fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

76% 156 hlasů
7.6 10 156
drama, USA, , 88 min.
A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:15Známá polská režisérka Agnieszka Hollandová, nominovaná na Oscara za film Evropa, Evropa, natočila v USA dramatický příběh mladíka, který se ve skutečnosti cítí být ženou. Eddie Araujo chce žít podle svých představ, ale boj s předsudky mu přináší bolest a zmar.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Známá polská režisérka Agnieszka Hollandová, nominovaná na Oscara za film Evropa, Evropa, natočila ve Spojených státech dramatický příběh mladíka, který se ve skutečnosti cítí být ženou. Eddie Araujo (J. D. Pardo) vyrůstal jen s matkou a své tajemství skrýval i před dvěma sourozenci Chitou a Dannym. Na střední škole se však Eddie rozhodl, že svůj život zásadně změní - přijme jméno Gwen a začne se oblékat do ženských šatů. A když se začne scházet s bývalým námořníkem, vzbuzuje tím stále větší nelibost doma i ve škole a napětí nebezpečně narůstá. Gwenina nesmyslná smrt pak přiměje matku Sylvii (Mercedes Ruehlová), aby se kvůli památce svého nešťastného dítěte stala advokátkou těch, kteří se ocitli ve stejné životní situaci. Tento provokativní televizní film byl natočen podle skutečných událostí.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Holka jako já - příběh Gwen Araujo

Hispánský mladík Eddie Araujo se cítil být spíš dívkou. Vyrůstal jen s matkou Sylvií a dvěma mladšími sourozenci Chitou a Dannym a své tajemství dlouho skrýval. S postupným dospíváním o svých pocitech přemýšlel stále víc, až na střední škole dosáhl kritického bodu a po dlouhých úvahách dospěl k rozhodnutí, že už déle nechce skrývat, kým ve skutečnosti je. Nechal si narůst dlouhé vlasy, přijal jméno Gwen, začal se oblékat a chovat jako dívka. Změny vyvolaly nelibost jeho rodiny, ale časem se s nimi začali smiřovat. Jenže pak Eddie jako Gwen začne vyhledávat kluky a napětí opět narůstá, zejména když se začne scházet s bývalým námořníkem. Když během jedné akce tři mladíci odhalí pravdu, zuřivě se na něj vrhnou, ubijí ho k smrti a jeho tělo zakopou na poli. Synova nesmyslná a zbytečná smrt přiměje Sylvii, aby se stala advokátkou těch, kteří se ocitli ve stejné situaci. USA 2006, TV drama.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 10. 12. 2018 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz