fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

68% 213 hlasů
6.8 10 213
drama / fantasy, Rusko, , 134 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 12.7.2012 v SK 23.2.2012, DVD od 3.8.2016 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:08Zlatý lev za nejlepší film na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách 2011.
Sokurovův Faust není filmovou adaptací Goetheho tragédie v obvyklém smyslu, ale výkladem toho, co zůstává nevyřčeno mezi řádky. Jaká je barva světa, který dává vzniknout kolosálním myšlenkám? Jak voní? Ve Faustově světě vládne dusné prostředí: revoluční plány se zde rodí ve stísněném a vydýchaném prostoru. On je myslitel, mluvčí myšlenek, přenašeč slov, intrikář, snílek. Anonymní muž poháněný jednoduchými instinkty: hladem, chamtivostí, chtíčem. Nešťastný, štvaný tvor, který vyzývá na souboj Goetheho Fausta. Proč se zarazit na hranici, když je možnost jít dál? Dál a dál, naléhavě kupředu - aniž bychom si uvědomili, že čas stále stojí... A vy musíte projít také.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Když to vyhrálo tolik cen čekala jsem, že to bude něco, co mě uchvátí, okouzlí ale úplně mě to zklamalo! Byl to nejhorší film, co jsem viděla na festivalu!
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Faust

obrazek
Komentář režiséra

Faust je poslední díl filmové tetralogie Alexandra Sokurova o podstatě síly. Ústřední postavy v předchozích třech filmech jsou skutečné historické figury: Adolf Hitler, Vladimir Lenin a císař Hirohito. Symbolický obraz Fausta uzavírá tuto sérii velkých hráčů, kteří prohráli nejdůležitější sázky svých životů.

Faust zdánlivě nezapadá do této portrétní galerie, neboť přináší téměř muzejně-literární postavu zarámovanou do jednoduché zápletky. Co má společného s těmito skutečnými postavami, které dosáhly vrcholu moci? Láska slov, kterým se snadno uvěří a patologický zármutek každodenního života. Ďábel je reprodukovatelný a Goethe zformuloval jeho podstatu: „Smutní lidé jsou nebezpeční.“


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 3. 2017 Svátek má Soňa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz