fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

67% 1580 hlasů
6.7 10 1580
akční / horor / sci-fi / thriller, Velká Británie/USA, , 95 min., od 12 let
Event Horizon

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:19Kosmický horor o nekonečné hrůze čekající posádku záchranné lodě na palubě kosmického korábu, který se vynořil z neznáma.
Píše se rok 2047. Před několika lety zmizela v okolí planety Neptun experimentální kosmická loď Horizont události, vypuštěná k výzkumu sluneční soustavy. Nyní je z této lodi zachycen signál a tak je vyslána záchranná výprava. Jejím úkolem je loď najít, zjistit, co se s ní stalo a zachránit ty, kdo přežili. Členové posádky se však na palubě lodi setkávají s nepochopitelnými událostmi, které ohrožují jejich životy. Z jiné dimenze, kam se podařilo proniknout, totiž přišlo absolutní ZLO...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Velice podobné jako Symptom Pandorum, což znamená, že vlastně nic moc, ale líbilo se mi to víc a proto má Horizont události i lepší hodnocení. A taky lepší herce. A vlastně i atmosféru a libovej konec. Prostředek je sice poměrně nezajímavý a zvláštní průměr, ale ten konec je fakt dobrej. Hodně by mě zajímala ta režisérská verze, protože tahle hraničí s béčkem, ač zápletka se rozjíždí zajímavě a nápad není úplně pitomý, je to prostě skrz naskrz kolem dokola průměrná sci-fi, která neurazí, nenadchne a brzy bude zapomenuta. Čekal jsem, že mi to fakt sedne, ale asi to opravdu nebude žádný zázrak. 70% těsně a s odřenýma ušima, díky skvělému Samu Neillovi, atmosféře a Fishburneovi.
Všechny komentáře k filmu 40+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Horizont události

obrazek
V roce 2040 byla vypuštěna kosmická loď Horizont události, která měla pomocí umělého gravitačního pole otevírajícího "prostorovou bránu" proniknout do hlubin vzdálené vesmírné soustavy. Po zapnutí gravitačního pohonu však zmizela. O sedm let později je z lodi zachycen nesrozumitelný signál. Konstruktér lodi, doktor Weir, sužovaný vidinami své mrtvé ženy, se nalodí na záchrannou loď jménem "Lewis a Clark" a zamíří k Neptunu, kde loď před lety zmizela. Seznamuje se s kapitánem Millerem a jeho posádkou, která mu dává zřetelně najevo nelibost nad jeho osobou i tím, že se po náročném úkolu, když už byli téměř doma, museli znovu otočit a vydat se s ním do vesmíru. Záchranáři pohřešovanou loď skutečně objeví a vydají se na průzkum.
obrazek
Přestože přístroje signalizují život na palubě, průzkumný tým nikoho živého neobjeví. Justin, jeden z průzkumníků, pronikne do strojovny s převratným motorem, ten však nečekaně změní formu a vtáhne ho dovnitř. Vzápětí dojde k výbuchu, který poškodí obě lodi. Průzkumníci, jimž náhle zbývá necelých dvacet hodin života, se přemístí na loď Horizont události, která je poškozena méně. Kapitán Miller zachrání bezvládného Justina, který pak na ošetřovně v záchvatu varuje před přicházející temnotou a někteří začínají mít halucinace, ve kterých se jim zjevují mrtví, jejichž smrt je v minulosti nějak zasáhla. Weir tvrdí, že netuší, co se děje, ostatní ho obviňují, že svým nezodpovědným pokusem zabil posádku Horizontu a stejný osud nyní čeká i je samotné. Podle lodního deníku vytvoří průzkumníci teorii, že loď skutečně pronikla "na druhou stranu" kde se jí zmocnilo zatím neznámé zlo. <>Obrázek nenalezen<> Navigátorka navíc tvrdí, že se celá loď chová jako živá. Posádka záchranné lodě se rozhodne pro riskantní evakuaci na poškozené lodi, Weir však odmítne "svou" loď opustit. Kapitán Miller pochopí, že vědec umístil na záchrannou loď bombu. Při marném pokusu o její zneškodnění zahyne další člen posádky a loď, která byla jejich jedinou nadějí, je zničena. Vzápětí jsou zbývající členové posádky napadeni Weirem, kterého se zmocnilo Zlo ovládající loď a propůjčilo mu nadlidské schopnosti.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 6. 2018 Svátek má Milan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz