fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 66 hlasů
5.6 10 66
film / komedie, fantasy, Československo, , 87 min.
DVD od 5.11.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:50Džin splní každé přání tomu, kdo otevře láhev. A když se dostane do špatných rukou, může to tu být samá opice!
Pohádková satira o džinovi z láhve, který plnil každé přání toho, kdo láhev otevřel. Dva dočasní majitelé, řezník Tureček a hostinský Merta, toho jaksepatří využívají a hromadí majetek, dokud to jde. Tureček dokonce každého, kdo se mu nelíbí, změni v šimpanze.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jedna z dalších oddechových komedií, která pobaví a neurazí. Ale že Ti řezníci mají teda pech, co... Jsou označováni jako podvodníci a závistivci. Tady Tureček, později ve večerníčku Krkovička. Začnu si taky všímat břehů řek, kde bych náhodou mohla najít flašku od Mirindy, do které se Kemr vcucnul. Takový Mercedes před domem by nebyl vůbec špatný. :-) :-) :-) :-) :-)
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hop - a je tu lidoop

obrazek
Aladdin po česku aneb filmová komedie o lásce, chamtivosti a džinovi z láhve.
To by jeden nevěřil, co se všechno semele kolem jediné láhve. Vyloví ji z řeky rybář Fuksa a prodá vedoucímu hostince Mertovi, který vzápětí zjistí, že její obsah je poněkud neobvyklý. Láhev je totiž příbytkem džina, který chce svého majitele učinit šťastným a jediným slůvkem dokáže splnit každé přání. Merta toho samozřejmě využije k hromadění majetku, stejně jako další vlastník, chamtivý řezník Tureček. Ten se navíc rozhodne každého, kdo se mu jen trochu nelíbí, proměnit v šimpanze.
obrazek
Zázrakem nabité bohatství poznamená také Turečkovu dceru Blanku, což se vůbec nelíbí sympatic-kému Ondrovi, o kterého dívka stojí víc než o svého nápadníka Viktora, syna "odklizeného" Merty. Její otec má ovšem s Ondrou jiné plány. Chce se mu pomstít za to, že se od něj mládenec nenechal okrást a nastraží mu léčku. Ve zmatku, který tím vyvolá, se však rozbije džinova láhev a ten se pře-stěhuje do jiné. Shodou okolností je to ta, kterou si domů odnese Ondra. Ten se džinem nechá pro-měnit se štěně a odnést Blance. Může tak být stále s ní, aniž by o tom dívka věděla. Ta se již začíná probouzet ze svého opojení bohatstvím a hledá jiné hodnoty. Zdá se, že džinovo přání učinit svého pána šťastným, se konečně naplní.


O filmu

obrazek
Satiricky laděná komedie vznikla v roce 1977 a podle námětu a scénáře Miloše Macourka, ji natočil režisér a spoluscenárista filmu Milan Muchna jako svůj celovečerní debut. V hlavních rolích dvou chamtivců se představí Josef Somr coby hostinský Merta a Josef Vinklář jako řezník Tureček. Role Ondry a Blanky, kteří naplní džinovu snahu udělat někoho šťastným, si zahráli Vladimír Dlouhý a tehdejší studentka konzervatoře Monika Hálová. Kouzelného džina vytvořil kouzelným způsobem Josef Kemr. V dalších rolích se objeví Otakar Brousek ml. jako Viktor, Václav Lohniský jako Fuksa, Pavel Větrovec coby Vondra, Josef Dvořák jako pošťák Homola a samozřejmě také opice Carmen a Jimi, které produkce našla až v Berlíně. Ono bylo vůbec s opicemi hodně potíží. Ty, se kterými se počítalo původně, musely být ze zdravotních důvodů utraceny a další vhodné nemohli tvůrci najít. Uvažovalo se dokonce o možnosti umělych opic, tedy opičích masek, ale nakonec se přece jen objevila zvířata, která splňovala požadavky tvůrců.

Podobné filmy

Raubíř Ralf
(Wreck-It Ralph) Hlavní záporák Raubíř Ralf touží po tom, aby byl milován tak, jako perfek...
dnes 06.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Střevíčky
I trpělivost má své meze! Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1983). Hrají: A. Čunderlíko...
dnes 06.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Postrach Dennis o Vánocích
(A Dennis the Menace Christmas) Šestiletý Dennis se snaží vymyslet vhodný dárek pro svého ...
dnes 09.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 8. 12. 2019 Svátek má Květoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz