fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1257 hlasů
7 10 1257
film / komedie, akční, dobrodružný, romantický, Mexiko/USA, , 106 min., od 12 let
Romancing the Stone
DVD od 20.8.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:24Dobrodružná komedie plná romantiky, krokodýlů a překvapení, ve které úspěšná spisovatelka prožívá dobrodružství jak vystřižené z vlastního románu.
Michael Douglas a Kathleen Turner se v této populární komedii ženou za bezcenným klenotem - a jeden za druhým. Joan Wilderová doma klidně pracuje na svých bestsellerech, romantických románech, když tu se sama zničehonic ocitá v dramatických situacích a nebezpečných zvratech uprostřed kolumbijské džungle. Poté, co je její sestra zajata tlupou banditů, pátrajících po bezcenném klenotu, vydává se ji zachránit a setkává se s pohledným dobrodruhem. Ten ji přesvědčí o tom, že by měli bandity na jejich cestě za pokladem společně předstihnout - aniž by však věděl o zarputilém a upovídaném muži, který se jim pověsil na paty. Film Honba za diamantem slibuje se svými působivými husarskými kousky a nepřetržitou akcí jedinečnou podívanou, která spojuje romantiku, napětí a komedii.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Romantika vyhnaná do sladkosti, z níž pálí žáha, která si současně sama ze sebe dělá srandu. Takové šálky čaje mám rád.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Honba za diamantem

obrazek
Dobrodružná komedie plná romantiky, krokodýlů a překvapení, ve které úspěšná spisovatelka prožívá dobrodružství jak vystřižené z jejího románu. Pro Joan Wilderovou všechno začne v okamžiku, kdy ji volá sestra Elaine, unesená dvěma podvodníky, Ralphem a Irou. Prosí ji, aby přivezla do Kolumbie mapu s pokladem. Joan, přestože "zvrací i na eskalátorech", nastoupí do prvního letadla, aniž by tušila, že se tak stává cílem intrik nejen obou amerických podvodníků, ale také vysoce postaveného a notně zkorumpovaného kolumbijského policisty Zola. Ještěže se za nepříliš příjemných okolností v džungli střetne s dobrodruhem Jackem Coltonem, který ji slíbí, že ji za tučný obnos zavede k nejbližšímu telefonu.
obrazek
Během nebezpečné cesty, kdy jsou sužováni tropickým deštěm a pronásledováni Zolovými muži, Colton zjistí, co Joan vlastně do Kolumbie přivedlo a přesvědčí ji, aby poklad našla sama a pak jej vyměnila za sestru. Po řadě dalších peripetií skutečně najdou jeskyni a v ní obrovský smaragd. To však zdaleka není konec, protože dříve než dobrodružství skončí, klenot ještě mnohokrát změní majitele a na čas se dokonce ocitne v žaludku krokodýla.


O filmu

obrazek
Mimořádně úspěšný film vznikl v roce 1984 a podle scénáře Diane Thomasové jej natočil režisér Robert Zemeckis, žák Stevena Spielberga a tvůrce slavné trilogie Návrat do budoucnosti, hitu Forrest Gump či mistrovské SF Kontakt. V hlavních rolích se představí Kathleen Turnerová (Čest rodiny Prizziů, Zločiny z vášně, Žár těla) jako Joan Wilderová a Michael Douglas (Základní instinkt, Skandální odhalení, Hra) jako Jack Colton a současně také producent filmu. Role Jacka byla v době uvedení překvapením, protože Douglas byl tehdy zaškatulkován jako herec a producent závažných angažovaných výpovědí (jako třeba Přelet nad kukaččím hnízdem). Sám však toužil po určité změně a několik let hledal vhodný scénář, až se nakonec rozhodl právě pro Honbu za diamantem. V dalších rolích se objeví Danny De Vito (Dvojčata, Bezcitní lidé, Válka Roseových) jako Ralph, Zack Norman jako Ira, Alfonso Arau (Walker, Divoká banda) jako Juan, Manuel Ojeda jako Zolo, Holland Taylorová v roli Glorie a další. Zatímco zahraniční kritika film přijala s pochvalnými recenzemi, u naší kritiky se setkal s rozdílným přijetím. Někteří kritici se rozhořčovali nad tím, jaký že to škvár je divákům v době rozvinutého socialismu předkládán, jiní jej ocenili jako inteligentní parodii. V roce 1985 vzniklo pokračování nazvané Jewel of Nile, který byl u nás uveden pod názvy Klenot Nilu a Honba za Klenotem Nilu.

Podobné filmy

Včera narozeni
(Born Yesterday) Bezohledný milionář John Goodman má neomalenou milenku Melanii Griffith, ...
dnes 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vodonoš
(The Waterboy) Třicátník Bobby Boucher je prosťáček ze zapadlého koutu Louisiany. Středem ...
dnes 11.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Země ztracených
(Land of the Lost) Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderát...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 9. 2019 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz