fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1323 hlasů
6.3 10 1323
film / komedie, romantický, USA/Německo, , 108 min., od 13 let
Sweet Home Alabama / Melanie's Getting Married
Kinopremiéra v ČR 9.1.2003, DVD od 3.6.2003 Warner, Blu-Ray od 25.4.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:17I blesk uhodí dvakrát do stejného místa.
Módní návrhářka Melanie Carmichael se nečekaně zasnoubí s nejžádanějším mužem New Yorku, který však netuší, že jeho nová známost skrývá mnohá tajemství. Jedním z nich je venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole a i přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie potají vrátí zpět do Alabamy, aby se zde vypořádala se svou minulostí. Zpátky v Alabamě si však uvědomí, že opustit jižanské prostředí je jednoduché, ale opustit jižanské zvyky zhola nemožné.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Další klasická americká romantika. Už od začátku naprosto zřejmé jak to skončí. U takových filmů se bavím jen tím, že si povídám s televizí, říkám co se stane, co kdo řekne, s kým kdo skončí nebo kdy bude pršet. A vždycky se trefím.
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Holka na roztrhání

obrazek
"Ať se vám to líbí nebo ne, existuje člověk, který je vám souzen," říká režisér Andy Tennant. "Můžete se snažit o roli tvůrce vlastního osudu, ale láska přijde, ať si to přejete nebo ne. Chtěl jsem natočit love story, kde se ústřední dilema točí okolo volby mezi skvělým a tím pravým mužem."

"Holka na roztrhání je romantický film o hledání někoho, s kým je člověk připraven strávit zbytek života a o zmatcích, které to obvykle doprovázejí," říká Reese Witherspoon, představitelka Melanie. "Film je také o poznávání sebe sama a učení, jak se cítit spokojen sám se sebou, což je věc, se kterou se potýká každý člověk."

"Myslím, že každý se někdy setkal se situací, kdy chce někam patřit a cítit se přijat, ale nedaří se mu to, protože tím popírá sám sebe a svou osobnost," pokračuje Witherspoon. "Když se pak člověk začne znovu chovat přirozeně, všechno náhle zase dává smysl."
obrazek
"V Alabamě jsem žil od svého narození až po odchod na vysokou školu," říká producent Stokely Chaffin. "Vím, jak může život v malém městě dovádět člověka k šílenství. Vím, jak snadné je vrátit se zpět a myslet si, že jste lepší než všichni ostatní. Ale naštěstí také vím, jak je snadné se do toho všeho znovu zamilovat a znovu si najít k městu i lidem cestu."

Producent Neal H. Moritz se snažil najít neotřelý způsob, jak tento příběh zfilmovat. "V dnešní době je problém natočit romantický film, protože publikum má pocit, že už vidělo úplně vše - vědí, že ten kluk a ta holka se na konci vezmou," říká. "Abychom se tedy vyhnuli podobným klišé, dali jsme do filmu velké množství dějových zvratů. Diváci tak nepůjdou do kina s vědomím, že už předem znají závěr filmu."

Herci i filmaři se shodují, z čeho pramení komediální nádech scénáře. "Když se Melanie vrátí zpět do vesnice poté, co se jí zdánlivě podařilo zbavit všech tamějších návyků, je to zárukou mnoha humorných situací," říká Tennant. "Se všemi jejími novými postoji a způsoby, které v New Yorku získala, nemá zpátky v Alabamě šanci a lidé ji brzy donutí uvědomit si, kým vlastně ve skutečnosti je."
obrazek
Reese Witherspoon se rozhodla přijmout roli mimo jiné díky zajímavému námětu. "Tento film mi připomíná spoustu věcí, kterými jsem v životě sama prošla. Vyrůstala jsem na jihu, potom jsem se přestěhovala do velkoměsta a pak se vracela zpátky domů s jinými zkušenostmi a pohledy na věc," říká Witherspoon. "Vždycky bylo zajímavé sledovat, jak rozdílně se chovají lidé různých národností a kultur. Jak sami uvidíte ve filmu, způsob života v New Yorku je velice odlišný od způsobu života v Alabamě. Když se Melanie vrátí zpátky do svého rodného města, přiveze si s sebou i nové způsoby a je velice zábavné sledovat, jak se pomocí nich snaží komunikovat s okolím."

Josh Lucas, který obsadil roli vesnického manžela Melanie Jakea, si během přípravy na roli také připomněl svůj jižanský původ. "Pocházím z jihu. Narodil jsem se v Arkansasu a strávil zde 13 let života. Když jsem si přečetl scénář k Holce na roztrhání, okamžitě mě zaujal ten způsob, jakým se mu podařilo zachytit jižanské návyky a rozdíly mezi severem a jihem," říká Lucas. "Hned jsem si také oblíbil svou postavu, i když byla pravým opakem všech rolí, které jsem dosud hrál. Pociťoval jsem s ním určitou spřízněnost. Jake je tak laskavý a milý člověk, že bych hraním této role klidně strávil i několik dalších let."

"Když se Melanie a Jake rozejdou, začne Jake ztrácet všechnu sebedůvěru. Myslím, že pak strávil dlouhé období svého života hledáním způsobu, jak získat zpět své sebevědomí, ale také její lásku. Můj filmový vztah s Reese je docela zajímavý, protože spolu téměř po celou dobu svádíme boj. Užili jsme si při natáčení spoustu legrace," dodává Lucas.
obrazek
Roli nápadníka Melanie Andrewa se zhostil herec Patrick Dempsey. "Pro mě je tento film o hledání spřízněné duše, toho pravého člověka - a Melanie se musí rozhodnout mezi dvěma zcela odlišnými muži. Je to romantický film se spoustou komiky, která těží z rivality mezi severem - městem a jihem - venkovem, a také z odlišností v komunikaci lidí z těchto dvou prostředí."

Andrewova matka Kate, kterou hraje Candice Bergen, je starostkou New Yorku a pro novou známost svého syna nemá příliš pochopení. "Kate se vůbec nezamlouvá, že si Andrew vybral zrovna Melanie. Počítala s někým, kdo by byl přínosem pro její politickou kariéru a Melanie rozhodně nesplňuje její představy." Candice se velice líbí situační komika, která se filmem prolíná: "Kontrast mezi severem a jihem je ještě znásoben tím, o jakých lidech film pojednává. Na jedné straně jsou to módní extrémisté z New Yorku - modelové, modelky a návrháři, na druhé pak skuteční venkované. Vidět lidi z obou těchto skupin na ,nepřátelské půdě' bylo hodně legrační."

Jedno z míst, na kterých natáčení probíhalo, mělo pro filmaře zvláštní význam. Pro scénu, ve které dostane Melanie nabídku ke sňatku, se jim podařilo přemluvit majitele světoznámého klenotnictví Tiffany & Co., aby mohli natočit scénu právě zde, což se ve filmové historii událo zatím pouze dvakrát - ve filmech Snídaně u Tiffanyho a Když Harry potkal Sally. Holka za roztrhání je však prvním filmem, ve kterém byla u Tiffany's učiněna nabídka ke sňatku.

"Jakmile nás napadlo natočit tuto scénu v Tiffany's, věděli jsme, že to je ta jediná správná volba," vysvětluje Tennant. "Nejdříve trochu váhali, ale jakmile jsme jim celou scénu podrobně vylíčili, souhlasili. Ve scéně dokonce hrají zaměstnanci Tiffany's - nejsou to herci, ale skuteční klenotníci."


O hercích

Reese Witherspoonová
obrazek Poprvé si získala pozornost publika a kritiků po svém hereckém debutu ve filmu Roberta Mulligana The Man in the Moon. I přesto, že je jí teprve 26 let, předvedla svůj všestranný talent již v mnoha dramatických i komediálních filmech, díky čemuž se stala jednou z nejžádanějších hollywoodských hereček. Za roli v komedii Pravá blondýnka si stejně jako samotný film vysloužila nominaci na Zlatý glóbus. V poslední době se objevila ve filmu The Importance of Being Everest, kde si zahrála po boku Judi Dench a Ruperta Everetta. Witherspoon založila také produkční společnost TYPE A Films, která v současnosti připravuje filmy Honey West, Girls Guide to Hunting and Fishing a zatím nepojmenovaný film o tenisu. Kromě těchto tří filmů, ve kterých Witherspoon zřejmě obsadí hlavní role, připravuje taktéž několik dalších projektů, na jejichž výrobě se bude podílet výhradně jako producentka.

Josh Lucas
obrazek Maposledy jsme ho mohli vidět v oscarovém snímku režiséra Rona Howarda Čistá duše, ve kterém hrál spolu s Russelem Crowe, Jennifer Connelly a Edem Harrisem. V poslední době ztvárnil role ve filmech Session 9 Brada Andersona a The Deep End Scotta McGehee a Davida Siegela a brzy se objeví také ve snímcích The Hulk, Coastline a The Weight of Water. S Reese Witherspoon si zahrál již ve filmu Americké psycho v hlavní roli s Christianem Bale. Mezi jeho další filmy patří You Can Count on Me, Drop Back 10, Harvest, Restless a Přežít.

Patrick Dempsey
obrazek Byl nominován na televizní cenu Emmy za svou roli Aarona Brookse v seriálu Once & Again. Na velkém plátně se objevil ve filmu Wese Cravena Vřískot 3 s Neve Campbell, Courtney Cox a Davidem Arquette. Nedávno získal roli ve filmu Iron Jawed Angels z produkce HBO, ve kterém bude hrát spolu s Hilary Swank a Anjelicou Huston a brzy jej budeme moci vidět také ve filmu Michaela Hoffmana The Emperor's Club, kde si zahraje s Kevinem Klinem.

Candice Bergenová
obrazek Po deset let účinkovala v televizním seriálu Murphy Brown, za který byla oceněna pěti cenami Emmy a dvěma Zlatými glóby. Pozornost kritiky upoutala svými výkony ve filmech Getting Straight, Tělesné vztahy a Starting Over, přičemž za svůj výkon v posledním ze jmenovaných byla nominována na Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. Naposledy jsme ji mohli vidět v komedii Slečna Drsňák se Sandrou Bullock a v budoucnu se objeví ve filmech A View from the Top a Till Death Do Us Part. V roce 1984 Candice vydala úspěšnou autobiografickou knihu Knock Wood a v současnosti má vlastní televizní pořad Candice Checks It Out.

O tvůrci

Andy Tennant
obrazek Slavil největší úspěch s filmem Anna a král, který získal dvě nominace na Oscara a vydělal přes 110 milionů dolarů. Režíroval také film Věčný příběh s Drew Barrymore, na kterém se podílel rovněž jako jeden z autorů scénáře. Mezi další Tennantovy režisérské počiny patří Jen blázni spěchají s Matthewem Perrym a Salmou Hayek a jeho filmový debut It Takes Two s Kirstie Alley.

Podobné filmy

Bláznivá dovolená
(National Lampoon´s Vacation) Přes celou Ameriku vyráží povedená rodina do zábavního parku...
dnes 08.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Klec
Táto, táto, pojď si hrát! Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři 1974. Hrají: V. Menšík, L. R...
dnes 10.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Smrt a život Charlieho St. Clouda
(Charlie St. Cloud) Charlie St. Cloud je mladý nadaný námořník, který právě získal stipend...
dnes 11.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 14. 10. 2019 Svátek má Agáta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz