fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 756 hlasů
6.2 10 756
film / drama, krimi, USA, , 108 min., od 13 let
City by the Sea
Kinopremiéra v ČR 10.4.2003, DVD od 27.10.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:57Jako detektiv musí dopadnout vraha. Jako otec musí chránit syna, který je hlavním podezřelým. Robert De Niro v hlavní roli strhující krimi.
Jen třicet minut od Manhattanu leží Long Beach - kdysi výletní letovisko vyhledávané rodinami s dětmi, dnes bezútěšné útočiště narkomanů a bezdomovců. Detektivovi z newyorského oddělení vražd Vincentu LaMarcovi se zdá, že na zdejší pláži kdysi prožíval se synkem Joeym možná nejkrásnější chvíle svého života. Teď se sem musí vrátit, aby s věrným parťákem Regem Duffym vyšetřil násilnou smrt drogového dealera - a aby se vrátil k mučivým okamžikům své minulosti, které se léta pokoušel vytěsnit z paměti. Nejde jen o bývalou manželku Maggii, za niž našel už dávno náhradu ve své sympatické sousedce Michelle. Jde o to, že hledaným vrahem je dnes už dospělý Joey, syn, jehož detektiv už léta neviděl a jenž se už stačil sám stát narkomanem, rváčem a lhostejným otcem osmnáctiměsíčního syna...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dalsi prepadak a nudna americka sucharina s Robertom De Nirom /Taxikar, Kmotr2, Neuplatni/. Ako jestvuje nuda s Jamesom Stewartom menom Firecreek, tak jestvuje aj nuda s Orsonom Wellesom menom Long Hot Summer /mala napoveda- film je z roku 1958/ a je aj nuda s Marlonom Brando menom Zastaveni Na Missouri. Toto je nuda s Robertom De Nirom. 30 %
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hodina pravdy

obrazek
Newyorský detektiv Vincent LaMarca a jeho parťák Duffy jsou pověřeni vyšetřováním vraždy drogového dealera Picassa. Toho předchozí noci v potyčce zabili dva narkomani, bezdomovci Snake a Joey, kteří si od něj chtěli koupit drogu. Picassův šéf Spyder ví, kdo byli poslední zákazníci a vyhrožuje Snakeovi i Joeyho přítelkyni Gině. Chce po nich čtyři tisíce dolarů, o které ho prý okradli. Netuší, že peníze zabavila policie, která je našla u mrtvého. Vystrašený Snake se raději sám přihlásí na policii, kde svede veškerou vinu na Joeye. Ten se rozloučí s Ginou a svým malým synkem. Chce zmizet na Floridu. Mezitím policie zjistí, že Joey se ve skutečnosti jmenuje Jimmy a je synem detektiva LaMarcy.
obrazek
Vincent se zastaví u bývalé manželky Maggie, se kterou se rozvedl před čtrnácti lety, a marně se ji snaží přesvědčit, aby přiměla jejich syna k přiznání. Policejní oddělení tuší, že se brzy dostane do silného mediálního tlaku, protože detektiv LaMarca není jen otcem hledaného vraha, ale také synem muže, který byl v padesátých letech popraven za zabití uneseného dítěte. V těžké situaci se Vincent rozhodne po dlouhém váhání říci pravdu o otci a synovi své současné přítelkyni Michelle. Zaskočená žena požádá Vincenta o čas, aby se s tím mohla vyrovnat. Když Spyder vyhrožuje Gině zabitím syna, přinese ho žena Vincentovi, který do té chvíle netušil, že má vnuka. Prozradí mu také, kde se Jimmy ukrývá.
obrazek
Detektiv nechá dítě u překvapené Michelle a rozjede se za synem. V tu dobu už je však na místě jeho parťák s dalším kolegou a narazí tu na Spydera, který detektiva zabije Jimmyho zbraní. Hlavním podezřelým se stane Jimmy. Ten volá otci, aby mu řekl, že jeho kolegu nezabil on, ale Spyder. Otec a syn se tajně sejdou na pláži, aby si promluvili. Vincent je však vzápětí poté nadřízenými obviněn, že nezadržel pachatele a musí odevzdat odznak. Policie připraví na Jimmyho zátah, jsou odhodláni mladého muže dostat, i kdyby ho měli zabít. Policejní náčelník přitom ignoruje nové důkazy, které při vyšetřování objevil detektiv Dave Simon z Long Beach a které dokazují Jimmyho nevinu. Vincent se pokusí Jimmymu pomoci a chce odhalit Spydera. Situace se však nečekaně vyhrotí a padnou další výstřely.


O natáčení

obrazek
"Rodiče mají obrovskou odpovědnost," přizvukuje i představitel Joeyho James Franco. "Protože mají na život svého dítěte ten nejzásadnější vliv ze všech. Když se o ně nestarají, může to mít fatální následky."

Skutečný Vincent La Marca, jehož profesními i životními zkušenostmi je snímek inspirován, oceňuje poselství, které z příběhu vyplývá. "Joey i já jsme museli přijmout jako fakt, že co se stalo, stalo se a už to nikdy nezměníme. Joey přijal odpovědnost za svůj zločin a já za to, že jsem mu nebyl k dispozici, když to potřeboval. Povinnost přijmout odpovědnost je tou hlavní myšlenkou filmu."

Hodina pravdy byla inspirována článkem, před pěti lety předčasně zesnulého novináře Mikea McAllaryho Mark of a Murderer (Znamení vraha), publikovaným v časopisu Esquire. Ten se dostal do rukou producenta Brada Greye. "Proces přepracování článku do podoby scénáře byl velmi náročný," vzpomíná Gray. "Předloha obsahovala spoustu zajímavého materiálu a odhalovala spoustu věcí o minulosti postav, ale nakonec jsme se spolu se scenáristou Kenem Hixonem odhodlali k jedné zásadní změně. Totiž že Vincent La Marca nebude v době, kdy Joey zločin spáchá v důchodu, ale stále bude aktivním vyšetřovatelem. Bylo evidentní, že pro dramatičnost příběhu toho bude zapotřebí."

Když se projektu chopil režisér Caton-Jones, vnesl do děje ve spolupráci s Hixonem mnoho dalších drobných detailů, které nakonec ocenil i sám La Marca. "Ve filmu je scéna, v níž moje postava mluví o svých vzpomínkách na otce a o svém vztahu k synovi. A je to naprosto pravdivé. Nechápu, jak to do filmu dostali, ale vystihli to přesně."

Jako náhrada za Long Beach bylo zvoleno městečko Asbury Park, protože na filmaře zapůsobilo obdobně působící atmosférou místa, které kdysi tepalo životem, ale postupně uvadlo. "Všechno, co jsme pro natáčení potřebovali, tam už dávno stálo," pochvaluje si producent Matthew Baer. Caton-Jones nemohl než souhlasit. "Prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je pro jeho atmosféru nesmírně důležité. Je to zpustlé, zchátralé, ale zároveň pořád nesmírně krásné místo. V dobách jeho největší slávy tam muselo být opravdu nádherně." Bylo. Asbury Park, založený na konci devatenáctého století, byl ve třicátých letech minulého století skutečně oslnivé centrum s mnoha půvabnými hotely a čistými plážemi, plnými návštěvníků. V šedesátých letech ovšem začalo chátrat.

Podle Catona-Jonese má místo pro Vincenta La Marcu zvláštní význam. Časy, kdy bylo tak oblíbené, představují i časy, kdy Vincent vedl spokojený život. Jeho postupný rozklad tak i vizuálně ladí s úpadkem Vincentovým. "Prožívá podzim svého života a ohlíží se zpět, do doby, kdy bylo lépe."

O hercích

Robert De Niro
obrazek Newyorský patriot, pocházející ze čtvrti Tribeca (1943), po níž pojmenoval i svou restauraci, produkční společnost a filmový festival, bývá často označován za nejlepšího herce všech dob. Svou kariéru zahájil na konci šedesátých let snímkem Briana De Palmy The Wedding Party (1969). Osudovým setkáním pro něj byla první spolupráce s Martinem Scorsesem na dramatu Špinavé ulice (Mean Streets) v roce 1973. Později se sešli ještě sedmkrát: na snímcích Taxikář (Taxi Driver, 1976), New York, New York (1977), Zuřící býk (Raging Bull, 1980), za kterého získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon, Král komedie(The King of Comedy, 1983), Mafiáni (Goodfellas, 1990), Mys hrůzy (Cape Fear, 1991) a Casino (1995). Pouhý rok po Špinavých ulicích De Niro ztvárnil mladého Vita Corleoneho ve velmi úspěšné prostřední části trilogie Francise Forda Coppoly a Maria Puza Kmotr (The Godfather: Part II). Za bravurní výkon získal svého prvního Oscara. V jeho úctyhodné filmografii se skví i jména mnoha dalších legendárních režisérů: Elia Kazan - The Last Tycoon (1976), Sergio Leone - Tenkrát v Americe (Once Upon a Time in America, (1984), Terry Gilliam - Brazil (1985), ...

Frances McDormand
obrazek Pochází z amerického Illinois (1957). Nepočítáme-li její televizní práci, poprvé ji mohlo publikum zaregistrovat v roce 1984, kdy debutovala - hned hlavní rolí - v prvním režijním počinu slavných bratrů Coenových Zbytečná krutost (Blood Simple). V tomtéž roce se i provdala za staršího z bratrů, Joela a dodnes se ve snímcích týmu objevuje v menších i hlavních rolích. Její kariéra na nich ale v žádném případě není závislá. V osmdesátém osmém byla nominována na Oscara za bravurní ztvárnění manželky člena Ku-Klux-Klanu v dramatu Alana Parkera Hořící Mississippi (Mississippi Burning, 1988). V roce 2000 k nominaci přibyla druhá, a to za postavu matky hlavního hrdiny v částečně autobiografickém úsměvném retru Camerona Crowea Na pokraji slávy (Almost Famous). Mezi dvěma nominacemi ovšem zlatou sošku stačila i získat - díky postavě těhotné šerifky v proklatě černé komedii jejího manžela a švagra Fargo (1996). U nás jsme ji naposledy viděli ve variaci na filmy noir Muž, který nebyl (The Man Who Wasn't There, 2001) - samozřejmě opět díky Coenům a v bohužel jen na videu uvedeném, ovšem velmi ceněném počinu Curtise Hansona Skvělí chlapi (Wonder Boys 2000).

James Franco
obrazek Introvertní kaliforňan (1978) se poprvé mihnul na plátně před čtyřmi lety v romantické komedii Nepolíbená (Never Been Kissed, 1999). Nebyl to právě nejskvělejší první zářez do filmografie, ale situace se brzy měla radikálně změnit. Především díky tomu, že o dva roky později přitiskl diváky do křesel svým dechberoucím ztvárněním legendárního Jamese Deana ve stejnojmenném televizním snímku, za který získal Zlatý glóbus. Ze snímků, které poté natočil, se do našich kin zatím dostaly jen dva: drama Divoká krev (Deuces Wild, 2002) a především megahit Spider-Man (2002), v němž si zahrál Harryho Osborna, nejlepšího přítele hlavního hrdiny a zároveň syna hlavního padoucha. Práce na druhém dílu by měly být už brzy zahájeny, ovšem ještě před tím, než se sám začne měnit v jednoho z nepřátel pavoučího muže, stihl Franco ztvárnit titulní roli v režijním debutu Nicolase Cage Sonny (2002), který se právě promítá v amerických kinech.

Podobné filmy

Annapolis
Mladý lodní svářeč a amatérský boxer Jake Huard je přijat na námořní akademii v Annapolis ...
dnes 11.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Sissi - Mladá císařovna
(Sissi - Die junge Kaiserin) City i politika v životě u dvora. Druhá část klasické rakousk...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Vítr v kapse
Čerství průmyslováci se zapojují do pracovního procesu a získávají zkušenosti, které jim š...
dnes 18.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 7. 2019 Svátek má Libor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz