fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    

drama, USA, , 100 min.
Hollow Image

Režie:
Herci: , , , , , více...
Dívka černé pleti, která udělala kariéru ve světě módy, se zmítá mezi luxusem nového života a prostředím rodné čtvrti chudinského Harlemu.
Pevné kořeny k rodné čtvrti komplikují život mladé úspěšné ženy v americkém televizním dramatu.
Mladé černošce Harriet pocházející z chudinského Harlemu se splnilo to, o čem sní snad všichni obyvatelé téhle čtvrti plné bídy, zločinu a špíny. Podařilo se jí uniknout, prosadit se a začít nový život v luxusním Manhattanu. Přestože se jí podařilo vybudovat úspěšnou kariéru ve světě vysoké módy, není tak šťastná jak by podle všeho měla být. Kořeny, které ji poutají k rodnému Harlemu, se totiž ukazují být příliš silné. Silnější než si byla a je ochotná připustit. Její kolísání mezi luxusem nového života a dětstvím prožitým v chudinské čtvrti ještě posiluje pocit viny, vyvolaný chováním jejího bývalého harlemského přítele Paula, ženatého muže, ke kterému ji pojí hluboká citová vazba. Teprve tragédie, která nečekaně zasáhne do jejího života, vede k hořkému poznání a přetrhání tíživého pouta.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Falešné představy

Americké černošské drama vzniklo v roce 1979, kdy ho podle scénaře debutujícího Leea Hunkinse natočil pro televizní obrazovky režisér Marvin J. Chomsky, z jehož tvorby jsme mohli vidět filmy jako Evita Peronová či Nimrod východní Afriky. V hlavní roli Harriet se představí nepříliš známá Saundra Sharp, která se sice předtím objevila ve filmech Minstrel Man či Learning Tree, žádného výraznějšího úspěchu se však nedočkala. V dalších rolích se objeví Robert Hooks (Star Trek 3, Madame X, Letiště 77), Dick Anthony Williams (Střihoruký Edward, Večerka, Soudcova noc), Hattie Winston (Klářino srdce) a v roli Paula tehdy ještě nepříliš slavný Morgan Freeman, který se v pozdějších letech proslavil filmy jako Řidič slečny Daisy, Král zbojníků Robin Hood, Nesmiřitelní či Vykoupení z věznice Shawshank.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 1. 2020 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz