fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

66% 18 hlasů
6.6 10 18
film / komedie, drama, Československo, , 103 min.
DVD od 25.2.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Petr Čepek v tajemném příběhu lásky a vraždy mladého básníka.
Děj je rekonstrukcí deníku básníka Petra Hudce, který byl záhadně zabit ve venkovském hotelu Svět. Mladík sem přijel na schůzku se svou dívkou Veronikou. Ta se však k němu chová velmi podivně, stejně jako zdejší personál. Básník se seznámí se starou paní Rosickou a spisovatelem Blechem. Tráví dny v jejich společnosti. Když se definitivně rozhodne Veroniku opustit a odjet, je v noci zavražděn v pokoji pro cizince.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Mášův snímek se poněkud vymyká z jeho tvorby i z tvorby tzv. nové vlny 60. let, přesto jde o poměrně zdařilý film s plejádou známých českých herců. Odehrává se v tajemném secesním hotelu Svět, kam zavítal i hlavní hrdina v podání vycházející hvězdy naší kinematografie Petra Čepka. Snímek je jen těžko zařaditelný, žánrově leží na pomezí detektivky, psychologického dramatu a černé komedie. Film se zvláštní atmosférou si rozhodně nezíská všechny diváky, přesto stojí za zhlédnutí i kvůli závěrečné písni v podání Waldemara Matušky.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hotel pro cizince

Český film HOTEL PRO CIZINCE natočil režisér Antonín Máša podle vlastního námětu a scénáře, na němž s ním spolupracoval kameraman Ivan Šlapeta a jako dramaturg se podílel Sergej Machonin. Podtitulkem scénáře "Mumraj o lásce a smrti" se autoři pokusili naznačit, oč jim ve filmu jde. Ovšem skutečně jen naznačit. Tajemný příběh lásky a vraždy mladého básníka v hotelu pro cizince je zasazen do secesního prostředí, které mu dodává zcela zvláštní atmosféru, v českém filmu téměř ojedinělou. Na druhé straně je nesporné, že film těží hojně z několika literárních i filmových vzorů. Mezi prvními nacházíme četné ozvuky Franze Kafky, druhé jsou pak dány především tradicí filmové veselohry němé éry. Příběh sám má však i symbolický podtext, který jej spojuje s dneškem. Hotel Svět je obrazem světa s malým "es". V tomto světě, prolezlém lhostejností, přetvářkou, lží a zločinem, hledá básník čistou a skutečnou lásku.


O filmu

Český film Hotel pro cizince natočil režisér Antonín Máša podle vlastního námětu a scénáře, na němž se s ním spolupodílel kameraman Ivan Šlapeta. Právě kamera je vedle skvělých hereckých výkonů Petra Čepka a Taťány Fischerové nejsilnější stránkou filmu.

Podobné filmy

Hra
(The Game) Osamělý multimilionář Michael Douglas dostal od svého zhýralého bratra Seana Pe...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Polojasno
Události 17. listopadu 1989 ve filmovém přepisu knihy Václava Bartušky aneb polodokumentár...
dnes 22.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Krycí jméno U.N.C.L.E.
(The Man from U.N.C.L.E.) Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin jsou nuceni odložit dlouhole...
zítra 02.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 12. 11. 2019 Svátek má Benedikt
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz