fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

73% 386 hlasů
7.3 10 386
drama / komedie, Belgie, , 115 min., od 12 let
Come As You Are
Kinopremiéra v ČR 4.10.2012 v SK 2.5.2013

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:30



Na cestě za láskou je nezastaví slepota, nádor, ani kolečkové křeslo.
Tři dvacátníci milují víno a ženy. Lahodný mok si vychutnávají často a plnými doušky, ale ženu v náručí ještě nikdy nedrželi. A tak pod záminkou ochutnávky jihošpanělského vína vyrážejí se zbožným přáním konečně přijít o panictví. Nic je nezastaví. A rozhodně ne jejich omezení: jeden je totiž slepý, druhý upoután na invalidní vozík a třetí je absolutně paralyzován.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zase taková pecka to nebyla. Čekal jsem hodně bláznivou jízdu, když to má takový základ, ale občas jsem radši přepnul na celkem nudný fotbal. Vtípky na adresu postihů byly občas zdařilé a díky slepci jsem se párkrát zasmál víc, než jsem čekal. Jenže dva z postihů byli pěkní sráči a dramatická poslední část mě nechávala chladným. Někde v kině se spoustou podobně laděných lidí okolo by to asi bylo lepší, ale v telce trochu lepší půrměr.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hasta la vista!

Děj této sympatické tragikomedie, volně inspirované příběhem Asty Philpota, amerického propagátora práv handicapovaných lidí na aktivní sexuální život, vypráví o třech různě postižených mladících, kteří se vydávají na cestu do Španělska, a to s jediným cílem: přijít o panictví. Žoviální Jozef je téměř slepý. Vtipálek Philip je paraplegik. Také Lars je upoután na kolečkové křeslo, jelikož trpí nevyléčitelným degenerativním postižením, způsobujícím ochrnutí a příležitostné záchvaty. Přesto podnikají tuto výpravu, ne nepodobnou Philpotovým skutečným výletům do bezbariérového nevěstince ve Španělsku a jeho prosazování placeného sexu coby legitimního způsobu, jak mohou handicapovaní uspokojovat své sexuální potřeby. Režisér Geoffrey Enthoven se úspěšně dokázal vyvarovat blahosklonně povýšeného přístupu i přílišné sentimentality.


O filmu

obrazek
Geoffrey Enthoven o filmu

„Lars, Philip a Joseph se sice vydávají na cestu s jasným cílem, ale na pozadí jejich snažení se rýsuje boj za nezávislost, lásku a přátelství, tak jak je vidí oni. Tato nezávislost s sebou přináší nová omezení a překážky. V mnoha případech se musejí spoléhat jeden na druhého a placenou pomocnici Claude. S každou další mílí se cesta a přátelská pouta, která během ní vznikají, stávají důležitějšími než samotná návštěva klubu El Cielo.

Láska, oddanost i obětavost mohou být na dosah, ale co když chce člověk víc? Všichni žijeme v tělech, která stejně jako naše mysl potřebují něhu, cit, odpočinek a vášeň. Pro nás je to samozřejmost, ale pro ty, kteří kvůli tělesnému postižení nemají vládu nad vlastním tělem, to může být zdrojem hlubokého zoufalství. Hasta la vista! je film o pravém přátelství. Způsob, jakým se Lars, Philip a Joseph navzájem špičkují, ve skutečnosti odhaluje hluboké porozumění. Legraci si z nich neděláme my, to oni si ji dělají ze sebe. Unést ji totiž mohou jen opravdoví přátelé. V průběhu příběhu tento pocit sílí. Tihle tři kamarádi si velmi dobře uvědomují nedostatky ostatních a přijímají je. Koneckonců, s postižením i bez, všichni máme svoje zábrany. A copak se všichni nesnažíme následovat své sny?“


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 1. 2019 Svátek má Ilona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz