fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

73% 1945 hlasů
7.3 10 1945
drama / hudební / romantický, USA, , 96 min., od 12 let
Dirty Dancing
DVD od 12.4.2009 Levné knihy, Blu-Ray od 26.10.2016 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize po. 30.4. VOYO 20.00 /ST/Ukázka
02:05Patrick Swayze se tancem živí. A tancuje tak krásně, že se do něj Jennifer Gray zamiluje!
Frances Houseman, přezdívaná Baby, je sedmnáctiletá dívka, která se svými rodiči tráví léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dívka, dosud poslušná dcera, seznámí s nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také sympatickým tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu a nemůže se zúčastnit taneční soutěže v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že vystoupí s Baby. Začne s ní na vystoupení intenzivně cvičit. Společné hodiny tance je sblíží natolik, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost jejich citů však musí projít řadou těžkých zkoušek. A to nejen na tanečním parketě, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřála.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Roky mi trvalo, než jsem se konečně odhodlala si film pustit. Jako vždy je škoda že jsem to neviděla už dříve. Perfektní film, jeden z nejlepších tanečních i hudebních. Vůbec nechápu jak mohli být Jennifer Grey a Patrick Swayze při natáčení nepřátelé :-)
Všechny komentáře k filmu 87+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hříšný tanec

Romantický příběh sedmnáctileté dívky, která objeví rytmus vášnivého tance a kouzlo lásky. Frances Houseman, přezdívaná Baby, je sedmnáctiletá dívka, která se svými rodiči tráví léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí s nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také sympatickým tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu a nemůže se zúčastnit taneční soutěže v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že vystoupí s Baby. Začne s ní na vystoupení intenzivně cvičit. Společné hodiny tance je sblíží natolik, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost jejich citů však musí projít řadou těžkých zkoušek. A to nejen na tanečním parketě, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. Každá generace teenagerů má svou filmovou hudební love story. Zatímco v sedmdesátých letech se chodilo na Pomádu, o deset let později ovládl srdce mladých diváků americký Hříšný tanec. Snímek jež se stal symbolem jedné generace mladých, natočil v roce 1987 režisér Emile Ardolino podle původního scénáře Eleanor Bergsteinové. V hlavní rolích uvidíte Patricka Swayzeho (Duch, Bod zlomu, Nejbližší příbuzenstvo), jehož role Johnnyho Castla katapultovala mezi filmové superhvězdy a Jennifer Grey (mimo jiné hrála ve filmu Vítr) jako Baby. V dalších rolích se představí Cynthia Rhodes (Flashdance, Zůstaň naživu, Runaway) jako Penny, Jerry Orbach (Univerzální voják, Šílený, Smrtící triky) jako pan Houseman, Kelly Bishop jako paní Housemanová, Lonny Price jako Neil, Max Cantor coby Robbie, Jack Weston (Číslo 5 žije! 2, Ishtar) a další. Ve filmu postaveném z velké části na písničkách a tanečních číslech, zazní téměř dvacet písní z nich jedna, (I've Had) The Time of My Life získala Oscara jako nejlepší původní filmová píseň. V roce 2004 byl do kin uveden Hříšný tanec 2, který však na původní příběh nijak nenavazuje, pouze využívá stejnou dějovou kostru pro vyprávění nového příběhu.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 26. 4. 2018 Svátek má Oto
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz