fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 3470 hlasů
7.5 10 3470
film / dobrodružný, fantasy, mysteriózní, USA, , 161 min., od 10 let
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Kinopremiéra v ČR 12.12.2002, DVD od 30.4.2003 Warner, Blu-Ray od 15.11.2017 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:09Zlo se vrátilo do Bradavic.
Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v Bradavicích hrozí smrt. Ve škole kouzel a magie se však skutečně začnou dít podivné události, na stěnách se objevují neznámé nápisy a někteří studenti jsou přepadáváni tajemným přízrakem. Co s tím má společného Tajemná komnata? Stojí za spiknutím opět Voldemort? Záhadu se Harry vydává rozluštit společně se svými starými známými - Ronem a Hermionou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je zde vidět režisérův rukopis, hraje si s detaily. Film je sice dost dlouhý, ale ukazuje i vedlejší linie děje, ne jen hlavní kostru jako další filmy. Myslím, že je zde lépe vyřešeno Dobyho propuštění od Malfoyových. Opět je tu ale dost viditelných chyb v příběhu. Pravděpodobně kvůli vystřihaných scénám ne všechny scény po sobě dávají smysl.
Všechny komentáře k filmu 112+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Německá oficiální stránka, Britská oficiální stránka, Italská oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Harry Potter a tajemná komnata

obrazek
Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u svých zlých příbuzných-mudlů, kteří neovládají žádná kouzla. Jeho situaci ještě zhorší domácí skřítek Doddy, který utekl svým pánům, aby se pokusil Harryho varovat, že nesmí do Bradavic, protože mu tam hrozí smrtelné nebezpečí. Harrymu pomůže jeho kamarád Ron, který společně se svými bratry Fredem a Georgem přiletí v otcově létajícím autě Harryho zachránit. Jejich máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Společně se celá rodina vydá nakupovat do Příčné ulice pomůcky na nový školní rok. Harry s Ronem se tu poprvé setká se samolibým Zlatoslavem Lockhartem, který tu podepisuje knihu o svých hrdinských kouscích a má na bradavické škole učit obranu proti černé magii. Potkají také Draca Malfoye s otcem a kamarádku Hermionu. Když mají později odjet do školy, nepodaří se Harrymu a Ronovi projít zdí na nástupiště 9 3/4, odkud odjíždí vlak do Bradavic.
obrazek
Vezmou tedy létající auto pana Weasleye se kterým poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky, která se začne bránit, a Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. Po řadě drobných nepříjemností, ať už je to Lockhartova nezvládnutá hodina, kdy na děti vypustí rarachy a pak je nedokáže zvládnout, nebo zmijozelské famfrpálové družstvo, které má nového chytače Draca Malfoye a nová superrychlá košťata od jeho otce, začnou opravdu vážné potíže. Na stěně se objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli začít bát. Hrozbě dodává vážnost zkamenělá kočka školníka Filche, kterou najdou nedaleko nápisu. Tajemná komnata byla vytvořena před tisíci lety, kdy se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím však vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, které zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky.
obrazek
Situace se zdá být stále horší. Nejprve si Harry při famfrpálovém zápase zlomí ruku. Dyž mu ji Lockhart chce spravit, nepovedeným kouzlem mu odčaruje všechny kosti. Potom se při souboji s Dracem při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Krátce poté je nalezen další zkamenělý. Tentokrát mladý student Colin. A Harry byl opět podezřele blízko. Harry se rozhodne zbavit podezření a začne na vlastní pěst pátrat po pachateli útoků. Najde kouzelný deník jakéhosi Toma Raddlyho, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy prý byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu.
obrazek
Vzápětí se ve škole objeví Lucius Malfoy s odvoláním ředitele Brumbála. Když se další zkamenělou studentkou stane Hermiona, vydají se Harry a Ron do zapovězeného lesa, kde se jim podaří zjistit, že je Hagrid nevinný. Najdou další stopy, které je postupně zavedou k tajné komnatě. A tady musí Harry vybojovat rozhodující zápas, aby zachránil sebe i své přátele. Rona, Hermionu, Brumbála, Hagrida a vlastně celou školu.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Příběh malého kouzelníka Harryho Pottera vznikl na motivy stejnojmenné světoznámé knihy skotské spisovatelky Joanne K. Rowlingové. Knížka se stala doslova fenoménem. Byla přeložena do více než 47 jazyků a jen prvního dílu se prodalo před 100 milionů výtisků. Práva na zfilmování knihy zakoupil producent David Heyman, který se spolu se spisovatelkou nakonec shodli na režisérovi úspěšných filmů Sám doma a Mrs. Doubtfire - Táta v sukni Chrise Columbuse. Ten je režisérem i druhého dílu Harry Potter a Tajemná komnata, který vznikl opět podle scénáře Steva Klovese. Pro Chrise Columbuse však bude současný film zároveň loučením s Harry Potterem. Již letos na jaře bylo oznámeno, že režií třetího dílu bude pověřen mexický režisér Alfonso Cuarón. Chris Columbus vysvětluje, že za jeho rozhodnutím v sérii nepokračovat stály především rodinné důvody.

O hercích

Daniel Radcliffe
obrazek Daniela Radcliffea vybrala produkce z tisíců uchazečů až po dlouhém hledání ideálního představitele. Daniel je synem literárního agenta Alana Radcliffea a castingové agentky Marcii Greshamové. Před úlohou v Harrym Potterovi se objevil v televizním filmu BBC David Copperfield. Svůj celovečerní debut si odbyl jako syn Jamie Lee Curtisové a Geoffreyho Rushe ve filmu Panamský krejčí. Po premiéře filmu Harry Potter a kámen mudrců se zařadil mezi nejznámější lidi planety. "Je tu jeden významný rozdíl," říká třináctiletý Daniel o svém úspěchu. "Předtím jsem nikdy neviděl svou tvář otištěnou na autobusech." Co však stále zdůrazňuje: Jsem Daniel, ne Harry! Na podzim přešel Radcliffe na novou školu. "Doufám, že moji noví spolužáci budou chtít poznat mě, nikoliv Harryho a budou mě mít rádi kvůli mně samotnému," říkal před příchodem do školy Dan. I nadále zůstává příznivcem fotbalového Fulhamu, poslouchá punkovou muziku - Sex Pistols, Iggyho Popa, The Clash. "Rád bych se jednou stal spisovatelem, ale když přijde na psaní, jsem strašlivě líný," přiznává se třináctiletá hvězda, která byla označena jako nejznámější chlapec na Zeměkouli. " Napsal jsem už povídku, ale má jen jedinou stranu. Ale také by se mi líbilo režírovat."

Emma Watsonová
obrazek Desetiletá Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie. Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý. Hermiona patří k nepilnějším žákům bradavické školy a nebojme se říct, že je trochu šprtka. Přesto se dokáže stát Harryho a Ronovou nejlepší kamarádkou a nepostradatelnou pomocnicí při Harryho úkolech. Spisovatelka Rowlingová přiznává, že do Hermiony tak trochu promítala sama sebe.

Richard Harris
obrazek Albus Brumbál je ředitelem bradavické školy. Jeho představitel Richard Harris hrál ve více než sedmdesáti filmech a na svém kontě má dvě nominace na Oscara. Kromě herecké profese je znám také jako producent, režisér a autor. V poslední době jsme ho mohli vidět například v roli římského císaře ve filmu Ridleyho Scotta Gladiátor, v Michalkovově Lazebníku sibiřském, ve snímku Stopy na sněhu či v thrilleru Vysoká hra patriotů. Mezi jeho nejznámější tituly patří série filmů o Muži zvaném Kůň. Publikoval dvě knihy. Premiéry filmu Harry Potter a Tajemná komnata se Harris bohužel nedožil, koncem října zemřel ve věku 72 let v Londýně.

Robbie Coltrane
obrazek Jeden z nejoblíbenějších britských herců, oceněný řadou mezinárodních hereckých poct, má za sebou dvacetiletou kariéru. V jeho filmografii najdeme řadu úspěšných snímků jako bondovky Zítřek nikdy neumírá a Zlaté oko, kde hraje teroristu Zukovského. Viděli jsme ho například ve filmech Vzkaz v láhvi, Mona Lisa a v televizním seriálu Bedna, za který získal několik ocenění včetně dvou cen BAFTA.

Rupert Grint
obrazek Ron je nejlepším Harryho kamarádem, s nímž se potká ve vlaku do Bradavic. Ron pochází z velké rodiny, má řadu bratrů, kteří jsou všichni kouzelníci, a Ron se jim touží vyrovnat. Rodina není příliš movitá, a tak je Ron často zdrojem posměšků. Pro jeho zrzavou kštici si ho nemůžete splést. Představitel Rona, Rupert Grint, je nejstarším z trojice hlavních dětských představitelů. Vystupuje ve představeních malého divadelního spolku. Postava Rona byla jeho nejoblíbenější již v době, kdy vůbec nevěděl, že bude ve filmu hrát. Ve škole má Rupert rád kreslení, během natáčení nakreslil například podobiznu herce Alana Rickmana, který hraje profesora Snapea.

O tvůrcích

Cris Columbus
obrazek Proslavil se především jako režisér rodinných komedií Sám doma a Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku a veselohrou Mrs. Doubtfire - Táta v sukni. Pochází z Pennsylvánie, na střední škole se začal zajímat o film, natáčel vlastní kamerou na 8 mm film. První úspěch začal sbírat jako scenárista, nejúspěšnějšími se staly filmy Gremlins a Mladý Sherlock Holmes. Z jeho dalších titulů jmenujme například Dva v tom či Druhá nebo první s Julií Robertsovou a Susan Sarandonovou.

Joanne K. Rowlingová
Životní osudy spisovatelky Joanne Kathleen Rowlingové by mohly ideálně sloužit jako inspirace románku z červené knihovny. Narodila se v roce 1965 a dětství prožila v městečku Chepstow v blízkosti Bristolu. Od dětství ji přitahovala literatura: nejen že ráda četla, ale v šesti letech začala psát příběhy, jejichž hrdinou byl králík. Nejoblíbenější dětskou hrou spisovatelky a její mladší sestřičky byly hry na kouzelníky a čarodějnice, které provozovaly společně se sousedovými dětmi. Údajně se Joannin nejmilejší kamarád jmenoval Ian Potter, ale jak spisovatelka tvrdí, její slavný literární hrdina je pouze výplodem fantazie a neměl žádný předobraz v konkrétním chlapci. Naopak Harryho kamarádka Hermiona je podle autorčiných slov v mnohém podobná spisovatelce v dětských letech.

J. K. R. vystudovala na univerzitě francouzštinu a klasickou filologii a posléze pracovala v různých profesích, hlavně jako učitelka nebo sekretářka. Jednoho dne v roce 1990, když jela vlakem z Manchesteru do Londýna, objevil se jí před očima příběh malého čaroděje Harryho a Školy kouzel. Jenže ten si musel ještě nějaký čas počkat, než přišel na svět - respektive na papír. Když J. K. R. přišla o zaměstnání, vydala se do Portugalska učit angličtinu. Provdala se tam za místního televizního reportéra a po roce se jim narodila dcera Jessika. Manželství se brzy nato rozpadlo a ona se vrátila zpět do Anglie, kde žila ze státní podpory, bydlela v malém vlhkém bytě a potýkala se s vážnými existenčními problémy. Tehdy začala psát příběh malého kouzelnického sirotka Harryho Pottera - částečně i jako únik od reality, která pro ni byla velmi frustrující. Protože neměla peníze na počítač, psala ručně a texty přepisovala na psacím stroji. Několik nakladatelství rukopis neznámé autorky odmítlo (Penguin, Harper Collins a Orion), ale jedno ne (Bloomsbury).

Tak v roce 1997 vyšla v Anglii její první knížka - Harry Potter a Kámen mudrců. Nejdřív v nákladu 500 kusů. Zájem čtenářů byl ale nečekaný a v první vlně se prodalo 70 000 výtisků. Americké nakladatelství Scholastic poté zaplatilo za americká práva přes sto tisíc dolarů. Následovaly další tituly Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu a naposledy Harry Potter a Ohnivý pohár. Svět zachvátila doslova "pottermánie", dokonce třetí díl museli knihkupci začít prodávat až odpoledne, když skončila škola, protože děti by šly stát fronty do knihkupectví. Čtvrtý díl šílenství ještě akceleroval: zrodil se světový vydavatelský rekord: v Anglii se vydalo jeden a půl miliony výtisků. Ve Spojených státech téměř čtyři miliony. V současné době autorka připravuje pátý díl s názvem Harry Potter a Fénixův řád.

4. listopadu 2001 se konala v Londýně světová galapremiéra filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Za první víkend vydělal film ve Spojených státech 93, 5 miliónů dolarů a ve Velké Británii 23 miliónů. Malý čarodějnický učedník Harry Potter změnil jako kouzelným proutkem život své stvořitelky. Zdá se, že bude ve své spisovatelské profesi první, kdo stane mezi miliardáři. Její obrovským tempem narůstající bohatství však není spojeno pouze s literární činností, ale dnes už vydělává víc než na knížkách na zboží spojeném s jménem jejího hrdiny - hračkami počínaje a dětskými pyžamy konče. Její týdenní příjem prý činí kolem 600 000 liber, a za tuto částku nedávno koupila dům v Pertshire. Našla i novou lásku. Jejím partnerem je Neil Murray, který ji doprovázel na londýnskou premiéru filmu Harry Potter. V žebříčku nejlépe placených osobností světa se umístila na 24. místě hned za fenomenálním basketbalistou Michaelem Jordanem a nechala za sebou i proslulou Cher. Od královny dostala J. K. R. Řád britského impéria za přínos dětské literatuře. Její knížky o Harrym Potterovi byly přeloženy do desítek jazyků a prodávají se po celém světě v miliónových nákladech. U nás vyšly všechny čtyři díly v nakladatelství Albatros.

Podobné filmy

Dva machři mezi nebem a peklem
(Piu forte ragazzi!) Terence Hill a Bud Spencer křižují nad kolumbijskou džunglí v chatrné...
dnes 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
V tom domě straší!
(Monster House) Trojice dospívajících dětí se rozhodne pořádně prozkoumat starou rozpadají...
dnes 13.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
X-Men 2
(X-Men United (X2)) Mají nadpřirozené schopnosti a lidé se jich bojí. Když neznámý mutant...
dnes 15.10
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 8. 2019 Svátek má Bartoloměj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz