fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

69% 151 hlasů
6.9 10 151
drama / romantický, Československo, , 86 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...

V pomyslné rovnici: režisér = film se u jména Gustava Machatého většině návštěvníků kin vybaví titul Extase. O její světovou popularitu se společně přičinily vedle uměleckých kvalit i faktory neumělecké, skandály související především s obnažením herečky Hedy Kieslerové v několika scénách filmu.V průběhu let se Extase stala významným filmovým fenoménem, který se i prostřednictvím dalších osudů hlavní ženské představitelky (v USA točící pod jménem Hedy Lamarr) těšila trvalému zájmu umělecké veřejnosti (stať Henryho Millera z roku 1938, filmový hold Hedy Lamarr od Andyho Warhola z roku 1966, uznalá slova Ingmara Bergmana).
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Za mě velmi rozporuplný snímek. Jistě, vznikl v době přechodu na zvukový film, ale zvuk není to, co by mi na něm vadilo. Když srovnám, co ve stejné době natočil Fritz Lang, Luis Buňuel, Hitchcock, Hawks, Mervyn LeRoy, Arnold Fanck...neubráním se tvrzení, že Extase je přeceňovaný film.
Je to zajisté díky průkopnickému zobrazení nahoty. Výtvarná stránka totiž není nijak úžasná, občas je dokonce podprůměrná. Nesnese srovnání s filmy Andaluzský pes, Zlatý věk, Metropolis, filmy C. Chaplina atd.
Příběh je plytký a nijak neobjevný. Hrdinka si vyjede na koni bosá! a jen v šatech bez spodního prádla. Šaty si odloží na hřbet koně a když ten podlehne vábení svého druha a uteče za ním, bosá Hedy za ním běhá po polích a loukách. Režie i střih místy neví co si počít.
Závěrečná montáž oslavy práce je směšná a mám pocit, že byla zařazena jen aby měl snímek delší stopáž.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Extase

Na počátku zvukové éry bylo Gustavu Machatému jasné, že se ocitl v bouřlivé kinematografické éře, charakteristické jednak nebývalým podnikatelským rizikem, jednak možnostmi zkoušet nové režijní postupy a techniky, prověřující umělecký potenciál inovovaného média a současně vymezující další směry vývoje filmové formy. Extase je cesta, kterou si zvolil po zkušenostech se dvěma předcházejícími zvukovými filmy, Ze soboty na neděli a Načeradec, král kibiců, u nichž nebyl zcela spokojen s uměleckým a obchodním výsledkem. Ve svých úvahách dospěl k vytvoření filmu, kde by dokázal docílit maximálního sladění všech výrazových prostředků, jejich podřízení harmonické celistvosti díla v duchu uměleckého konceptu Gesamtkunstwerk. S výjimkou závěrečné střihové sekvence, tzv. oslavy práce, se režisérovi podařilo zamýšlené stylové jednoty dosáhnout zásadním omezením dialogů a reálných a stylizovaných ruchů, přičemž nejdůležitějším „partnerem" vizuální složky se stala hudba. Jejím autorem byl tehdy uznávaný italský komponista Giuseppe Becce.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 16. 12. 2017 Svátek má Albina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz