fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 2335 hlasů
6.7 10 2335
film / komedie, romantický, USA, , 115 min., od 12 let
Hitch
Kinopremiéra v ČR 31.3.2005, DVD od 1.10.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 24.11. Sky Movies Comedy HD 02.10
Sky Movies Comedy HD 02.10
Ukázka
02:20Chcete se seznámit? Zeptejte se mě.
Alex "Hitch" Hitchens je legendárním - a záměrně anonymním - newyorským "schůzkologem", který už pomohl bezpočtu mužů získat ženu jejich snů. Během příprav jeho posledního svěřence Alberta, poddajného účetního, který je okouzlen přitažlivou celebritou Allegrou Cole, se Hitch konečně setká s rovnocenným soupeřem v podobě krásné a mazané bulvární novinářky Sary Melas, jež Allegru pronásleduje na každém kroku.
Profesionální starý mládenec Hitch se do Sary znenadání beznadějně zamiluje - aniž by tušil, že jejím největším sólokaprem by se mohlo lehce stát odhalení nejslavnějšího manhattanského schůzkologa.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Natočit to my Češi, tak tomu nasypu plnej kotlík a nejmíň týden na to budu myslet a žasnout. Ale od Amíků už jsem se dočkal i vtipnějších, chytřejších a dojemnějších filmů, a pokud ne, tak byly minimálně míň utahaný, protože tady mě ty věčný pokusy o vysvětlení a sblížení už lezly regulérně krkem.
Všechny komentáře k filmu 41+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hitch: Lék pro moderního muže

Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu připustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako jeden z daňových poradců. Hitch ho chce nejprve odmítnout, ale když vidí, jak zoufale je Albert zamilovaný, rozhodne se mu pomoci. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se Albert na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sarou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném "schůzkologovi". Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. Dostane se tak na stopu tajemného schůzkologa, a když zjistí, že je to Hitch, rozejde se s ním. Navíc napíše velký článek o něm, Albertovi a Allegře, čímž nejen rozbije jejich vztah, ale také připraví Hitche o kšefty.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Přestože je Will Smith jednou z nejpopulárnějších hollywoodských hvězd a lamačů dívčích srdcí, dosud si nezahrál v žádné romantické komedii. Ne snad proto, že by to nezkoušel: "Vhodný romantický film pro Willa jsme hledali několik let," přiznává James Lassiter, producent filmu a Smithův partner v produkční společnosti Overbrook Entertainment. "Není to tak jednoduché, jak se zdá. Zase tak mnoho jich není. A těch, které za něco stojí, je ještě daleko méně."

Nakonec Lassiter spolu s dalším kolegou ze společnosti Overbrook Teddym Zee přece jen našel romantický scénář, který svými kvalitami odpovídal Smithovým hereckým vlohám. Příběh pojednával o pohodovém a sebevědomém "schůzkologovi", který se živí tím, že pomáhá méně společensky zdatným mužům získat ženy jejich srdce. "Podle Hitchovy filozofie stačí tři schůzky na to, abyste ženě svých snů ukázali tu správnou stránku své osobnosti a naprosto ji okouzlili," říká Lassiter.

Základní myšlenka filmu se zrodila v hlavě scénáristy Kevina Bische během jeho studií na vysoké škole. Po několika schůzkách s různými dívkami si uvědomil, že jeho rande většinou skončilo sezením na kraji postele a listováním ve fotoalbu. Když se snažil přijít na kloub tomu, odkud tato fotoalbová mánie pramení, učinil zásadní odhalení: "Jak jsem mohl být celou tu dobu tak hloupý? Prostě jen zabíjely čas a čekaly, až je políbím. Po tomto zjištění jsem začal být posedlý různými maličkostmi, které souvisejí se seznamováním."

Už během čtení prvních stránek scénáře Smith věděl, že si bude chtít Hitche zahrát. "Je to svým způsobem alchymista," říká herec. "Vezme to, co má k dispozici, a přetvoří to v něco, co by to teoreticky mohlo být. Jediné, co potřebuje, je láska. Když se poprvé setkává se svými zákazníky, ptá se jich, zda opravdu milují ženu, kterou se snaží získat - bez toho jim nedokáže pomoci." <>Obrázek nenalezen<> Je ironií osudu, že samotný Hitch - přestože slaví u žen úspěch - nemá ve svém životě žádný trvalý vztah. Je totiž stále raněn rozchodem se svou láskou z vysoké školy a slíbil si, že se už nikdy nenechá podobným způsobem ranit.
"Každý chlap má vzpomínku na tu jednu holku z vysoké, kterou miloval a ona mu provedla něco, co mu zlomilo srdce," říká Smith. "Hitch je výjimečný tím, že si zvolil jako svou živnost pomáhat ostatním mužům a zbavovat je nebezpečí, že je potká stejný osud."

"Právě díky tomu mi přijde Hitch tak sympatický," říká scénárista Bisch. "Není v oblasti milostných vztahů nijak zahořklý nebo cynický. Opravdu věří, že každý chlap - kromě něj - dokáže získat ženu svých snů. To, co dělá, je opravdu šlechetné a altruistické. Chce, aby ti muži uspěli a byli ušetřeni bolesti, kterou zažil on sám."

Přestože je Hitch extrémně úspěšný v pomáhání ostatním mužům, jeho bezproblémový a vyzkoušený přístup zjevně nefunguje na Saru Melas, krásnou reportérku newyorského bulvárního plátku, která jej čím dál tím více zajímá. "Je to skoro jako kdyby se proti němu spiknul celý vesmír a nutil jej ukázat Sáře svou pravou tvář - a nikoliv to, co si myslí, že chce vidět," směje se Smith.

Eva Mendes, která se v poslední době představila ve filmech jako Presumpce viny, Bratři jak se patří nebo Rychle a zběsile 2, získala roli mimo jiné díky tomu, že se se svou hrdinkou shoduje v několika hlavních osobnostních rysech. "Když si s ní Hitch pokusí smluvit schůzku a jejich rande skončí strašlivou katastrofou, Sáře to nevadí. Naopak, pobaví ji to. A přesně takovou povahu má i Eva," vysvětluje vedoucí výroby Wink Mordaunt.
obrazek
Možnost spolupracovat se Smithem byla pro Mendes velkým lákadlem, ale zamlouvala se jí také její filmová postava: "Zamilovala jsem si ji. Je to žena, která si myslí, že se musí držet na pozoru před muži, aby si dokázala vybudovat úspěšnou kariéru," říká herečka. "Uvnitř je ale beznadějná romantička."

Další význačnou postavou příběhu je Albert Brennaman v podání hvězdy úspěšného televizního seriálu The King of Queens Kevina Jamese, pro kterého je tento film celovečerním debutem. "Když za sebou máte několik let práce v televizi, jste připraveni na vše. Herci, kteří byli úspěšní na televizní obrazovce, to dokáží rozbalit okamžitě. Jakmile režisér zařve "akce!", jsou připraveni předvést něco úžasného," podotýká Smith, který piloval své vlastní herecké schopnosti v úspěšném seriálu Fresh Prince.

"Albert v sobě spojuje snad všechny myslitelné předpoklady k tomu, aby trpěl nedostatkem sebevědomí," pokračuje Smith. "Nosí nemožné oblečení, neříká ty správné věci, je nemotorný a má trochu nadváhu." Je však beznadějně zamilován do Allegry Cole - krásné ženy z vyšší společnosti, která jej zná pouze jako jednoho ze svých účetních. Allegru si zahrála modelka Amber Valletta, která se v minulosti představila na stříbrném plátně ve snímcích Pod povrchem a Family Man.

Valletta přistoupila ke své roli s vědomím, že Allegra patří k ženám, které jsou stále centrem pozornosti tisku a přitahují zájem všech lidí okolo. "Zároveň se ale snaží začít žít jako opravdový člověk, ne jen jako ta ,holka z plakátů', jak ji každý zná," říká herečka. "Albert nepatří k tomu typu mužů, se kterými chodila na schůzky nebo se o ni ucházeli, což ji přitahuje."
obrazek
Hitch na tom, aby Albert při první schůzce s Allegrou dbal jeho rad a držel se zpátky. "Kdyby na Hitchovy rady nedal a nesnažil se zklidnit a uvolnit, zřejmě by měl nutkání být hrozně akční a choval by se jako tajtrlík," podotýká James.

Poté, co režisér Tennant natočil na Manhattanu části snímků Jen blázni spěchají a Holka na roztrhání, pocítil touhu zrealizovat v New Yorku celý film. Tentokrát si vybral místa, která se na plátně objevují jen zřídka. "Na Andyho filmech je nejúžasnější to, jak vypadají," říká producent Lassiter. "Ukázal na plátně New York tak, jak jsme jej dosud nikdy neviděli, což je velmi osvěžující a zajímavé."

Hlavní výtvarnice filmu Jane Musky úzce spolupracovala s oddělením lokací, aby spolu s jeho pracovníky našla nejoblíbenější manhattanské podniky, v nichž se scházejí mladí lidé. "Prošla jsem každý newyorský módní časopis, který jsem našla," říká Musky. "Koupila jsem snad 40 alternativních i nóbl časopisů a všechny jsem je prolistovala jen proto, abych zjistila, kam vlastně lidi chodí."

Mezi romantická místa, která Hitch svým klientům doporučuje, patří mimo jiné také Central Park nebo Ellis Island - ostrov s nádherným výhledem na Sochu svobody a siluetu manhattanských mrakodrapů. Právě Ellis Island byl v letech 1892 až 1954 místem, kde imigranti z celého světa poprvé vstupovali na americkou půdu. Jednou z mála změn, k jejichž provedení dostal filmový štáb povolení od správy tamějšího muzea, byly úpravy interiéru v hlavní hale, kam mohli filmaři přidat několik vitrín s lodními manifesty, které byly pro scénu potřeba. Přestože produkce opatřila manifesty tabulkami s upozorněním, že se jedná pouze o bezcenné filmové rekvizity bez jakékoliv reálné hodnoty, turisté (provoz muzea nebyl v průběhu natáčení přerušen) jimi byli fascinováni a s nadšením si dokumenty fotili.

Zajímavým designérským počinem je také Hitchovo podkrovní "řídící centrum", ve kterém spolu se svými klienty plánuje průběhy jejich schůzek. Miniaturní středisko je obklopeno skleněnými tabulemi, v nichž je uzavřen plyn argon. "Jakmile Hitch stiskne tlačítko, sklem projede elektrický výboj," vysvětluje hlavní výtvarnice. "Ten pak aktivuje argon, který se zakalí a začne připomínat kouř. Skleněné zdi se v tom okamžiku změní na neprůhledné a zajistí mu potřebné soukromí - je nanejvýš nutné, aby se nikdo nedozvěděl, že jeho klienti potřebují k vyřešení svých problémů se ženami vyhledat profesionální pomoc."

Will Smith (rozhovor)
obrazek
Je to velmi legrační, sexy, romantický a chytrý film. Je to jeden z těch snímků, po jejichž zhlédnutí vás napadne to klasické: "Smál jsem se, zaplakal jsem si, bylo to krásné." Ten film má zatraceně blízko k dokonalosti.

Základem je vztah hlavních hrdinů Hitche a Sary. Jak byste jej charakterizoval?
Je zajímavé, jak se od sebe liší vztah Hitche a Sary a soužití Alberta a Allegry. Zatímco Albert s Allegrou ztělesňují onu vysněnou čistou lásku, vztah Sary a Hitche má naopak všechny příznaky skutečné romance se vším, co k ní patří - včetně bolesti, psychické zátěže, kterou do společného soužití lidé vnášejí, a nepříjemného vnitřního pocitu, že za vzniklé nešvary v devadesáti procentech případů ani nemůže ten druhý člověk - většinou je na vině to, že si sami stojíte v cestě.

Co vás přitahovalo na vaší postavě?
Od prvního okamžiku, od první stránky scénáře, od prvního řádku jsem věděl, že si tuhle postavu chci zahrát. Celý scénář začíná textem: "První základní princip: žádná žena ráno nevstane z postele s myšlenkou ,ach bože, kéž by mě dnes nikdo neokouzlil'. Druhý základní princip: Každý muž dokáže uchvátit jakoukoliv ženu - potřebuje pouze znát ty správné chvaty." Když jsem si přečetl tohle, řekl jsem si - wow, to je fajn. Už teď se mi to líbí. Chlápka, který razí tohle heslo, si chci zahrát.

Jak se vám spolupracovalo s kolegyní Evou Mendes?
Eva je výborná herečka, taky je krásná a vtipná a má v sobě spoustu ženského šarmu. Díky tomu mě spolehlivě dokáže udržet na nohou.

Eva Mendesová (rozhovor)
obrazek
Je to film o takových vztazích, jaké všichni známe ze svých vlastních životů - ať už trvají pět minut, jednu noc nebo celý život. Je to příběh o lidském vývoji, o tom, jak se člověk otevírá a stává se zranitelným a jak se tím zároveň vystavuje nebezpečí, že se spálí. Moc se mi líbí, že má tento film ústřední téma, které je tak blízké každému člověku.

Co vás lákalo na roli Sary?
Zaprvé to byl Will Smith. Nikdy předtím jsem s ním nepracovala, ale vždycky jsem ho zbožňovala a považovala jej za skvělého člověk. Takže to mě lákalo především. Potom jsem si přečetla scénář a velmi jsem si Saru oblíbila, protože ... ona se snaží být tvrdá, být pořád na pozoru a vybudovat si úspěšnou kariéru, ale na to má až příliš dobráckou povahu. Snaží se být odměřená, ale ve skutečnosti je beznadějná romantička, což mi přišlo velice roztomilé. Navíc ji docela chápu, protože jsem jí v tom podobná. To byly dvě hlavní věci, které mě na této roli přitahovaly.

Jak probíhalo natáčení?
Při natáčení jsme si užili spoustu legrace, což je základ - pokud si užíváme my při natáčení, budou si diváci užívat film. Tohle se vždycky přenáší z herců na publikum, je to prostě znát.

Jak se vám pracovala s režisérem Andym Tennantem?
Na Andym je fajn, že byl v minulosti sám hercem, proto tuto profesi dobře zná a své svěřence dokonale chápe. Pochází z tohoto prostředí, proto se do vás dokáže vcítit a naslouchat vám, což je fantastické. V podstatě ani nemůžete chtít víc.

Andy Tennant (rozhovor)
obrazek
Co je podle vás srdcem příběhu tohoto filmu? ?
Každý byl někdy zamilovaný do někoho, o kom si myslel, že je pro něj nedosažitelný. Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, heterosexuál nebo homosexuál - když máte na své straně někoho tak sympatického, sebejistého a temperamentního jako je Will Smith, dokážete cokoliv. A podle mě ta myšlenka, že každý potřebuje rádce jako Will Smith, aby mu pomohl získat ženu jeho snů, opravdu funguje - myslím, že skoro každý se někdy cítil jako Kevin James nebo některý z těch dalších mužů, kterým Hitch v tomto filmu pomáhá.

Jak byste charkterizoval osobu Hitche? ?
Myslím si, že Hitch se snaží sám před sebou popírat, že má problém. Existuje takové staré pořekadlo o tom, že kdo něco neumí, tak to aspoň učí, a to je i případ Willovy postavy. Je to člověk, který opravdu dokáže pomoci komukoliv jinému, ale když dojde na něj samotného, stane se najednou úplně stejným zmatkářem jako všichni ostatní.

Další zajímavou postavou je Albert ...?
Albert je tajnou zbraní tohoto filmu. Kevinu Jamesovi se ve své roli podařilo naprosto dokonale ztvárnit mužskou zranitelnost, roztomilost a neohrabanost ... Albert je skvělý člověk, ale neustále si sám stojí v cestě. Je sám sobě tím největším nepřítelem.

O hercích

Will Smith
obrazek
Představil se v hlavní roli životopisného dramatu Ali, ve kterém ztvárnil postavu legendárního boxera. Za tuto roli byl nominován na cenu za nejlepší herecký výkon organizacemi Academy of Motion Picture Arts and Sciences, Hollywood Foreign Press Association, NAACP, American Film Institute a Broadcast Film Critics' Association a získal také svou první nominaci na Oscara. V televizi debutoval jako hlavní postava seriálu Fresh Prince.

Eva Mendesová
Čekala ji po příjezdu do Hollywoodu strmá kariéra. Zatím největším úspěchem byla její role ve filmu Training Day režiséra Antonia Fuquy.

Kevin James
Je hvězdou televizního seriálu z produkce CBS The King of Queens. Spolu se svým kamarádem a spřízněným komikem Rayem Romanem se objevil také v jedné z vedlejších rolí seriálu Raymonda má každý rád.

Podobné filmy

Všichni dobří rodáci
Životní osudy sedmi přátel z jihomoravské vesnice v poválečném období. Mimořádný film scen...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Hon za svobodou
(Chasing Liberty) Anně je osmnáct a právě jí zase překazili rande s klukem, který se jí lí...
dnes 16.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bídníci
(Les Misérables) Galejník Jean Valjean je po devatenácti letech podmínečně propuštěn na sv...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 11. 2019 Svátek má Romana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz