fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

drama, Česká republika,

Režie:
Herci: , , , , , více...

Viktor Preiss jako advokát, který se nechtěl stát obhájcem kata českého lidu , bývalého státního sekretáře a říšského ministra K. H. Franka.
Inscenace nabízí neobvyklý pohled na známý soudní proces s bývalým říšským protektorem K. H. Frankem. S pomocí autentických zápisků JUDr. Reslera ožívá drama muže, který byl ex offo, tedy z moci úřední, v roce 1946 jmenován obhájcem "kata českého národa". Pardubický JUDr. Resler patřil před druhou světovou válkou mezi nejlepší české advokáty, a navíc byl schopen vést soudní proces v češtině i v němčině. Přesto, že si naprosto jasně uvědomoval, jak katastrální následky to bude mít pro jeho doposud renomovanou právnickou praxi, obhajobu přijal. Za obdivuhodnou objektivnost při soudním procesu, který probíhal v neobyčejně bouřlivé atmosféře, si skutečně vysloužil všeobecnou nenávist. Málokdo dokázal ocenit, že se dovedl oprostit i od osobních pocitů ( Frank zlikvidoval jeho nejbližšího přítele) a snažil se obhajobu předem ztraceného procesu vést cestou fair play.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Brilantně zahraná sonda do našich dušiček. Vůdce, kterého nenávidíme, v bezpečí domova pomlouváme. Čím více jej pomlouváme a bojíme se to říci navenek, tím silněji jej nenávidíme. Když přijde čas jeho pádu, chvátáme, abychom byli mezi prvními, kteří si do něj kopnou a plivnou na něj. A ještě hůře snášíme, když se padlého vůdce snaží někdo hájit slovy, která jsme my ve své zbabělosti halasně venku vykřikovali v době jeho vlády.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Ex Offo

.
obrazek
S pomocí autentických zápisků dr. Reslera před námi ožije drama muže, který byl ex offo, neboli z moci úřední, v roce 1946 jmenován obhájcem "kata českého národa".
Pardubický JUDr. Resler patřil před 2. světovou válkou mezi nejlepší české advokáty a navíc byl schopen vést soudní proces v češtině i němčině. (K. H. Frank neuměl ani slovo česky.) Přestože si Resler naprosto jasně uvědomoval, jak katastrofální následky bude mít proces pro jeho doposud renomovanou právnickou praxi, obhajobu přijal. A nejen to, K. H. Frank byl obžalován z deseti různých zločinů a dr. Resler, známý svou právnickou precizností, důsledností a smyslem pro spravedlnost, dokázal některá, spíše zjitřenými emocemi než skutečnostmi diktovaná, obvinění vyvrátit. Čtyři hlavní body obžaloby naprosto stačily na rozsudek trestu, ale zbývající obvinění byla nepodložená, a proto byla zásluhou dr. Reslera stažena z obžaloby.
obrazek
. Právník si za tuto svoji obdivuhodnou objektivnost při soudním procesu, který probíhal v neobyčejně bouřlivé atmosféře, vysloužil všeobecnou nenávist. Málokdo dokázal ocenit, že se dr. Resler jako objektivní právník dokázal oprostit i od osobních pocitů (K. H. Frank zlikvidoval Reslerova nejbližšího přítele) a snažil se celou obhajobu předem ztraceného procesu vést cestou fair play. Z právních porad si dr. Resler psal detailní deník. Svou precizností a přístupem k věci si získal i samotného obžalovaného, který zpočátku jakéhokoliv obhájce odmítal, protože byl přesvědčen o své nevině a nadřazenosti


O filmu

Scenárista Jan Drbohlav, čerstvý absolvent FAMU, nabízí neobvyklý pohled na notoricky známý soudní proces s K. H. Frankem.
Deník dr. Reslera se před lety objevil na jedné zajímavé bibliofilské výstavě, kam jej zapůjčila dcera dr. Reslera. Po dohodě s ní oba mladí tvůrci (Jan Drbohlav a Jaromír Polišenský) deníkové záznamy zdramatizovali a natočili.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2019 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz