fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

66% 720 hlasů
6.6 10 720
drama / komedie, USA, , 117 min., od 11 let
Hero / Accidental Hero

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Jeden hrdinský čin dokáže člověku zkazit celý den. Poprvé v životě vykonal Bernie správný čin. Jen jestli mu někdo uvěří.
Bernie LaPlante rozhodně není hrdinský typ. Jenže když se stane náhodným svědkem letecké havárie, vytáhne z letadla několik pasažérů a pak zmizí, stane se z něj tajemný "anděl letu 104". Všichni pátrají po muži, jemuž za hrdinský skutek náleží odměna milion dolarů a rádi uvěří, že oním neznámým zachráncem je John Bubber. Jen reportérka Gayle, která byla též přítomna na palubě letadla, chce zjistit pravdu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nudna komedia, ktorej ide o to, ako jeden clovek sa snazi prechcat toho druheho. Dustin Hoffman hral biedne, Geena dais Joan Cusack taktiez biedne hrali, film v kinach komplet zhorel : 30 %
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hrdina proti své vůli

<>Obrázek nenalezen<> Určitě by nikdo nečekal, že by mohl vypadat jako chicagský zlodějíček Bernie LaPlante. Je malý, nehezký, ale výřečný a svůj příběh začíná v soudní síni na lavici obžalovaných. Svůj charakter představí tím, že své mladé obhájkyni ukradne peněženku zatímco mu u soudce vyprosí odklad nástupu do vězení. Na její radu vezme svého desetiletého syna Joye, o kterého se až dosud nezajímal, do zoologické zahrady. V tu samou dobu získá televizní reportérka Gale Gayleová novou senzační reportáž, když se jí podaří natočit sebevraždu bohatého obchodníka a pak odlétá do New Yorku, aby tu převzala Stříbrný mikrofon, prestižní novinářskou cenu. Když se večer Bernie vypraví za synem, stane se svědkem havárie dopravního letadla, které se přímo před ním zřítí do řeky.
<>Obrázek nenalezen<> Podaří se mu otevřít zaseknutá dvířka a zatímco pohotová letuška posílá pasažéry co nejdále od letadla hrozícího výbuchem, pomůže několika cestujícím, mezi jinými i Gale, která se vrací z udílení cen. Potom jde promoklý muž za Joyem, ale jeho bývalá žena Evelyn mu vynadá a k chlapci ho nepustí. Cestou domů se Bernie setká s bezdomovcem Johnem Bubberem a vypráví mu o svém dobrodružství. Když pak Gale rozjede velkou pátrací akci po tajemném zachránci (jedinou stopou je Bernieho bota) a slibuje odměnu milion dolarů, přihlásí se Bubber, který se prokáže druhou botou (dostal ji od Bernieho ten večer). Je oslavován celou Amerikou, zatímco Bernie se opět dostane před soud. Policie se Gale vyptává na kreditní kartu nalezenou u Bernieho.
<>Obrázek nenalezen<> Reportérka se vypraví do Bernieho bytu, kde najde svůj stříbrný mikrofon. Snaží se od zlodějíčka dozvědět pravdu, vyruší je však zpráva, že Bubber chce spáchat sebevraždu. Oba se vypraví k hotelu, z jehož římsy chce Bubber skočit. Bernie za ním vyšplhá a domluví se tu s ním. Nechce být oslavovaným hrdinou. Chce jen nějaké peníze, aby mohl zaplatit synovi školu, advokátce dluh a něco do života. Gale však mezitím pochopí, jak to opravdu bylo.


O filmu

obrazek
Satirická komedie má v americkém filmu dlouhou tradici, a obzvláště často si brala na mušku sdělovací prostředky. Tak trochu ve stylu filmů Franka Capry či jedovatých komedií Prestona Sturgese natočil anglický režisér Stephen Frears v Hollywoodu satirickou komedii Hrdina proti své vůli. Scenárista David Webb Peoples (mj. Blade Runner a Nesmiřitelní) napsal příběh outsidera, který se proti své vůli stane zachráncem pasažérů havarovaného letadla, ale na své hrdinství rezignuje, a nechá veřejnost, aby se opájela postavou hrdiny sice nepravého, ale dokonale stvořeného médii ke svému obrazu.
Ideálního představitele zlodějíčka Bernieho LaPlanta tvůrci našli v Dustinu Hoffmanovi, jemuž dobře sekundují i další herci, zejména Andy Garcia jako bezdomovec John Bubber, který dokonale pochopí, co od něho veřejnost a média jako od "hrdiny" očekávají, a Geena Davisová v úloze ambiciózní televizní reportérky Gale, která si na rozdíl od svých šéfů ještě zachovala důstojnost a jistou soudnost. Bezohlednou manipulaci veřejným míněním, kterou v dnešním světě reprezentuje především komerční televize, tu ztělesňuje v postavě Galeina nadřízeného známý americký komik Chevy Chase (v titulcích filmu neuvedený).
Frears, který dlouho působil v britské televizi a ve světovém kontextu se prosadil až vytříbenou filmovou adaptací Hamptonovy dramatizace románu Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti (1988), trochu otupuje ostřejší hrany scénáře a klade možná zbytečně velký důraz na melodramatickou linii příběhu (vztah Bernieho a jeho malého syna), ale přes neskrývaný sentiment některých scén vytvořil vtipnou satiru, která zasahuje hlouběji, než se na první pohled zdá.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 6. 2018 Svátek má Leoš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz