fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 41 hlasů
7.3 10 41
film / komedie, Československo, , 107 min., černobílý
DVD od 27.11.2009 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:40Druhá adaptace stejnojmenné divadelní hry připomínající pygmalionský motiv o výchově zanedbaného děvčete.
Míle, dceři továrníka Janoty, se líbí MUDr. Přelouč. Kartářka mu však předpověděla, že se ožení se třetím chudým děvčetem, které potká. Proto Míla neváhá a přestrojí se za chudou prodavačku tkaniček. Způsobům i jazyku chudiny ji naučí Vendelín Pleticha, který se také stane jejím průvodcem po periferii. Doktorovi Přeloučovi prostá dívka imponuje. Učí ji spisovné mluvě a základům společenského chování až do chvíle, než zjistí, že ho Míla oklamala. Ale to už na scénu přichází doktorův přítel Chládek, který se začne Míle vytrvale dvořit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Musela jsem mít v ruce ,,dálkáč", když vyplula na obrazovku Ferbasová, šlo volume dolů. Tak se film. který je takovým Pygmalionem naruby dal vidět.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Falešná kočička

obrazek
Česká filmová komedie, jedna z typických předválečných lidových veseloher, jejichž účelem bylo diváka jen a pouze pobavit. Svobodný doktor Přelouč si nechá z legrace vyložit karty a dozví se, že se ožení se třetím chudým děvčetem, které potká. Šarmantní muž nemá nouzi o pohledné a bohaté dívky, ty ho však nepřitahují. Jeho ideálem je chudá, nejlépe negramotná dívka, kterou by on sám všechno naučil a sám ji zformoval do podoby ideální ženy. Mudr. Přelouč má ovšem smůlu, protože se líbí Míle, podnikavé dceři továrníka Janoty. Ta se rozhodne převléci za chudou dívku a získat si jeho lásku. V rámci přípravy se na periferii seznámí se svérázným Vendelínem Pletichou, který ji poskytne lekce nespisovné řeči i života chudiny, a pak se v převleku za chudou prodavačku tkaniček vetře do Přeloučovy domácnosti, v čemž jí pomáhá doktorova hospodyně Amálka. Všechno klape až do chvíle, kdy Přelouč zjistí, že ho dívka podvedla. Vyžene ji, ale velmi rychle si uvědomí, že to byla chyba, protože jeho přítel, sportovec Chládek, se netají tím, že jemu bohatá nevěsta nevadí a rozhodne se o Mílu ucházet.


O filmu

obrazek
V roce 1937 tuto nenáročnou konverzační zábavu podle scénáře, na němž se podílel s společně Karlem Melíškem, natočil režisér Vladimír Slavínský, z jehož tvorby jste mohli vidět celou řadu filmů, například podobně laděnou komedii Holka nebo kluk, úsměvné příběhy zlaté dno, Její lékař nebo životopisný snímek To byl český muzikant. V hlavní roli uvidíte nejoblíbenější českou herečku třicátých let Věru Ferbasovou, která tu vytváří dalšího ze svých roztomilých baculatých diblíků, měnících se z uličnice v dobře vychovanou mladou dámu. Tentokrát, coby Míla, dcera továrníka Janoty, ovšem jen coby součást plánu jak získat srdce milovaného doktora Přelouče, který se v podání Oldřicha Nového ženám zásadně vyhýbá. V dalších rolích uvidíte Járu Kohouta coby učitele periférijštiny, slovenského zpěváka Františka Kryštofa Veselého (známého především z komedie Pán a sluha), Antonii Nedošínskou a další. Dodejme, že film je novou, značně přepracovanou verzí původního němého filmu, natočeného v roce 1926 Svatoplukem Innemanem podle námětu Josefa Skružného a významného dnes hlavně tím, že se tu objevili začínající Vlasta Burian a Jaroslav Marvan.

Podobné filmy

101 dalmatinů
(One Hundred and One Dalmatians) Dalmatin Pongo má svého pána Rogera, který se živí skládá...
dnes 07.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Velká rána
(The Big Bounce) Flákající se surfař a příležitostný zlodějíček Owen Wilson nedávno dorazi...
dnes 09.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Terč
(Mr. Nice Guy) Sympatický kuchař má smůlu, protože se připletl do cesty mafii. A mafie má ...
dnes 11.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 2. 2019 Svátek má Lenka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz