fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 1618 hlasů
7.6 10 1618
dětem / animovaný, USA, , 103 min., od 11 let
Who Framed Roger Rabbit
DVD od 22.4.2003 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1988, Oskar, Vizuální efekty


Ukázka
02:55Klasická komedie Roberta Zemeckise, kombinující techniku hraného a animovaného filmu.
Živostem unavený soukromý detektiv pátrá po skutečném pachateli vraždy, z níž je podezřelá animovaná filmová hvězda králk Roger.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Sympatická klasika. Vtipná a zábavná komedie s geniálním záporákem (ohromný Christopher Lloyd), skvělým spojením herců a animovaných postav (jsou tady snad úplně všichni, včetně Donalda, Tweetyho a Woodyho) a v neposlední řadě taky povedeným českým dabingem. Je tam sposutu báječných nápadů, skvělých momentů a jako celek to funguje i dnes. Zemeckis je prostě frajer a tenhle film jedním z největších kultů vůbec. Všechny čtyř – a pěti- hvězdičkové komentáře mi tady mluví z duše. Skvělost. 85%.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Falešná hra s králíkem Rogerem

Kreslený králík Roger je jednou z mnoha filmových hvězd a jeho eskapády se těší velké divácké oblibě. V poslední době se však při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia R.K. Maroon si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých se Rogerova manželka Jessica mazlí s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili". Roger ji miluje, a ani když se její nevěra prokáže, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry...


O filmu

Varianta Když se Steven Spielberg a Robert Zemeckis rozhodli natočit tento film, vyvstal před nimi nesnadný úkol: vymyslet technologii, která by na plátně pomohla vytvořit iluzi, jakou diváci doposud neviděli. Falešná hra s králíkem Rogerem vychází z myšlenky, že kreslení hrdinové animovaných grotesek vedou mimo kameru své soukromé životy a prožívají stejné starosti a radosti jako lidé. Žijí sice v animovaném městečku Toontown (Kreslounov), často se ovšem potulují po hollywoodských studiích. Koexistence "kreslounů" a lidí je roztříštěna ve chvíli, kdy je zamordován majitel pozemků Toontownu a podezření padne na bílého králíka Rogera. Do případu se zaplete i soukromé očko a musí čelit úskokům sadistického soudce, který hodlá Toontown vymazat z povrchu země a místo něj postavit dálnici. Zemeckisův a Spielbergův experiment měl prohloubit komunikaci herce s kresbičkou, zdokonalit synchronizaci, umožnit kameře volný pohyb a dodat figurkám trojrozměrnou plastičnost. Animátor, který by něco takového dokázal, byl pouze jeden - Richard Williams. Tvůrci přijali pravidlo, že herci budou pouze "harmonickým doplňkem a součástí animovaného filmu".

Každá sekvence byla rozkreslena záběr po záběru a hrané pasáže se musely přizpůsobit možnostem pohybu kreslených postav. Herci natočili "živou" akci, při které hráli "nasucho" a komunikovali s neviditelnými protihráči. Teprve dodatečně byly na každé políčko ručně vkopírovány kreslené postavy. Zapomenout na konvence animovaného filmu se tvůrcům vyplatilo - jejich komedie je zatím nejlepší symbiózou hraného filmu a animace, kterou překoná asi jen počítačová technologie. Na autenticitě obrazu má obrovskou zásluhu především představitel detektiva Eddieho Bob Hoskins. V prázdném prostoru dokázal vnímat své neexistující partnery a "hrát tak, jako by s animovanými králíky rozmlouval celá léta." Příběh o králíkovi Rogerovi, který byl falešně obviněn z vraždy domnělého milence své nebezpečně smyslné manželky Jessiky, propojuje dva zdánlivě neslučitelné americké filmové žánry 40. let: kreslenou grotesku s kriminálním příběhem "drsné školy".

Výprava, kostýmy i nasvícení se podobají klasickým filmům "noir", dialogy jiskří břitkými bonmoty a černým humorem a struktura snímku přejímá modelové principy detektivní šarády. Do krvavého komplotu však nejsou zapleteni lidé - s výjimkou Eddieho a jeho milenky Dolores - ale nevinná disneyovská zvířátka, pro něž je největší tragédií, když se publikum nesměje jejich vtipům... O ojedinělosti celého projektu svědčí i fakt, že se v něm objevují nejen disneyovské figurky, ale i kreslení hrdinové dalších filmových společností. Mezi elitu se přirozeně začlenila i ústřední manželská dvojice. Králík Roger je sice občas trochu hysterický, jeho mimika je však odzbrojující. Předobrazem pro jeho dráždivě koketující ženu Jessicu se stala mimo jiné rusovlasá Rita Hayworthová. V originále ji namluvila Kathleen Turnerová, která erotickým hlasem šeptá věty typu: "Já nejsem špatná - mě jenom takhle nakreslili."

Podobné filmy

Polární expres
(The Polar Express) Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, prav...
zítra 04.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Astro Boy I (5)
Duhový kaňon Odvážný robotí kluk Astro Boy má obrovskou sílu, je rychlý, může létat a má ...
zítra 06.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima
My Little Pony VI (23)
Příběh plný lží V kouzelném světě poníků, jednorožců a pegasů vládne princezna Celestie. ...
zítra 06.40
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz