fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 606 hlasů
7.8 10 606
film / komedie, drama, Československo/Itálie, , 71 min., od 11 let
Kinopremiéra v ČR 27.9.2012, DVD od 1.2.2005 Bonton, Blu-Ray od 14.11.2012 Bontonfilm

Film v kinech
kina  
PrahaPonrepo 19:30


Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1968, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film


Ukázka
02:58


Slavná komedie Miloše Formana, v níž se tancuje, krade a hasí.
Ústředním motivem filmu je hasičský bál, a to bál velice svérázný, jak už to na malém městě bývá. Formanovi se podařilo proniknout až ke kořenům člověčí povahy, mnohé figurky jako by byly vystřiženy ze skutečného života. Jestliže jeho předchozí filmy shlížely na lidské hemžení se shovívavým a laskavým úsměvem, v tomto filmu lyrická a zjemňující nota zcela zmizela a zůstalo jen důsledné odhalování negativních stránek lidských povah. A hasičský bál, jehož neuvěřitelný průběh film sleduje, je jakoby křivým zrcadlem společenské situace šedesátých let.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Druhá projekce: Prvotřídní Formanova, ještě československá práce. Jeden z nejlepších a co se týče filmových hlášek, nejpopulárnější film československého filmu. Paradoxně je to film o ničem, žádný příběh zde hledat nemůžeme, přesto se Hoří, má panenko stalo "oceňovaným" kultem.
Všechny komentáře k filmu 28+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hoří, má panenko

obrazek
Poněkud hořký příběh se odehrává v malé podkrkonošské obci a sleduje průběh tradičního hasičského plesu. Jeho organizační výbor čítá osm členů a začátek příběhu je zastihuje během posledních příprav slavnostní části večera, kdy má být bývalému předsedovi, stařičkému Aloisi Vránovi, předán za jeho padesátiletou činnost čestný dar v podobě zmenšené pozlacené požárnické sekyrky uložené ve zvláštní kazetě. Jenže ten večer se nic nedaří. Ještě ples nezačne a člen výboru, který měl hlídat tombolu, zjistí, že někdo ukradl velký dort. Obviní z krádeže dalšího člena výboru Oldu, který společně s kamarádem Karlem dodělává výzdobu a stylově opaluje okraje velkého obrazu s požárnickou tematikou. Vinou sporu ovšem obraz zcela shoří.
obrazek
A zatímco se ples dostává do obrátek, zjišťuje Josef, který měl hlídat tombolu, že zmizela láhev koňaku a velká tlačenka. Neměně problematické je pro členy výboru vybrat vhodné dívky, které by se měly zúčastnit slavnostního vyhlášení královny krásy. Nejenže se nemohou rozhodnout, ale ještě navíc jim do toho stále někdo mluví a dokonce všelijak, většinou destruktivně, zasahuje. A když jsou konečně kandidátky vybrány a má dojít k volbě, vybrané dívky se zastydí a schovají se členům výboru na dámských toaletách. A jako by to stále nestačilo, vypukne v obci požár. Hasiči běží hasit, ostatní běží okounět a než se všichni společně stačí vrátit zpět do sálu, tombola je zcela rozkradena.
obrazek
Pokus promluvit zlodějům do duše však dopadne stejně katastrofálně jako finta se zhasnutým světlem, které má dát zlodějům šanci vrátit čestně ukradené věci. A děda Vrána stále čeká na slavnostní předání čestného daru.


Podobné filmy

Jak básníkům chutná život
Štěpán má konečně výsledek svých strastiplných studií - novotou zářící lékařský diplom. Hn...
dnes 15.45
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Kopretiny pro zámeckou paní
Katka se na prázdniny, kdy bude opět prodávat vstupenky na hradě Krabonoši, moc netěší. Vš...
dnes 15.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Piráti z Karibiku: Na konci světa
(Pirates of the Caribbean: At World's End) Ustanovený zástupce krále, lord Cutler Beckett,...
dnes 17.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 22. 4. 2018 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz