fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 52 hlasů
7.9 10 52
film / komedie, Československo, , 95 min.
Kinopremiéra v ČR 23.9.1949, DVD od 1.9.2005 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:19Úsměvné příhody hostů idylického lázeňského městečka ve stále svěží komedii podle stejnojmenného románu Karla Poláčka.
Poklidnou atmosféru lázní Džbery rozvíří příjezd dvou mladých bratrů, kteří spolu nemluví, dvou mladých dívek, které je okouzlily, a rady Dyndery, který loudí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nesmrtelné hlášky, skvělé herecké výkony, humor, kvalitní předloha a minimum zbytečných scén. Poláček se zase vyznamenal a stará dobrá černobílá klasika, kterou už dnešní české filmy nemají šanci překonat. Dá se to vidět několikrát do roka.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hostinec U kamenného stolu

<>Obrázek nenalezen<> Do lázeňského městečka Džbery přijíždějí na letní prázdniny nejen tradiční hosté jako pan rada Dyndera s energickou manželkou a dvěma pohlednými dcerami Alenou a Věrou, kteří se jako vždy ubytují ve vyhlášeném hostinci U kamenného stolu, ale také mladí inženýři Tomáš a Spytihněv, synovci záletné paní hostinské Boženy Tatrmužové, která utekla manželovi se světáckým kočovným hercem Benem Mertensem. Zničený Šimon Tatrmuž se zamkne v pokoji a odmítá ho opustit. Zdá se, že letošní sezóna se v hostinci příliš nevydaří a nespokojení hosti odejdou jinam. Situace sice využijí Tomáš a Spytihněv, kteří se ujmou správy hostince, aby si získali pozornost dvou hezkých dcer pana rady, ale příliš se jim nedaří.
<>Obrázek nenalezen<> Zpočátku se nemohou dohodnou, kdo bude komu nadřízeným, ale pak se dohodnou, že se budou po týdnu střídat ve funkcích šéfa a vrchního číšníka. Mnohem horší je, že spolu už dlouhá léta nemluví, protože se kdysi pohádali kvůli sklenění kuličce a neustále spolu vedou tichý boj, který jsou ochotni přerušit jen ve chvíli, kdy musí společně bojovat o přízeň dívek, kterou se snaží získat i jiný mladí mužové. Není divu, že hostinec příliš neprosperuje. Když už se zdá, že hůř být nemůže, rozhodnou se Dynderovi zakročit. Zatímco pan rada se pokouší zahnat smutek pana hostinského, paní radová se vypraví za paní hostinskou, aby ji přesvědčila k návratu.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Největší popularity u čtenářů dosáhl Karel Poláček knihami, jejichž základním záměrem bylo přinést příležitost k úsměvu a dobré náladě co nejširším vrstvám. Patří sem jeho Hráči i Muži v offsidu. Stejně tak byla komponována i poslední próza, vydaná za jeho života, Hostinec U kamenného stolu. Když tato historie lázeňského hostince, jeho personálu i hostů vyšla, muselo ovšem jméno skutečného autora zůstat před okupanty utajeno, a tak vydání svým jménem statečně kryl malíř Vlastimil Rada.
<>Obrázek nenalezen<> Filmovou verzi románu zpracoval Otakar Vávra za účasti Vlastimila Rady, který významně přispěl i výtvarné složce filmu. Režie přepisu se ujal všestranný herec Národního divadla Josef Gruss. Byl to jeho režijní debut, ke škodě naší kinematografie však i poslední. Hlavní čtveřici mladých protagonistů obsadil režisér Svatoplukem Benešem, Rudolfem Hrušínským, Dagmar Frýbortovou a Dagmar Sedláčkovou, z dalších herců připomeňme Jiřinu Šejbalovou, Sašu Rašilova, Stanislava Neumanna, Růženu Šlemrovou, kteří si své postavičky z idylického lázeňského městečka zahráli s nepředstíranou chutí. Zdařilý přepis románu Hostinec U kamenného stolu měl premiéru v září 1949 ve třech velkých pražských kinech současně za nadšeného ohlasu diváků.

Podobné filmy

Včera narozeni
(Born Yesterday) Bezohledný milionář John Goodman má neomalenou milenku Melanii Griffith, ...
dnes 13.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Něco jako láska
(A Lot Like Love) Když se na losangeleském letišti setkají Ashton Kutcher a extravagantní ...
dnes 15.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Babovřesky 2
V obci se nečekaně objevila pětice špičkových hokejistů. Místní drbny okamžitě vyhlásí mob...
dnes 17.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 19. 9. 2019 Svátek má Zita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz