fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

68% 144 hlasů
6.8 10 144
drama, Francie, , 102 min.
La France

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Cena JeanaViga 2007
Sylvie Testud a Pascale Greggory v poetickém válečném dramatu ověnčeném Cenou Jeana Viga 2007. Netypický příběh balancující mezi fikcí a dokumentární rovinou je cleovečerním debutem Serge Bozona známého zatím především jako herce. Vlivné deníky jako Libération nebo levicový L´Humanité nešetřily chválou.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Francie

Podzim 1917, někde ve Francii. Mladá žena dostává od svého muže, který byl povolán do války, dopis, ve kterém jí sděluje, že už jí nebude psát a že ji chce opustit. Žena se rozhodne ho vyhledat, převlékne se za muže a brzy narazí na malou skupinu vojáků, které považuje za jeho spolubojovníky a věří, že ji k hledanému manželovi dovedou. Jedná se však o dezertéry, kteří se domnívají, že je špiónka a chtějí se jí co nejrychleji zbavit. Přesto ji nakonec mezi sebe přijmou a různorodá skupina začíná putovat po krásné a zároveň nepřátelské zemi, Francii.

Serge Bozon nechtěl film situovat do nějakého přesného časového období a jediným ukazatelem v tomto směru jsou modré uniformy, které všichni znají z obrázků první světové války. Předkládá nám tak současný příběh o přežití skupiny, která zpřetrhala veškerá pouta se světem. Navíc nám ukazuje, aniž by explicitně použil psychologii, vznik přátelství mezi jedinci, které svedla dohromady čirá náhoda. Krása krajiny, divoké vztahy s lidmi, kteří se k těmto podivným cizincům, ani vojákům, ani obyčejným občanům, chovají nepřátelsky, nepříjemná setkání s vojáky ve stejné situaci. Je to pouť, na které se každý občas zachová jako slaboch i hrdina. Film je nepochybně inspirován americkým filmem, zejména Johnem Fordem, co se týče pojetí lidského soužití s přírodou (první setkání mladé ženy s dezertéry a hra na schovávanou mezi stromy). Režisérovi se podařilo dodat tomuto quasidokumentárnímu objevování přírody snovou příchuť. Pouhá chvilka oddechu v lese rozezní orchestr složený z těch nejnepředstavitelnějších nástrojů (jako například kytary z plechovek od konzervy, ocelové lamely náklaďáku) a čistý zvuk se nese nocí. Vynikající film, někde mezi důvtipně podávanou realitou a snovými úlety.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 18. 10. 2019 Svátek má Lukáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz