fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 1891 hlasů
7.4 10 1891
film / thriller, krimi, hororový, záhady, USA, , 110 min., od 15 let
Identity
Kinopremiéra v ČR 19.6.2003, DVD od 31.12.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize dnes Sky Movies Crime & Thriller HD 16.40
Sky Movies Crime & Thriller HD 16.40
Ukázka
02:22Kdo bude první, kolik jich bude, kdo z nich je vrah?
Co když byla každá volba, kterou v životě učiníme, předem rozhodnuta? Co když v životě neexistují žádné náhody a naše osudy byly již dávno předurčeny? Uprostřed kruté bouře se schází deset lidí, z nichž si každý střeží své osobní tajemství. Řidič limuzíny, televizní hvězda 80. let, policista, který převáží zabijáka, prostitutka, novomanželský pár a rodina v krizi nacházejí přístřeší ve zpustlém motelu, který provozuje nervózní noční správce. Když ale návštěvníci začnou jeden po druhém umírat, úlevu z nálezu přístřeší rychle vystřídá strach. Všichni si brzy uvědomí, že pokud chtějí přežít, budou muset odhalit tajemství, které je svedlo dohromady.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda..
Všechny komentáře k filmu 41+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Identita

Kvůli bouři uvízne v zapadlém motelu několik zcela odlišných lidí. Ať už je to profesionální řidič Ed, policista Rhodes , převážející nebezpečného zločince Roberta, usedlý úřednický typ George s manželkou Alice a synkem Timmym, bývalá prostitutka Paris, sebestředná herečka Caroline, novomanželský pár Low a Ginny nebo recepční Larry, nikdo nemůže kvůli zatopeným silnicím odjet. Během noci začnou nedobrovolní obyvatelé motelu postupně umírat násilnou smrtí. U každého se najde klíč s číslovkou, podle které je vrah odpočítává. Všichni pochopí, že jsou jeden po druhém na řadě. Mají spolu něco společného? Souvisí hrůzné události s indiánským pohřebištěm, na jehož místě se motel nachází? Nebo snad s duší sériového vraha, který právě ve vězení čeká na popravu?


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> "Ve filmu Identita se objevuje několik odvážných nápadů," říká režisér James Mangold. "Pohrává si s tradičními metodami vyvolání napětí a šoku a byl pro mě příležitostí pracovat na druhu filmu, který velmi obdivuji - thrilleru, odehrávajícím se na jednom konkrétním místě (Okno do dvora Alfreda Hitchcocka, Vetřelec Ridleyho Scotta, Věc Johna Carpentera). Je velmi obtížné dosáhnout toho, aby toto místo nepřestalo být zajímavým po celou dobu filmu."

Na scénáři, jehož autorem je Michael Cooney, spolupracoval režisér Mangold a producentka Cathy Konrad, kteří postavám dodali rozměr a povahové vlastnosti. "Jim se soustředil na to, aby měly všechny postavy určitý pohled na věc a aby je návštěva motelu zastihla v období života, které je z nějakého důvodu zásadní," říká Cathy Konrad. "Materiál je velmi obsáhlý a propracovaný. Během krátké doby se o postavách dozvíme mnoho věcí."
"Chtěl jsem každé postavě přisoudit určitý nedostatek a nějaké tajemství," říká Mangold. "Něco, z čeho mají strach. Něco, co se snaží chránit. Něco, co je příčinou jejich zapletení do děje."

Dalším originálním aspektem filmu, který Mangolda přitahoval, je šokující odhalení, které přichází dlouho před jeho závěrem. "Je to jako pocit, když se pod člověkem ve snu propadne zem, na které až do té chvíle pevně stál," říká Mangold. "Nemohl jsem se dočkat, až tyto scény natočím a uvidím je sestříhané do konečné podoby."
obrazek
"Film je velmi chytře strukturován," říká Konrad. "Diváci nebudou moci předem odhadnout většinu dějových zvratů, protože film odvede jejich pozornost jiným směrem. Už od samotného počátku filmu si však lze všimnout určitých náznaků a vodítek, což je bude nutit k tomu, aby se pokusili záhadu rozluštit."

Mangold chtěl pro film získat přesvědčivé herecké obsazení. S nabídkou role řidiče Eda se obrátil na Johna Cusacka. "John přináší i do svých nejvážnějších rolí určitou formu lidskosti, kterou jsem považoval za velký přínos do tohoto příběhu, který je v některých okamžicích velice temný a hrůzu nahánějící," říká Mangold.
Cusacka scénář ihned oslovil. "Nikdy jsem neviděl film, kde by se hlavní dějový zvrat odehrál na začátku třetího dějství a film by pokračoval dál," říká herec. "Identita vás zkrátka nepřestane překvapovat. Je v něm neskutečně mnoho napětí."

Roli policejního důstojníka Rhodese získal Ray Liotta, se kterým Mangold dříve spolupracoval na filmu Země policajtů. "Ray vytváří zcela unikátní postavy - muže, ze kterých vyzařuje moudrost a inteligence, ale zároveň také potenciál páchat násilí. A přesně to jsme pro roli Rhodese potřebovali," vysvětluje Mangold.
"Hlavním lákadlem pro mě byla možnost opětovné spolupráce s Jimem," říká Liotta. "Film pro mě byl ale zajímavý také svým žánrem - v podobném filmu jsem dosud nehrál. Navíc má tento film strhující tempo, do kterého se dostane po několika minutách a až do konce nezpomalí." <>Obrázek nenalezen<> Další klíčovou postavou je bývalá prostitutka Paris, která sní o novém životě. "Když jsem poprvé četla scénář, pořádně mě vyděsil," říká její představitelka Amanda Peet. "Chodila jsem po bytě a kontrolovala, zda jsou všechna okna zavřena a dveře zamčeny. Je to velmi chytrý scénář, který si dokáže pohrát s lidskou psychikou."
Podle Mangolda je však hlavní postavou filmu samotný motel, ve kterém je všech deset návštěvníků uvězněno. "Barevné pojetí a tvar místností musely působit reálně a zároveň zdůrazňovat zděšení jednotlivých postav."
"Vhodné prostředí může také vyvolat určité emoce u herců. Postavit je proti sobě ve stísněném prostoru je fascinující," pokračuje Mangold. "Všechny postavy v Identitě pronásleduje pocit zoufalství. Díky povětrnostním podmínkám jsou odříznuty od okolního světa a cítí se v této situaci bezmocně. A podobné pocity klaustrofobie mohou mít bouřlivé následky."

K vytvoření atmosférického prostředí přizval Mangold do štábu výtvarníka Marka Friedberga (Ledová bouře, Far From Heaven), se kterým spolupracoval i na svém předchozím filmu Kate a Leopold. "Mým hlavním úkolem bylo vytvořit hlavní scénu dostatečně zajímavou na to, aby si udržela pozornost publika po celou dobu filmu (běžný film se odehrává přibližně na 50 místech)."
Celý motel byl postaven ve studiu 27 - druhém největším studiu na pozemcích Sony Pictures ve městě Culver City. Režisér Mangold i producentka Konrad souhlasili, že vzhledem k povětrnostním podmínkám, ve kterých se film odehrává, bude jednodušší natočit jej v interiéru.

Postavení motelu trvalo Friedbergovi a jeho týmu osm týdnů. Výsledná stavba musela splňovat přísné podmínky - kvůli silnému dešti, během kterého se film odehrává, musela být nepromokavá a navržena tak, aby nahromaděná voda mohla odtéci, aniž by poškodila podlahy nebo zdi. Po celé podlaze studia byla rozprostřena obrovská gumová vrstva a při konstrukci motelu sloužil jako podlahová krytina stříkaný beton, který se používá při stavbě plaveckých bazénů. <>Obrázek nenalezen<> "I když v tomto filmu slouží déšť jako překážka, která brání postavám v útěku z motelu, nebylo nijak jednoduché jej věrohodně nasimulovat," říká Konrad. "Nad motelem musely být umístěny tyče s vodními tryskami, které nám umožnily ovládat směr a sílu deště."
"Déšť vytvářel atmosféru, která nám pomáhala vžít se do rolí," říká Cusack. "Přišli jsme brzo ráno, dali si kafe a pak na nás celý den pršela studená voda. Zůstat během natáčení svěží proto skutečně nebyl žádný problém."

K nevoli ostatních herců byla Cusackův Ed jedinou postavou, která ve filmu nosí nepromokavý plášť. "Jak mohl sakra Ed vědět, že bude pršet?" žertuje Ray Liotta. "Déšť byl opravdu nepříjemný, ale pomohl navodit správnou náladu. Bylo to jako celodenní studená sprcha, která čas od času přispěla k rozveselení."

Ponurou náladu podpořil Friedberg také výtvarným pojetím interiéru. Přestože si tohoto detailu zřejmě publikum na první pohled nevšimne, tapety s motivem růží, tvořících mříž, které se nacházejí v některých pokojích motelu, působí zdálky jako plot z pletiva. V jiných pokojích vyvolávají pruhované tapety dojem zamřížované cely. "Film je natolik detailní, že všichni lidé, kteří přišli do studia na návštěvu, říkali totéž: Připadám si, jako bych tohle místo navštívil už v minulosti při nějakém nepodařeném výletu," dodává producentka Konrad.

O hercích

John Cusack
obrazek Je jedním z nejvšestrannějších hollywoodských herců. Nadšené reakce vzbudil v úloze chytrého podvodníka ve filmu Stephena Frearse Švindlíři a příznivé odezvy od kritiků se dočkal také za své herecké výkony ve filmech Osm mužů z kola ven, Řekni cokoliv... a The Sure Thing. Krátce se objevil také v satirickém filmu Roberta Altmana Hráč a politické komedii Tima Robbinse Bob Roberts. V poslední době si Cusack zahrál ve filmu Max a romantických komediích Lásce na stopě a Zlatíčka pro každého. Cusack hrál také ve filmové adaptaci novely Nicka Hornbyho Všechny moje lásky, na které se podílel také jako jeden z producentů a autorů scénáře. Tento film mu vynesl nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon a nominaci na cenu Writers Guild za scénář. V roce 1999 obsadil roli loutkáře v černé komedii Spike Jonzeho V kůži Johna Malkoviche, za kterou byl nominován na Independent Spirit Award. V novém Jonzeho filmu Adaptation pak ztvárnil sám sebe v období natáčení filmu V kůži Johna Malkoviche. Cusack hrál dále ve filmech Cradle Will Rock, Bláznivá runway, Tenká červená linie, Jasný terč (tento film produkoval a je spoluautorem scénáře), Con Air, Půlnoc v zahradě dobra a zla, Vyšší zájem, Výstřely na Broadwayi, Stíny a mlha, Tapeheads, Tlusťoch a chlapeček, ...

Ray Liotta
obrazek Má na kontě již celou řadu dramatických i komediálních rolí. V tomto filmu se znovu setkal s režisérem Jamesem Mangoldem, se kterým spolupracoval již na filmu Země policajtů se Sylvesterem Stallonem, Robertem DeNiro a Harvey Keitelem. Za svůj herecký debut v celovečerním filmu Něco divokého obdržel cenu pro nejlepšího herce od Boston Film Critics Association a byl nominován na Zlatý glóbus. Následně si zahrál ve filmech Dominick a Eugene a Hřiště snů. Na doporučení Roberta DeNiro byl také obsazen do jedné z hlavních rolí ve filmu Martina Scorseseho Mafiáni, který jej katapultoval do centra pozornosti. Mezi jeho další filmy patří Zhoubná vášeň, Hannibal, John Q., Kokain, ... Liotta se dočkal uznání také díky účinkování v televizních filmech. Za roli Franka Sinatry ve filmu HBO The Rat Pack získal nominaci na cenu Screen Actors Guild. Sám sebe si pak zahrál ve filmu NBC Just Shoot Me. Liotta je také producentem - se svou ženou, herečkou Michelle Grace, a společnicí Diane Nabatoff založil společnost Tiara Blu Productions, která vyprodukovala úspěšný film Joe Carnahana Narc. Film, ve kterém si Liotta zahrál s Jasonem Patricem, byl roku 2003 nominován na Independent Spirit Award. Kromě filmu se Liotta se věnuje také divadlu a muzikálům.

John Hawkes
Slavil úspěch u diváků i filmových kritiků díky jako námořník Bugsy ve filmu Dokonalá bouře. Zahrál si ve filmu Tvrdá hra s Keanu Reevesem. Hawkes hrál také ve filmech A Slipping Down Life, Ruce od krve, Od soumraku do úsvitu a v nezávislém filmu Don't Try This at Home, který také spoluprodukoval. Kromě stříbrného plátna se Hawkes objevil také na televizní obrazovce - zahrál si v pilotním filmu k seriálu HBO Deadwood a obsadil hlavní roli v miniseriálu Stevena Spielberga Taken. Zahrál si také v oblíbeném seriálu The Practice a jako hostující herec se objevil v seriálech Akta X a 24. Hawkes je také divadelním hercem a spoluzakladatelem divadelní společnosti Big State Productions. Kromě toho je členem hudební skupiny Gangster Folk.

O tvůrcích

James Mangold
obrazek Vrací se do úlohy režiséra po úspěšném filmu Kate a Leopold z roku 2001, který byl nominován na dva Zlaté glóby. O dva roky dříve Mangold zrežíroval film Narušení, na jehož vzniku se podílel také jako spoluscénárista. V této adaptaci autobiografické knihy Susanny Kaysen obsadily titulní role Winona Ryder a Angelina Jolie. Jolie za svůj herecký výkon získala Oscara. Mangold debutoval v roce 1996 lyrickým a téměř bezeslovným filmem Heavy, který si vysloužil pochvalné recenze od renomovaných filmových kritiků. Film, jehož scénář napsal pod vedením Miloše Formana, měl premiéru na filmovém festivalu Sundance (kde vyhrál cenu poroty za nejlepší režii) a byl vybrán, aby reprezentoval USA na filmovém festivalu v Cannes. Mangoldovým druhým režijním počinem byl film Země policajtů, ke kterému také napsal původní scénář. I tímto filmem s hvězdným hereckým obsazením (Sylvester Stallone, Robert DeNiro, Harvey Keitel a Ray Liotta) si Mangold získal přízeň kritiků. Mangold získal bakalářský titul na California Institute of the Arts. Ve svých 21 letech uzavřel dohodu o režijní a scénaristické spolupráci se studiem Disney, kde napsal televizní film i celovečerní animovaný muzikál Oliver & Company. Poté odešel studovat na Columbia University. Se svou manželkou, producentkou Cathy Konrad, se kterou natočil poslední čtyři filmy, v současnosti připravuje snímek Walk the Line o životě legendárního hudebníka Johnnyho Cashe.

Alan Silvestri
Byl nominován na Oscara a Zlatý glóbus za hudební doprovod k filmu Forrest Gump a na dvě ceny Grammy za hudbu, kterou složil k filmové trilogii Návrat do budoucnosti. Podílel se na filmech Krásná pokojská, Myšák Stuart Little 2, Lilo a Stitch, Showtime, Lásce na stopě, Mumie se vrací, ... Celkem složil hudbu k více než 80 filmům včetně Propast, Likvidátor, Predátor, Osobní strážce, Honba za diamantem, ...

Podobné filmy

Špionáž
(Paranoia) Vývojář moderních technologií Liam Hemsworth pracuje za málo peněz pro společno...
dnes 15.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Dostaňte agenta Smarta
(Get Smart) Během napadení velitelství americké tajné služby je odhalena identita většiny ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lupiči paní domácí
(The Ladykillers) Šarlatánský profesor Tom Hanks dal dohromady skupinu expertů, se kterými...
dnes 22.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 24. 10. 2018 Svátek má Nina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz