fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

55% 1342 hlasů
5.5 10 1342
film / komedie, USA, , 98 min.
Little Fockers
Kinopremiéra v ČR a SK 23.12.2010, DVD a Blu-Ray od 27.4.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:14Nejhorší věcí v životě Grega Jebala je jeho tchán Jack Byrnes. Na to si už za tu dobu, co žije s dcerou bývalého elitního agenta tajných služeb stačil zvyknout. Vztah vzájemně trpěné tolerance přežil fázi seznamování, svatebních příprav, dokonce i vzájemného setkání rodičů Grega a jeho ženy Pam. Ve třetím díle Jebalovic komediální rodinné kroniky se ovšem schyluje k Velkému třesku. Greg se chce konečně stát neformální hlavou rodinného klanu, čemuž se Jack pochopitelně zuby nehty brání. U Jebalů právě zaťukala na dveře krize středního věku. Greg už přišel na to, že povolání zdravotní bratr není to, co by z něj v očích jeho pětiletých dvojčat dělalo hvězdu, a hlavně nesype tolik, kolik by rodinný rozpočet potřeboval. Začne proto po práci melouchařit v jedné farmaceutické firmě, což probudí radary podezíravého tchána, zvlášť když zjistí, že tamní Gregova nadřízená je víc než rozkošná. Nejen podezření z nevěry zjitří klima gigantické rodinné sešlosti, která se uskuteční na počest oslavy pátých narozenin malých Jebalů. Pozvání na oslavu přijme i Pamin bývalý přítel Kevin, Jackův velký favorit, který se rozhodne probudit bývalé vášně, snubnímu prstýnku na Pamině prstu navzdory. V dusné atmosféře se Greg definitivně rozhodne ukázat celému světu a především tchánovi, že je pravou hlavou rodiny, nicméně prostředky, které pro to zvolí, vytvoří řetězec katastrofálně komických situací, jež jeho autoritu rozhodně neposílí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Že by se konečně sblížili? Aspoň kvůli dětem? Nejhorší věcí v životě Grega Jebala (Ben Stiller) je jeho tchán Jack Byrnes (Robert De Niro). Na to si už za tu dobu, co žije s dcerou bývalého elitního agenta tajných služeb, stačil zvyknout. Vztah vzájemně trpěné tolerance přežil fázi seznamování, svatebních příprav, dokonce i vzájemného setkání rodičů Grega a jeho ženy Pam (Teri Polo). Ve třetím díle Jebalovic komediální rodinné kroniky se ovšem schyluje k Velkému třesku. Greg se chce konečně stát neformální hlavou rodinného klanu, čemuž se Jack pochopitelně zuby nehty brání. U Jebalů právě zaťukala na dveře krize středního věku. Greg už přišel na to, že povolání zdravotní bratr není to, co by z něj v očích jeho pětiletých dvojčat dělalo hvězdu, a hlavně nesype tolik, kolik by rodinný rozpočet potřeboval. Začne proto po práci melouchařit v jedné farmaceutické firmě, což probudí radary podezíravého tchána, zvlášť když zjistí, že tamní Gregova nadřízená (Jessica Alba) je víc než rozkošná. Nejen podezření z nevěry zjitří klima gigantické rodinné sešlosti, která se uskuteční na počest oslavy pátých narozenin malých Jebalů. Pozvání na oslavu přijme i Pamin bývalý přítel Kevin (Owen Wilson), Jackův velký favorit, který se rozhodne probudit bývalé vášně, snubnímu prstýnku na Pamině prstu navzdory. V dusné atmosféře se Greg definitivně rozhodne ukázat celému světu a především tchánovi, že je pravou hlavou rodiny, nicméně prostředky, které pro to zvolí, vytvoří řetězec katastrofálně komických situací, jež jeho autoritu rozhodně neposílí.
Všechny komentáře k filmu 34+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Fotři jsou lotři

Nejhorší věcí v životě Grega Jebala je jeho tchán Jack Byrnes. Na to si už za tu dobu, co žije s dcerou bývalého elitního agenta tajných služeb, stačil zvyknout. Vztah vzájemně trpěné tolerance přežil fázi seznamování, svatebních příprav, dokonce i vzájemného setkání rodičů Grega a jeho ženy Pam. Ve třetím díle Jebalovic komediální rodinné kroniky se ovšem schyluje k Velkému třesku. Greg se chce konečně stát neformální hlavou rodinného klanu, čemuž se Jack pochopitelně zuby nehty brání. U Jebalů právě zaťukala na dveře krize středního věku. Začne proto ještě pracovat v jedné farmaceutické firmě, což probudí radary podezíravého tchána, zvlášť když zjistí, že tamní Gregova nadřízená je víc než rozkošná. Nejen podezření z nevěry zjitří klima gigantické rodinné sešlosti, která se uskuteční na počest oslavy pátých narozenin malých Jebalů. Pozvání na oslavu přijme i Pamin bývalý přítel Kevin, Jackův velký favorit, který se rozhodne probudit bývalé vášně, snubnímu prstýnku na Pamině prstu navzdory. V dusné atmosféře se Greg definitivně rozhodne ukázat celému světu a především tchánovi, že je pravou hlavou rodiny, nicméně prostředky, které pro to zvolí, vytvoří řetězec katastrofálně komických situací, jež jeho autoritu rozhodně neposílí.


O filmu

obrazek
Už více než deset let baví diváky tato komedie odhalující humor ve všech chybách a třenicích, které všichni tak důvěrně známe z vlastní zkušenosti. Filmy, které dohromady vydělaly přes 800 milionů US dolarů, Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr!, nás seznámily s oblíbenými postavami moderní komedie. Nyní přichází třetí pokračování této veleúspěšné komedie, které se zaměřuje na další životní milník a na jeho vliv na sňatek a rodinu: na výchovu dětí.

Vítejte zpět a dopřejte si to potěšení sledovat Jacka Byrnese a Grega Jebala kráčející bok po boku v komedii Fotři jsou lotři. Spolu s nimi se do této komedie vrací celá hvězdná sestava - Owen Wilson, Teri Polo, Blythe Danner a držitelé ceny Academy Award Dustin Hoffman a Barbra Streisand, které v posledním díle světoznámého filmového hitu doplňují Jessica Alba, Laura Dern a Harvey Keitel.

Všechno to začalo v roce 2000, když se vystresovaný zdravotní „bratr“ Greg Jebal snažil zapůsobit na rodiče své vyvolené, ale místo skvělého dojmu se dostal do problémů a střetů s nesmlouvavým rodinným patriarchou Jackem Byrnesem. Na působivé scény odrážející každodenní rodinné problémy okamžitě reagovalo publikum na celém světě.

V roce 2004 představil Greg nóbl rodičům své vyvolené své poněkud nekonvenční rodiče a snažil se zvládnout ožehavé situace, aniž by byl zbaven Jackovy důvěry. O pokračování bylo rozhodnuto hned, jakmile bylo zřejmé, že diváci stále nemají dost Jacka, Grega ani jejich praštěných rodin. Komedie Jeho fotr, to je lotr! se stala nejlépe vydělávající komedií v historii Universal Pictures a stojí na druhém místě za Sám doma, která je nejúspěšnější hranou komedií všech dob.

A teď je ten pravý čas představit si malé Jebaly - Samanthu a Henryho. Film líčí všechny strasti rostoucí rodiny a je tak pokračováním série zachovávající časovou posloupnost rituálů namlouvání, svatby a dětí.

Gregovi trvalo 10 let, dvě děti s manželkou Pam a překonání bezpočtu překážek, než se vztahy s tchánem Jackem nějak urovnaly. Gregovi, který je věčně bez peněz, se podaří sehnat načerno práci pro farmaceutickou firmu, ovšem skutečnost, že jeho kolegyní je vitální je sexy kočka, opět vzbudí Jackovo podezření.

Hůř už být asi nemůže. Greg kličkuje mezi požadavky ředitelky prestižní soukromé školy, kam chodí jeho dvojčata a obratnými lstmi svého nespolehlivého hlavního stavitele, jehož neustálé zpožďování oprav jejich vysněného domu ohrožuje konání narozeninové oslavy Jebalových dvojčat - a během toho všeho ještě odráží pokusy o sblížení ze strany své zatraceně nádherné kolegyně.

Zatímco se Jebalovsko-Byrnesovský klan - čili Gregovi rodiče Bernie a Roz, Pamelini rodiče Jack a Dina - a Pamelin bývalý zhrzený milenec Kevin sjíždějí na narozeninový mejdan, musí Greg skeptickému Jackovi dokázat, že je skutečně schopnou hlavou rodiny a budoucím patriarchou klanu. Ale přes všechna nedorozumění, špehování a tajné mise nakonec Greg Jackův závěrečný test zvládne a stane se tak budoucím patriarchou rodiny … nebo se snad kruh důvěry uzavře?

Film Fotři jsou lotři režíroval Paul Weitz, produkovala ho Jane Rosenthal, Robert De Niro, Jay Roach a John Hamburg, který napsal scénář spolu s Larrym Stuckeym.

<>Obrázek nenalezen<> Něco o produkci

Nejdřív byla láska…
Potom přijdou malí Fockeři - Fotři jsou lotři je na světě

Vzhledem k tomu, že Jeho fotr, to je lotr! končí svatbou těhotné Pam a Grega, pěkně před zraky všech jejich milých a blízkých, další kapitola skvělé série se přímo nabízela. Pokud jádrem nového pokračování Fotrů lotrů má být výchova dětí, tato kapitola by měla vrátit naši pozornost ke vztahu mezi Byrnesovými a Jebalovými - a to jak ke vztahům romantickým, tak rodinným.

Producentka filmu Jane Rosenthal říká, že Jeho fotr, to je lotr! a Fotři jsou lotři nejsou klasickým pokračováním úspěšného filmu. „Každý z těchto filmů končí dosažením nějakého cíle hlavních postav - ať už jsou to váhavé kroky Pam a Grega, když se z nich stává pár, seznámení Grega s Pamelinými rodiči nebo setkání obou rodin. To, co dělá tuto sérii komedií tak úspěšnou, je dynamika mezi jednotlivými postavami a s každým dalším pokračování je publikum více vtaženo do těchto vztahů.“

Klíčem k úspěchu filmu jsou vždy uvěřitelné a zábavné postavy, s kterými se publikum ztotožní a které bude milovat. Z tohoto důvodu se filmaři obrátili na scénáristu, který zná Jebalovsko-Byrnesovskou historii nejlépe. John Hamburg, který se podílel na scénáři k filmu Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr!, a který je zároveň producentem filmu Fotři jsou lotři, se vrací se svou kombinací původní dějové linky a silného citu pro komedii.

Podle Hamburga spočívá krása předchozích dvou filmů v jednoduchosti schématu: chlapec potká dívku, chlapec se setká s dívčinými rodiči, chlapcovi rodiče se setkají s dívčinými rodiči. Důležité bylo zachovat propojení postav, které pohánělo obě první komedie. Na další práci s postavami, které před 10 lety pomáhal vytvářet, se Hamburg těšil - zároveň bylo čím dál jasnější, že pracovní název, který štáb přijal, přináší spoustu nových výzev a příležitostí.

Hamburgovým pomocníkem ve vymýšlení nových příběhů Jebalů a Byrnesů byl Larry Stuckey. Vedoucí výroby Jeho fotr, to je lotr!, jinak režisér a producent Jay Roach pomohl oběma scénáristům s výběrem tématu díky své skutečné roli novomanžela a úzkostlivého čerstvého otce.

Roach, který režíroval a produkoval jak Fotr je lotr, tak Jeho fotr, to je lotr! přiznává, že výběr tématu nového filmu byl zdlouhavý a trvalo několik let, než bylo nalezeno téma, o kterém byl přesvědčen, že si zaslouží zpracování a návrat k původním dvěma komediím. „Chtěl jsem si být jistý, že máme téma, které přitáhne diváky na další zápas Grega Jebala a Jacka Byrnese. Jsem rád, že se nám to podařilo.“

Hamburg k tomu dodává: „Když pracujete na třetím pokračování filmu, neustále vás trápí otázka, jak zachovat svěžest a udržet to, co měli lidi rádi na prvních dvou filmech. Ben je perfekcionalista a jeden z nejchytřejších lidí, které jsem kdy poznal. Při práci má pořád na zřeteli pohled své postavy, nutí vás pracovat lépe, dělat vše reálné a originálnější. Ale můj pohled scénáristy ladil s pohledem Bena - herce. Byla to dobrá spolupráce.“

Stiller byl ochotný přijmout znovu roli Grega Jebala pouze v případě, že scénář jeho roli nabídne další zábavný příběh, který život hrdiny posune vpřed. „Pracovali jsme na scénáři tak, aby vše, co se tam děje, dávalo smysl v konkrétním okamžiku,“ říká Stiller. „Je to o věcech, které jsou důležité pro všechny postavy v určité etapě života.“

Koncept byl zredukován na univerzální problémy, s kterými se potýká každá rozrůstající se rodina. Snaha chtít pro děti to nejlepší, držet se finančně nad vodou, čelit vlastní smrtelnosti a udržovat manželství - bez ohledu na to, jestli vám je 5 nebo 35 - je důvěrně známá všem, kdo sérii Fotrů-lotrů sledují. Všechny tyto životní vzestupy a pády, snahy vyjít nějak s rodiči partnera, se ukázaly být vítanou příležitostí pro novou kapitolu této série.

Podle režiséra Paula Weitze, který prokázal svou zálibu v komediích s výrazným emocionálním nábojem, byla tato série dobrou volbou. Opět se zde setkal s dvěma z producentů filmu Jak na věc - Jane Rosenthal a Robertem de Niro. Ve filmu Fotři jsou lotři dostal režisér možnost zatnout znovu své komediální svaly a doprovodit Jebalovy a Byrnesovy do životní etapy, ve které chce Jack předat svou roli velkého otce rodiny Gregovi.

Všichni herci souhlasili, že si své role opět zopakují, což považuje režisér Weitz za velký úspěch, zejména vzhledem k hvězdnému obsazení komedie a době, která mezi jednotlivými „díly“ uplynula. Scénáristům se podle Weitze výborně podařilo podat divákům pohled na jednotlivá rozhodnutí, díky kterým se každá lidská bytost vyvíjí. „Benova postava vypadá jako jeden z těch archetypů, do kterých můžeme všichni projektovat své neurózy. Greg si připadá bezvýznamný a nedůležitý a teď se dostal do životního bodu, kdy jsou děti už dost velké na to, aby si připadal jako v nějakém divném snu, z kterého se brzy probudí. Teď je vlastně ve stádiu, kdy je trochu v šoku, něco jako ´Teda, já ty děti fakt mám´. Teď je na řadě on a přebírá odpovědnost za obě generace - tu před ním a tu, která je po něm.“

Jemné dolaďování materiálu pokračovalo. Klíčovým prvkem bylo udržovat rodinné vztahy a nastartovat další příběh. Režiséři toto splnili, když nám představili postavy v novém důležitém okamžiku jejich života a zaměřili se zejména na problematický vztah Jacka a Grega, který byl hnacím motorem celé série.

Nemožnost vybrat si rodinu, do které se narodíme a zátěž, kterou nám tato rodina naloží., je univerzálním tématem. Ve společné minulosti obou mužů se stala spousta věcí - Greg zapálil Jackův dvorek a byl Jackem podroben výslechu na detektoru lži. Nyní se zdá, že mezi nimi panuje harmonie a skutečná náklonnost. Ale jak se oba potýkají s dalšími překážkami, které jim život staví do cesty, jejich přirozenost se znovu dostává na povrch: Jackovy otázky ohledně důvěry a Gregova potřeba vyhovět jsou zpět, komicky bolestivější než kdy předtím. Všechno se spiklo a život poslal Jacka a Grega zase znovu na začátek. Nakonec jsou ale schopní vyložit karty na stůl a jemné napětí, které mezi nimi je, ustoupilo do pozadí. A teď to vše začíná vybublávat na povrch.

Schopnost Bena Stillera vytvořit po deseti letech postavu Grega Jebala důvěryhodně, nepřestává filmaře udivovat. Weitz k tomu říká: „Nejdůležitější pro dobrý komediální výkon je hrát tak, jako kdyby postava nevěděla, že je v komedii. Ben není typem komika za každou cenu. Nemyslím si, že by si někdy řekl, že teď udělá něco směšného. Myslím, že si naopak říká ´Moje postava se dostala do této situace a tohle je právě to, co by řekla´. Hrát komedii je jako hrát drama, musíte být zcela přítomni v každém okamžiku.“

obrazek
Sleduji tě
Naši favorité zase spolu

O šest let později nacházíme Grega v jeho nemocnici jako vrchního zdravotního „bratra“ a Pam jako matku v domácnosti. Společně zdolávají jednu z největších životních výzev - výchovu svých dětí. Pomalu se zabydlují v každodenní rutině své rodiny a míří k zakoupení svého prvního domova … zatímco se snaží nezbláznit se z dobře míněných rad a skutků všech čtyř prarodičů.

Agent CIA ve výslužbě, Jack Byrnes, s těžkostí čelí frustracím pramenícím z odchodu do důchodu a z témat o své vlastní smrtelnosti, zatímco jeho žena Dina jen kvete pod vedením jedinečné Roz Jebalové. Pro Jacka ovšem zůstává prioritou rodinný odkaz a on ho teď chce předat dalším generacím. Jeho fotr, to je lotr! se tohoto tématu dotkl v komediálním duchu, když Jack hodnotil Jebalovský genetický potenciál při prvním setkání s bezstarostnými Roz a Berniem Jebalovými, ztvárněnými s komediální přesností Barbrou Streisand a Dustinem Hoffmanem.

Když Jackův další zeť, dr. Bob (v jehož roli se ve filmu Fotr je lotr představil Tom McCarthy, který si tuto roli zopakuje i v tomto pokračování) ukáže, že této cti není hoden, ztrácí svou vznešenou pozici dědice trůnu. Nyní se stává Greg tím, koho Jack zvolil jako příštího paterfamilias, čímž Jack znovu nabyl ztracenou sebedůvěru, ale zároveň se objeví nové obavy.

Postava Bena Stillera byla původcem většiny nehod a jiných komických situací jak ve Fotr je lotr, tak v Jeho fotr, to je lotr!, ale ve filmu Fotři jsou lotři se tím, kdo je terčem potupy a pokořování stává Jack Byrnes.

Pro Oskarem oceněného Roberta De Niro bylo natáčení komedie osvěžující prací. Vše, co se jeho postavě ve filmu děje, ať už je to pohřbení zaživa v písku nebo extrémně silná reakce na léky podporující erekci, si De Niro při natáčení užíval, a ocenil zejména opětovnou spolupráci se starými známými z předchozích dílů komedie.

Režisér oceňuje De Nirovu ochotu dělat vše, co se od něj vyžaduje. Weitz vzpomíná na scénu, kdy se Jack ponoří do plastových balónků v dětském hřišti těsně předtím, než propukne jeho boj s Gregem. V této scéně předvedl De Niro akrobatický kousek - vyskočil do vzduchu a skočil do balónků nosem napřed. „Tohle je něco, při čem herci bývají zastoupeni kaskadérem, ale Robert je ve skvělé kondici a scénu zvládl sám. Bylo úžasné sledovat starého Zuřícího býka v akci,“ dodává Weitz.

Z filmu je cítit skvělá spolupráce mezi De Nirem a Stillerem. Stiller k tomu poznamenává: „Po 10 letech jsem ho oslovoval ´Bobe´ a cítil jsem se přitom fajn. Pro mě je Fotři jsou lotři možnost znovu pracovat s Robertem De Niro.“

Zatímco napětí mezi Gregem a Jackem je samo o sobě zdrojem vtipných situací a pomalinku ustupuje, rivalita mezi Gregem a bývalým nápadníkem jeho ženy Pam, bohatým a citlivým Kevinem Rawleyem, zůstává. Kevinovy přetrvávající city k jeho bývalé lásce a nenápadné chlapské povyšování se nad Grega vyvolávají smích. „Na Kevinovi je zábavné to, že se na něm dá hodně pracovat,“ říká o své postavě Owen Wilson. „Od počátku to byl ten okázalý a domýšlivý, přesto však upřímný chlapík, který nemá dostatek sebeuvědomění.“

Od svatebního obřadu Grega a Pam, který se odehrál ve filmu Jeho fotr, to je lotr!, se zdá, že Kevinovo připoutání k Pam slábne. Překvapivě se však spřátelí s Gregem a udržují spolu pravidelný kontakt. Jedna jistota tu však přetrvává - k Gregově lítosti zůstává Jack Kevinovým oddaným příznivcem. Podle Weitze je to proto, že Kevin je typem člověka, který umí chodit po vodě. Je pravým opakem Grega; Kevina byste nejraději zaškrtili, ale nemůžete, protože je to takový fajn člověk.

„Líbí se mi ten napjatý vztah mezi Kevinem a Gregem, který mezi nimi je už od dob Fotr je lotr,“ říká Stiller. „Představa bezchybného a skvělého bývalého partnera vaší přítelkyně je příšerná, hlavně když jde o někoho, kdo je do vaší přítelkyně pořád blázen Bylo fajn pohrát si s tím znovu ve Fotři jsou lotři. Je to skoro 8 let, ale on jí je pořád posedlý - to byl jeden z důvodů, proč jsem byl rád, že se Kevin znovu objeví na scéně.“

Představitelky ženských rolí našly během let svou vlastní cestu ke svým postavám. Pam Jebalová se už úplně zbavila role tatínkovy malé holčičky a zabydlela se v roli manželky a matky. Uhlazená Dina ztvárněná oblíbenou herečkou Blythe Danner ztratila něco ze své nafoukané rezervovanosti a díky přátelství s přímočarou Roz Jebalovou celá rozkvetla.

Pro Pam je usmíření mezi jejím otcem a Gregem vítanou změnou, která jí umožní odhodit tatínkovu holčičku v sobě a stát se Gregovou manželkou a matkou jejich dětí. S tím ale přicházejí další problémy. „Vždycky se najde něco, co vás vytrhne z klidu,“ vysvětluje Teri Polo, představitelka Pam. „Stává se to denně a ve všech vztazích - ať už s tchánem, manželem nebo dětmi. V jednu chvíli je chcete uškrtit, v další vteřině je šíleně milujete. Ale vydržíte a jdete dál.“

Co se týká velkého Jacka Byrnese, jedinou konstantou jeho manželství je jeho velká láska k Dině, která snáší tu spoustu Jackových chyb. Danner se na zopakování role Diny velmi těšila a podle svých slov doufá, že se o životě hlavních postav budou točit další a další filmy, i kdyby se v nich měla objevit s holemi nebo na kolečkovém křesle.

Jeho fotr, to je lotr! dal divákům nahlédnout do Gregovy liberální výchovy a seznámil je s jeho nepříliš uctivými rodiči, Roz a Berniem. Jedinečná držitelka dvou Oscarů Barbra Streisand se vrátila v roli Gregovy přímočaré matky, jejíž kariéra sexuální terapeutky pro seniory - spolu s její televizní show a knižními bestsellery - ji proslavila.

Její filmový syn shrnuje názory produkce takto: „Barbra Streisand je kulturní ikonou v každém ohledu. Je spokojená s tím, kým je a tuto auru klidu a spokojenosti přináší s sebou na natáčení. Pracuji s ní velmi rád a jsem také rád, že jí mohu říkat mami.“

Streisand se velmi těšila na to, až se znovu vtělí do šílené Roz Jebalové, ale ještě více ji potěšilo setkání se starými známými. „Ráda trochu experimentuji a Dustin je pro tohle skvělým parťákem, stejně jako ostatní kolegové,“ říká Barbra. „Paul nás povzbuzoval k improvizaci, takže jsme to rozjeli. Nejlepší na návratu do Fotři jsou lotři je znovusetkání s herci. Užívám si to.“

Herecké obsazení by nebylo kompletní bez dvojnásobného Oscarového vítěze Dustina Hoffmana, který se vrací v roli Gregova otce, liberálního vychovatele Bernieho. Bernie je přesným opakem Jacka Byrnese, kterému je trnem v oku. Legendárního herce, kterého Weitz popisuje jako „herce se srdcem na dlani“ tak opět diváci uvidí jako neortodoxního tátu Bernieho.

obrazek
Farmaceutičtí reprezentanti a speciální školka pro nadané děti
Nové tváře filmu

S výborným scénářem v ruce byli tvůrci filmu schopni přesvědčit klíčové aktéry k návratu do jejich rolí, které oživili přítomností nových tváří. Těmi jsou Jessica Alba, Laura Dern a Harvey Keitel, kteří přibyli mezi hlavní postavy filmu.

Zatímco se Greg a Pam prokousávají každodenními nástrahami, které jim život v manželství přináší - koupě prvního společného domova, výchova dvojčat a finanční problémy, které s tím vším jdou ruku v ruce - je jejich manželství podrobeno zatěžkávací zkoušce. Greg dostává nečekaně příležitost vydělat si nějaké peníze navíc - a tuto možnost mu na stříbrném tácu přímo před nos přinese temperamentní farmaceutická reprezentantka Andi Garcia (ne, není to ten Andy Garcia), která je Gregem okouzlená. Andi je v podstatě jediná, vedle koho se Greg cítí jako superstar.

Vytvoření postavy, kterou ztvárnila Jessica Alba, mělo filmu dodat živou komediální zápletku. Andi je Gregovým pokušením, které mu umožňuje cítit se jako vítěz - tedy jak, jak mu ještě nikdo nikdy nedovolil.

Pro Albu bylo toto obsazení možností, jak se na hony vzdálit své současné skutečné roli manželky a matky. „Jsem docela stydlivá a dost konzervativní. Jsem máma,“ směje se Alba. „ Bylo zábavné hrát postavu, která se mnou má tak málo společného. Andi nemá naprosto žádné hranice. Je hlasitá, vitální, zábavná … možná trochu drsná, ale přesto milá.“

Všichni rodiče, kteří chtějí pro své dítě tu „nej“ školu, rozumí tomu iracionálnímu strachu z přijímacího pohovoru, natož hrůze z toho, jaký dojem udělají oni a jejich dítě na ředitele vybraného zařízení, který má moc rozhodnout o dalším osudu dítěte v oblasti vzdělávání. Filmaři pro tuto roli vybrali Lauru Dern, nadšenou fanynku celé série.

Dern ve své roli ředitelky Early Human School, speciální mateřské školy pro nadané děti, o kterou tolik stojí Jebalovi, nezklamala. Hlavním cílem Dern bylo vyhnout se ztvárnění své role jako typicky strohé ředitelky: „Prudence je rozhodnutá udělat maximum pro to, aby vše bylo politicky korektní a vhodné pro děti. To je to, co ji dělá zábavnou, protože právě tohle vytváří značný prostor pro neurózy. Je skutečně volnomyšlenkářka a proto je radost ji hrát.“

Harvey Keitel, známý svými rolemi drsných chlapíků, byl nečekanou, ale vítanou volbou pro roli Randyho Weira, generálního dodavatele, jehož neustálé nedodržování dohodnutých termínů dokončení Jebalovic nového domova jen přispívá ke Gregově stresu. Komedie opět spojila De Nira a Keitela, kteří spolu poprvé pracovali před 37 lety ve filmu Martina Scorseseho Špinavé ulice, aby se posléze sešli ještě v Taxikáři. Keitelovy improvizované dialogy daly vzniknout několika hláškám, které nechal natisknout na trička, kterými po skončení natáčení podaroval štáb.

Třetí díl populární série dává velký prostor mladým hercům a filmaři velmi intenzivně hledali herce, kteří by dokázali improvizovat a pro které by nebyl tento styl natáčení stresující. Navíc bylo potřeba najít herce, kteří se nezaleknou práce boku takových osobností, jakými jsou např. De Niro a Stiller.

Jebalova dvojčata nemohla být rozdílnější. Milý, nemotorný Henry je Jebal skrz naskrz, byrnesovská DNA se uvelebila v Samantě, která tíhne daleko víc k dědovi Jackovi než k vlastnímu otci. Roli Henryho ztvárnil Colin Baiocchi, roztomilý sedmiletý klučina, který se poprvé objevil v celovečerním filmu Trable v ráji jako syn Vince Vaughna a Malin Akerman. Osmiletá Daisy Tahan, filmová a televizní veteránka, která v současnosti účinkuje v televizním seriálu Nurse Jackie, si zde střihla roli nadějné špiónky Samanthy.

Teri Polo, která má vlastní děti a která se svými filmovými dvojčaty tráví ve filmu spoustu času, těžila při práci s nimi z vlastních rodičovských zkušeností. Sama k tomu dodává, že mezi nejpříjemnější chvíle natáčení patřil právě čas strávený s Daisy a Colinem, ať už před kamerou nebo mimo ni.

obrazek
Domove, sladký domove
Příprava a natáčení komedie

Zatímco se Fotři jsou lotři odehrává v domě Grega a Pam v Chicagu, natáčení probíhalo na různých místech jižní Kalifornie, stejně jako tomu bylo v předchozím filmu. Fotr je lotr byl snímán na Long Islandu a Jeho fotr, to je lotr! byl celý natáčen v Los Angeles, přestože se odehrává v Miami.

Herci a štáb strávili první natáčecí týden ve Windy City, kde zachytili unikátní městský terén pro několik klíčových scén v exteriérech, včetně scén mezi Jackem a Gregem, které byly natáčeny na nadzemních stanicích metra E1. Po návratu do Los Angeles se točily scény v Century City, Encinu, San Marinu, Jižní Pasadeně a v centru Los Angeles.

Studia Univesal Pictures sloužila jako interiéry domova Grega a Pam, stejně jako se v nich točila Show Roz Jebalové a špionážní koutek Jacka Byrnese, který se původně objevil v Jeho fotr, to je lotr! a nyní byl vytažen ze skladů.

Přesto, že se komedie odehrává v novém prostředí, fanoušci této série najdou společný znak v každém díle - rodinná večeře, obrázek perfektního domácího štěstí. Tentokrát se tato událost odehrává v bytě Grega a Pam. Samozřejmě, že ve světě Jebalovsko-Byrnesovského klanu, kde nic nefunguje, jak má, platí zásada „co se může pokazit, zaručeně se pokazí“.

Pro domov Jebalů bylo nalezeno místo v Jižní Pasadeně, jejíž stromy lemované ulice nabízejí příměstskou idylku a poskytují přesně to, co filmaři hledali, ať už z estetického nebo z praktického hlediska.

Rozlehlá pětiakrová subtropická Australská zahrada v areálu botanické zahrady v Huntingtonu posloužila jako kulisa pro jeden z větších filmových záběrů: pečlivě promyšlenou oslavu pátých narozenin, kterou Kevin připravil pro Jebalova dvojčata. Pochopitelně, že pokud je zainteresován Kevin, jedná se o vyšperkovanou událost bez jediné chybičky.

Všechny děti by byly unešené z party připravené ve stylu Cirque du Solei, plné bezpočtu exotických atrakcí, lidí na chůdách a kouzelníků - tedy z přesně takové party, na jaké Kevin trval. Ale moře marockých a praporů a obrovská vstupní brána, kterou zdobí podobizny dvojčat, vzaly dětem dech. Překvapený Baiocchi později přiznal, že nebyl připraven na tuto zvláštní výzdobu a na to „vidět svou tvář úplně všude“.

Skákací hrad a hřiště s plastovými balónky se objevily v několika záběrech natočených během 10 dní. Mezi tyto záběry patří i bitka, ke které se schylovalo celou dekádu. Deset let potlačovaného zklamání, nedůvěry a zlosti vytryskne na povrch a projeví se skutečnou bitkou mezi Jackem a Gregem přímo před očima celé rodiny a narozeninových hostů.

Přestože v řadě scén byli herci zastoupeni kaskadéry, objevily se i scény hrané samotnými herci. „Zuřící býk točil devět týdnů všechny bojové scény a potom dalších devět týdnů všechno ostatní,“ vzpomíná De Niro. „Bylo to hodně časově náročné, ale ve filmu je toho mnohem víc, než jen boj. Ale v této scéně byl Ben skvělý. Praštil jsem ho přímo do tváře a on se rozesmál.“

Při natáčení této scény se velmi bavil celý štáb, který sledoval vzájemné rány De Nira a Stillera, jejich běh skákacím hradem a zastrašování jednoho druhým v průběhu celé party. Hamburg k tomu říká: „Myslím, že Bob i Ben si tu scénu vychutnali. Když jsme se na to dívali na monitoru, vtipkovali jsme, že se Bob stále směje. Hraje všechny ty emočně vypjaté, často psychotické postavy a teď tady vyskakuje z nafukovacího hradu jako Zuřící býk. Radost pohledět.“

Třetí díl série je dotočen a filmový štáb už jen věří, že publikum po celém světě přijme novou kapitolu v životě Grega Jebala a Jacka Byrnese a bude sledovat, jak v zájmu svých malých Jebalů oba muži zakopou válečnickou sekeru.

Ben Stiller (rozhovor)
obrazek
Ahoj, Bene. Koho by napadlo, že se Greg Jebal a jeho bláznivá rodina vrátí ve třetím filmu - Fotři jsou lotři?

To teda jo. Nikdo z nás v roce 2000 při tvorbě prvního filmu nečekal, že to dotáhneme ke třetímu dílu, ale podle mě se Jebalovi všem líbí a máme skvělé obsazení Robert De Niro, Blythe Danner, Teri Polo, Owen Wilson a také Barbra Streisand a Dustin Hoffman. Lidé se mohou s námětem filmu ztotožnit a rádi se na něj koukají. Obzvlášť je baví ty blbosti, co vyvádí Greg. Ve filmu Fotři jsou lotři se náš tým rozrostl o hvězdy jako Jessica Alba, Laura Dern nebo Harvey Keitel.

Jaké to je dělat na filmu ne jednou, ale rovnou třikrát s Robertem De Nirem?

Je to vážně úžasné. Vzpomínám si, že než jsme začali dělat na jedničce, režisér Jay Roach se mě zeptal: „Co si říkáš na to, že by Robert De Niro hrál tvého tchána?“ a já na to: „Skvělé, paráda. To určitě vyjde.“ Pak se z toho stala realita ne jednou, ale rovnou třikrát. Myslel jsem si, že to byla jenom šťastná náhoda, ta ale nakonec vyšla už potřetí.

Tykáš mu? Říkáš mu Bob? Robert? Pan De Niro?

S potěšením můžu říct, že ho znám natolik, abych mu říkal Bob. Má to tak radši.

Ve filmu Fotři jsou lotři je skvělá scéna, ve které tě postava Roberta De Nira, Jack Byrnes, požádá, abys byl kmotr Jebal. Vysvětlíš to trochu?

Jasně. Jack dostane infarkt, a tak se zaměří na to, kdo bude pokračovat v rodinném odkazu, ale moc na výběr nemá. Vlastně musí zvolit moji postavu, Grega Jebala. A tak mě o to požádá.

Moc to ale nedopadne. A tak se vy dva poperete na oslavě osmých narozenin tvých dvojčat. Je to bláznivé.

Ano, Greg se rozhodne, že co je moc, to je moc, a tak doslova vrátí úder.

Je to hodně kontaktní.

To je. Vžili jsme se do toho.

Jaké to je utkat se s Robertem De Nirem tělo na tělo? Přece jen hrál „Zuřícího býka“, umí dát ránu. Měl jsi strach?

Ne, ve volném čase dělám bojové sporty, takže jsem se cítil docela zdatně. Jsem rád, že jsme nakonec skončili u takové trochu boxovací, trochu wrestlingové varianty.

Prý tě omylem skutečně praštil do obličeje.

To je pravda. Trefil mě, ale já jeho taky. Řekl, že to stejně chtěl. Doslova řekl: „Pojď do mě!“

Ve Fotři jsou lotři má Greg Jebal dvojčata, Henryho a Samanthu, kterým je osm let. Řekni nám víc o hercích, Colinu Baiocchiovi a Daisy Tahan, kteří je hráli. Jsou skvělí.

To nejsou děti. Ve skutečnosti je jim 40 let.

obrazek
Vážně? Speciální efekty dneska dovedou divy.

Jo. Ne, Daisy je skutečná dáma. Je s ní radost pracovat. Je velmi inteligentní a zdvořilá. Colin byl legrační, je to prostě klučina. Chtěl si hrát. Museli jsme mu říct: „V téhle scéně musíš hrát,“ ale on pořád říkal: „Jasně, já si budu hrát.“ My už jsme mu museli zostra říct: „Ne, ty budeš hrát. Hrát!“ A on začal brečet. Být dětským hercem je prostě skvělé. Ne, dělám si srandu. Obě děti jsou hodně talentované.

V další skvělé scéně si Jack Byrnes vezme pilulky na podporu erekce, ale způsobí mu silný vedlejší efekt, jestli mě chápeš. Greg Jebal mu musí od erekce ulevit. Jak ses na tuhle scénu připravoval?

Dělal jsem důkladný výzkum. Greg Jebal je vlastně zdravotní bratr, takže ví, co dělat. A Bob je pochopitelně zkušený herec, takže přišel na plac připravený.

Barbra Streisand se objevila ve druhém dílu ságy v roce 2004. Jak jste ji dostali do hereckého obsazení?

Zavolali jsme jí, zeptali se a ona o tom začala vážně uvažovat. Pak mi Jay Roach řekl: „Možná bys jí měl zavolat.“ Nikdy jsem se s ní nesetkal, takže jsem měl trochu strach. Je vážně chytrá a měla spoustu otázek. Nebyla si úplně jistá, jak do filmu zapadne a jaká její role bude. Hodně pomohlo, že jsme chtěli, aby hrála manželku Dustina Hoffmana - oba se znají z doby, kdy byli teenageři.

Jak tvoje skutečná rodina koresponduje s Jebalovými?

Myslíš Stillerovi? My jsme všichni blázni. S Jebalovými nemáme nic společného, až na to bláznovství. Co je zajímavé je to, že můj život docela přesně odráží život Grega Jebala. Když jsme natáčeli první díl, požádal jsem svoji ženu o ruku, a teď, po deseti letech, mám dvě děti - stejně jako Greg.

Jak se mají Jerry a Meara, tví rodiče? Oběma jim je už přes 80 let. Je pravda, že mají svoji vlastní webovou stránku?

Ano, přesunuli se na internet a plánují ovládnout všechna média. Mají účet i na Twitteru. Moje máma internet miluje, ale obávám se, že můj táta ani neví, co to internet je. Jejich stránka je www.stillerandmeara.com. Mají svoji show, kterou občas produkuju a režíruju, a oni se v ní jen baví o aktuálních událostech - pokaždé to ale skončí tak, že se oba začnou hádat.

Takže máme tři filmy o Jebalovic rodině, můžeme se těšit na čtvrtý?

Nikdy neříkej nikdy. Pokud to lidi bude stále bavit a my přijde na scénář, který bude dávat smysl. Myslím, že pomohlo dát si mezi filmy pár let pauzu, aby se postavy mohly vyvinout. Takže za sebe doufám, že čtvrtý díl uděláme.

Skvělé na celé sáze „Fotrů“ je to, že můžeme s Jebalovými doslova vyrůstat - třeba až do roku 2040.

Jo, můžeme udělat třeba „Máma je lotr“ nebo „Babička je lotr“. Můžeme udělat i prequel, který se nám ukáže minulost Jebalů, s názvem „Naši fotři byli lotři“. Co na tom, že nemáme scénář - chytlavý název úplně stačí.

Díky, Bene.

Díky.

Robert De Niro (rozhovor)
obrazek
Ahoj, Bobe. Jak se daří?

Velmi dobře, díky.

Je fajn, že jsi se dal opět dohromady s herci jako Ben Stiller, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Teri Polo, Blythe Danner, Jessica Alba a Laura Dern pro film „Fotři jsou lotři“. Napadlo tě v roce 2000, když jsi poprvé hrál bývalého CIA agenta Jacka Byrnes, že natočíš další dva „fotrovské“ filmy?

To ne, ale ani nejsem překvapený. Podle mě se každý může ztotožnit s příběhem a postavami - jak Jebalovými, tak Byrnesovými. Mezi těmi rodinami je velká energie.

To jistě. V prvních dvou filmech Jack vedle válku se svým zetěm Gregem Jebalem, kterého hraje Ben Stiller. Ale ve filmu „Fotři jsou lotři“ je Jack ke Gregovi milejší.

Jack se s tím tak trochu smířil. Oni dva jsou v jejich vztahu jak na horské dráze.

Můžeš vysvětlit pojem „kmotr Jebal“ - ta scéna, ve které se toto sousloví objevilo, je zábavná.

Jo. Jack a Greg spolu vycházejí o něco lépe a Jack mu chce předat titul „kmotr Jebal“. Pak se Jack ale zneklidní, když Grega podezírá z nevěry - to jejich vztah zhorší.

Když si myslíš, že se z Jacka a Grega stali nejlepší přátelé, strhne se najednou obrovská bitka.

Přesně tak.

Ve scéně, kdy bojuješ s Benem, se každému vybaví tvůj film „Zuřící býk“.

Bylo to fajn. Hodně jsem během toho souboje ožil.

Je pravda, že jsi omylem praštil Bena do obličeje?

Jo, ale on mi to párkrát vrátil.

Vážně? To zní přesně jako „Zuřící býk“.

Naprosto.

Ve filmu je další skvělá scéna. Můžeme ji nazvat jako „scéna s erekcí“? Můžeš nám ji trochu popsat?

Jack si dá trochu víc pilulek na podporu erekce, než by měl. Napadlo by tě, že ho to napadne, ale vezme si jich prostě moc.

A taky to podle toho vypadalo. Byla to legrace. Režisér „Fotři jsou lotři“ Paul Weitz mi řekl, že jste při této scéně použili rekvizitu. Prý se během natáčení „Prci, prci, prcičky“ naučil, že když dojde na scény s erekcí, je nejlepší nechat na herci, aby si vybral velikost své náhražky. Takže, Bobe, vybral sis ji sám a jak velkou?

Ano. Vybral jsem tu, která byla takhle velká. (roztahuje ruce od těla) Byla větší, než bych měl mít.

obrazek
Ben Stiller řekl, že ztotožňuje s postavou Grega Jebala. Když jste spolu natočili první film, Ben požádal svoji ženu o ruku, ve „Fotři jsou lotři“ má Greg dvě děti, stejně jako Ben. Ztotožňuješ se s Jackem Byrnesem, protože je podobně jako ty otec a dědeček?

Jistě. Máme mnoho společného. Nejsem tak přespříliš ochranářský typ jako Jack, ale starám se o svoji rodinu podobně jako on.

Často slýchám, jak lidé říkají: „To je skvělé, že De Niro dělá ty komedie o Jebalech,“ ale podle mě je v každém tvém filmu trochu humoru, ne?

Přesně tak, s tím souhlasím. I film „Taxikář“ v sobě měl humor. Myslím, že moje první velká komedie byla „Přeber si to“ s Billym Crystalem.

Rád hraješ v komediích?

Jasně. Vždycky jsem o sobě věděl, že mám smysl pro humor. Tak je fajn to i ukázat.

Bylo příjemné vidět tvého kamaráda Harveyho Keitela, který se ve „Fotři jsou lotři“ také objevil. Kolikrát jsi s ním už pracoval?

Myslím, že třikrát nebo čtyřikrát. Hrál se mnou ve filmech „Fotři jsou lotři“, „Špinavé ulice“, „Země policajtů“ a „Taxikář“.

Spolupracoval jsi s nejlepšími režiséry Hollywoodu - Martinem Scorsesem, Francisem Fordem Coppolou a mnohými dalšími. Jak se liší dobrý režisér s režisérem, který tak úplně dobrý není?

Podle mě by měl dobrý režisér dát každému - nejen hercům, ale i kameramanovi a ostatním oddělením - možnost volby. Režisér pak tuhle volbu namíří správným směrem slovy: „Fajn, tohle použijeme.“ Je potřeba, aby lidé měli pocit, že jsou něčeho součástí.

Je pravda, že ty a Martin Scorsese se znovu spojíte na další film?

Jo. Budeme dělat film s názvem „The Irishman“, který vychází z knihy „I Heard You Paint Houses“. Marty se ujme režie a já, Al Pacino a Joe Pesci v tom budeme hrát.

To zní skvěle. I když jsi hrál v mnoha skvělých filmech, trochu jsi fušoval i do režie. Liší se tvůj přístup k filmu, když v něm hraješ a když ho režíruješ?

Když režíruješ, jsi pořád zaplavený otázkami lidí, kteří za tebou proudí. Je to skoro jako reflex. Musíš říkat: „Udělej tohle, udělej tamto.“ Musíš umět uvažovat rychle, obzvlášť, když natáčíš. To je moje zkušenost. Je to taková velká skládačka.

Jsi jeden z nejlepších herců. Přikládáš to talentu, tvrdé práci nebo obojímu?

To je od tebe moc hezké. Musíš na něčem tvrdě pracovat a udělat z toho něco speciálního, ať už to vypadá jakkoliv. Nemusí se divákům líbit to, co dělám, ale alespoň chci, aby věděli, že jsem se snažil z toho něco speciálního udělat.

Co tě nutí jít dál? Už jsi všeho dosáhl. Máš dva Oscary a šest nominací. Nemusíš nic dokazovat. Proč nejdeš do důchodu a nehodíš si nohy na stůl?

Co bych pak dělal? Rád si doma sednu, něco si přečtu, užívám si volna, koukám se na západ slunce, ale jsem rád aktivní.

Vypadáš tak. Je ti 67, ale jsi ve skvělé kondici. Jaký máš klíč k tomu vypadat tak dobře?

Cvičím. Snažím se zůstat v kondici. Nikdy bych nešel na nějaký facelift nebo něco podobného.

Jessica Alba (rozhovor)
obrazek
Ahoj, Jessico. Jak se máš?

Skvěle, díky.

Jaké to bylo spojit se s herci typu Robert De Niro, Barbra Streisand, Dustin Hoffman či Ben Stiller v novém filmu „Fotři jsou lotři“? Ty jsi byla ve štábu úplně nová, ostatní už hráli v předchozích filmech.

Nikdo se se mnou nebavil. Celý den jsem byla sama. Bylo to příšerné.

Ale no tak!

Ne, všichni na mě byli moc milí. Všichni se tam znali už deset let, tak jsem z toho měla trochu strach, ale nakonec jsem si připadala jako součást téhle rodiny. Bylo to velmi vřelé a upřímné přivítání. Mohla jsem se vyblbnout, zkoušet různé věci a nemusela se ničeho obávat. Dokonce jsem se mohla rozehrát, jak jsem chtěla, takže jsem to byla velká legrace.

Viděla jsi předchozí dva filmy?

Jsem velká fanynka celé ságy a samozřejmě všech herců. Byla jsem popravdě nadšená, že jsem se mohla ve filmu objevit.

Musím se přiznat, že kdybych potkal tvoji postavu jménem Andi Garcia z filmu „Fotři jsou lotři“, dost bych se bál.

Proč se jí bojíš?

Je to blázen, prostě je šílená.

Šílená je, ale je také zábavná a zanícená. Hrát ji bylo pro mě doslova osvobozující.

Prozraď nám o ní víc.

Andi je bývalá sestřička, která teď pracuje jako obchodní zástupkyně firmy, která vyrábí lék s názvem Sustengo na podporu erekce. Snaží se přesvědčit Grega Jebala, aby tento výrobek zaštiťoval.

Prý jsi někde řekla, že je Andi úplný protipól tebe. Jak jsi to myslela?

Ano, to je - úplně. Já jsem přece jen o dost zdrženlivější. Například pravidelně nepiju koktejl smíchaný z prášků tak jako Andi.

Ve filmu máš několik zábavných scén s Benem Stillerem, včetně té, kde jsi to přehnala s pitím. Jaká s ním byla spolupráce?

On je úžasný komik, navíc tak milý a laskavý. Nikdy mě nekritizoval za můj styl hraní a vždy mě podporoval, abych scénu rozehrála podle svého, takže bylo rozhodně příjemné pracovat s někým takovým.

Je poměrně vzácné vidět mladou a krásnou herečku v roli, která si vyžaduje situační humor. Čím to je?

To nevím. Ale máš pravdu, moc takový rolí pro herečky není, takže to pro mě byla výzva. A užila jsem si ji. Je těžké dobře zvládnout komedii, jde o správné načasování, kdy člověk musí být hodně uvolněný, ale zároveň zachovat hlavní myšlenku.

Myslíš si, že se lidé se smyslem pro humor rodí, nebo je to něco, co se v životě postupně učí?

Podle mě to v sobě už máš nebo ne. Moje dítě už teď má smysl pro humor a já si jen říkám: „Jsou ti teprve dva roky a ty už máš smysl pro humor? Jak to? Jak můžeš vyprávět vtipy a smát se jim?“ V tomhle filmu byly postavy skvěle napsány, takže jsem se do té své mohla pohodlně vžít.

Máš velkou rodinu, která čítá kolem dvaceti bratranců a sestřenic. Jak se tvá rodina podobá Jebalům?

Mám jich víc než dvacet, daleko víc. Ale moje rodina je úplně odlišná. Ale kdybych ji měla porovnat, je tam pár shod v okamžiku, kdy si někdo z nás přivede někoho nového domů - ta atmosféra je úplně stejná.

Proklepla si také tvoje rodina tvého tenkrát budoucího manžela, když jsi ho přivedla domů?

Ano, oni to tak dělávají. Mají svůj způsob, jak mě dokážou ztrapnit, a zároveň podrobit mé kamarády či partnery pár zkouškám. Pokud před mými rodiči neutečeš, testem jsi prošel. Svoje rodiče miluji, jejich práce je prostě umět být trapný.

Jaký je tvůj tchán? Je podobný Jacku Byrnesovi?

Můj tchán je ten nejúžasnější a nejmilejší člověk. Říká svým dětem, jak je miluje. Když byly děti malé, psal jim básničky a slova podpory a dával jim je do pytlíku na svačinu. Je prostě mimořádný. Je také herec, takže jsme takové dvě spřízněné duše.

Ve filmu „Fotři jsou lotři“ postava Roberta de Nira chce udělat z Grega Jebala hlavu rodiny, a tak ho označí jako „kmotr Jebal“. Kdo je u vás v rodině hlava rodiny?

Alba Jebal? Bůh Alba? To bude asi můj dědeček. I když moje babička dává věci do chodu. Děda za to ale sklízí pocty, ale ona je krkem rodiny.

Praktikujete také doma „kruh důvěry“?

Moje rodina je velmi otevřená, daleko víc než já. Nevěřím lidem tak snadno jako moji rodiče, ale pokud vidí, že nejsi čestný, odstřihnou tě. V tomhle směru dokážu mnohem víc odpouštět. Umím říct: „Fajn, jsi prostě člověk, který může udělat chybu. Odpouštím ti.“ Rodiče jsou schopni vyrazit si na plavbu, potkat nějaký pár, vrátit se a prohlásit: „Bože, potkali jsme ty nejúžasnější lidi na světě a budou s námi bydlet“ Můj přístup je ve stylu: „Vždyť to mohou být psychopati!“ Ale rodiče dokážou jen odvětit: „Ale ne. Mají přece děti tvého věku a jsou tak zábavní!“

V roce 2008 jsi se stala matkou malé Honor. Jaký je klíč k tomu být dobrým rodičem?

To je obtížná otázka. Moje by si pak přečetla tuhle odpověď a začala by: „Ale mami, ty jsi řekla, že…“ Tím klíčem je určitě bezmezná láska. Tvé dítě musí být na prvním místě.

Jsi přísná matka, nebo si Honor může dělat co chce?

To ne. Jsem docela přísná. Podle mě dětem svědčí, když jim nastavíš hranice. Snadněji si pak dovedou všechno uspořádat.

Jak tě mateřství změnilo?

Bože, tak moc mě změnilo… Ještě nikdy jsem se necítila tak dobře, tak vyrovnaně.

Myslíš si, že když jsi se stala matkou, stal se z tebe zároveň lepší člověk?

Nevím, jestli se to takhle dá říct u každého, ale mně od té doby začalo dávat všechno větší smysl.

V poslední době jsi dostala několik zajímavý rolí. Kromě komedie „Fotři jsou lotři“ jsme tě také mohli vidět ve filmech „Vrah ve mně“ a „Machete“. Jak si vlastně vybíráš role?

Potom, co se mi narodila dcera, jsem se nesnažila zuby nehty být tak zaměstnaná jako předtím. Byla jsem šťastná, když jsem dostala práci. Když se mi narodila, můj čas se stal mnohem cennějším. Napadlo mě, že když ho budu trávit bez ní, musí to být role, díky které se něco naučím, rozvinu se. Soustředím se na scénář, štáb i moji postavu. Není to jen o daném žánru, důležitosti role, rozpočtu nebo něčem podobném.

Podobné filmy

Šlechetný cowboy Sandy
Jaroslav Štercl, od jehož narození v těchto dnech uplyne sto let, v titulní roli parodie n...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Moderní Popelka
(A Cinderella Story) Studentka Hilary Duff myje podlahy v restauraci a snaží se vyjít se s...
dnes 14.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Šéfka
(The Boss) Michelle Darnellová je úspěšná podnikatelka, která se stala jednou z nejbohatší...
dnes 16.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 13. 11. 2019 Svátek má Tibor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz