fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 2904 hlasů
7.6 10 2904
film / akční, dobrodružný, USA, , 118 min., od 13 let
Indiana Jones and the Temple of Doom
DVD od 14.5.2008 a Blu-Ray od 19.9.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1984, Oskar, Vizuální efekty


Ukázka
01:18Slavný archeolog a dobrodruh pomáhá chudé indické vesnici získat zpět magické kameny a unesené děti.
Druhý příběh ze slavné Lucasové trilogie zavedl Indiana Jonesa do Indie. Píše se rok 1935 a Indy právě utekl před šanghajskými gangstry. Se svými přáteli, zpěvačkou Willie Scottovou a čínským chlapcem, se musí postavit veleknězi sekty bohyně Kali a jeho fanatickým následovníkům, kteří s oblibou poskytují lidské oběti své ochránkyni...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Volné pokračování Dobyvatelů ztracené archy, které se však odehrává o rok dřív, roku 1935. Indiana se tentokrát v šanghajském klubu zaplete s čínským gangsterským bossem. Ve hře je zprvu "jen" stará čínská socha a vzácný diamant, záhy však i samotný Jonesův život. Snímek získal Oscara za vizuální efekty.
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Indiana Jones a chrám zkázy

obrazek
Druhé akcí nabité dobrodružství slavného Indiana Jonese začíná roku 1935 v Šanghaji. Indiana se chystá vyměnit vzácnou sošku s ostatky prvního panovníka mandžuské dynastie za velký diamant. Gangsterský boss Lao Če však dobrodruha podrazí, když ho otráví a nabídne mu protijed výměnou za sošku. Jones, který se odmítá vzdát, rozpoutá přestřelku, během které se mu značnými obtížemi podaří získat protijed a společně s barovou zpěvačkou a malým čínským sirotkem Kraťasem se mu podaří uprchnout a po zběsilé honičce ulétnout gangsterům před nosem. Nad Himalájemi však Indiana zjistí, že piloti byli gangsterovi muži a vyskočili za letu s padáky. Těsně předtím, než letadlo narazí do skalního masívu, vyskočí v nafukovacím gumovém člunu, který s nimi po krkolomné jízdě skončí v jedné z indických řek.
obrazek
Starý šaman je zavede do vesnice, kde je jejich příchod považován za znamení boží a proto přesvědčí Indiana Jonese, aby jim pomohl získat zpátky posvátné kameny Šankry, které jim ukradl nový maharadža z Pantoku a zachránil jejich děti, které byly odvlečeny do podzemního paláce. V paláci je Indiana Jones a jeho společníci přátelsky přivítán maharadžovým ministerským předsedou Čettarem Lalem, v noci se však málem stanou obětí najatých zabijáků a vražedných pastí, ze kterých se dostanou jen díky chladnokrevnosti Indiany Jonese. Proniknou do podzemí paláce, kde se stanou svědky rituálu sekty Thugů, uctívajících krvavou bohyni Kálí. Indiana Jones, který se pokusí získat z oltáře kameny Šankary, je dopaden a omámen nápojem zvaným Krev Kálí, který ho omámí. Stává se poslušnou loutkou v rukou velekněze Mola Rama. V poslední chvíli mu vědomí vrátí Kraťas a společně s Willie prchají podzemním labyrintem před běsnícími fanatiky. Cestou se jim podaří zachránit děti, které musí otrocky pracovat v podzemí, při hledání dalších kamenů Šankary. Zatímco Indiana se vypořádá s mohutným zabijákem ve službách velekněze, Kraťasovi se podaří přemoci malého maharádžu, který je v moci nečistých kouzel. Musí však stále prchat před běsnícím davem fanatiků vedených veleknězem Mola Ramem.


Podobné filmy

Náhlý úder
(Sudden Impact) Clinta Eastwooda poslali pro jeho drsné vyšetřovací metody na dovolenou do...
zítra 02.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pták na drátě
(Bird on a Wire) Pokud přežijí, mohou vykročit na společnou cestu životem. Mel Gibson s no...
zítra 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Dvojitý zásah
(Double Impact) Dvojčata Chad a Alex jako jediní přežijí vyvraždění jejich celé rodiny. Ka...
zítra 22.45
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 10. 2019 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz