fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

drama, Francie, , 170 min.
Édith et Marcel
DVD v trafice 22.9.2008 u tiskoviny Levné knihy.
DVD od 15.9.2008 Levné knihy

Režie:
Herci: , , , , , více...
Film vypráví dva souběžně se odvíjející milostné příběhy. Slavný vztah zpěvačky Edith Piaf a boxera Marcela Cerdana, který zahynul při leteckém neštěstí, doprovází méně okázalý fiktivní příběh lásky Margot de Villedieu a Jacquese Barbiera, kteří si léta dopisovali, aniž měli možnost se setkat. Ti jako miliony dalších sledují osud Edith Piaf a Marcela Cerdana v médiích, stejně jako kdysi ho sledoval autor filmu. "V poslední době jsem také pochopil, že film může nechat znovu ožít mé zmizelé hrdiny, že je dokonce nástrojem reinkarnace. Myšlenka, která mě dlouho pronásleduje... Deset let po smrti Cerdana jsem potkal Edith Piaf. Mluvil jsem s ní půl hodiny před galerií Lafayette. Pochopil jsem, že Cerdana nikdy neopustila a že na něj křičela nebo ho dlouze objímala v každé ze svých písní."
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Celé mi to přišlo nějaké studené, jako by autoři zůstali emotivně stát několik metrů od svých postav. Život Edith Piaf byla přece jedna mocná převalující se emoce, ale zde jim zpěvačka vyšla jako rozpustilá šibalka, která hlavně neustále kazí Marcelův boxerský trénink. Navíc - jestli onen paralelně vyprávěný na hlavní linii nezávislý příběh jiné milostné dvojice měl pro vztah Edith a Marcela nějaký smysl, tak já jsem ho neodhalil. Samozřejmě mnohé zachraňuje výkon Evelyne Bouix, Jacques Villeret a zejména pak originály šansonů.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMA

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O tvůrci

Claude Lelouch
Začínal amatérskými filmy. Je příkladem režiséra, který se opírá o dokonalé zvládnutí techniky, ale i o autorský přístup k filmu. Bravurně dokáže vést herce, ať jde o hvězdy nebo debutanty, na jejich výkonech a dobře vystavěných scénářích jeho filmy stojí. Natáčí především romance, v kterých se stal mistrem. Jeho největším úspěchem byl film Muž a žena z roku 1966, jenž mu přinesl Zlatou palmu v Cannes a dva Oscary a především obrovskou popularitu. Z jeho dalších filmů: Daleko od Vietnamu (1967), Život, láska, smrt (1968), Výtržník (1970), Edith a Marcel (1983).


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 21. 4. 2014 Svátek má Alexandra
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz