Akční / dobrodružný, USA, 1989, 127 min., od 12 let
Indiana Jones and the Last Crusade
DVD od 14.5.2008 Magicbox
Sdílet
Zatím poslední část Spielbergovy a Lucasovy trilogie aneb svérázný archeolog a jeho neméně svérázný otec pátrají po Svatém Grálu.Rok: 1938 Místa pobytu: Princeton, Venice, Berlin, Svatá země Dozvíme jak Indiana Jones ke svému biči přišel a proč nesnáší řeckou abecedu. Indy se také po dlouhých létech znovu sejde se svým poněkud excentrickým otcem, jenž je také vynikajícím archeologem, leč trochu jiným než Junior. Nikdy by ho totiž nenepadlo lízt do nejakých děr či starých hrobech. Zvláště když ví, že tam může narazit na něco co má více než dvě nohy. Existuje ovšem jedna vyjímka a tou je legendární SVATÝ GRÁL.
Uprav informace o filmuRežie:
Steven SpielbergHerci:
Harrison Ford,
Sean Connery,
Denholm Elliott,
Alison Doodyová,
John Rhys-Davies,
více...Komentář k filmu Tak tomu se říká dobrodružství správné dějové zápletky je zde vše, humor, děj a ..... , každej vidí něco jiného. A v tom je to kouzlo, každej vidí to co chce a koho chce. Vždy je zde kráska jako to ve všech filmečkách bívá. Hledání svatého grálu je jednou z nejčastěji vyhledávanými archeologickými skvosty. Jen se nenechte mílit jedni tvrdí že je to pohár a jiní že je to žena. Sami si vyberte. Jiank vřele doporučuji.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMAWeb:
IMDB,
Titulky Videotéka:
přidat si do ní film
Popis filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava
|
Po prologu, který vám umožní nahlédnout do mládí archeologa Indiana Jonese, kdy se coby malý skaut pokouší v roce 1912 zachránit pro muzeum vzácný zlatý kříž, se děj přenáší do roku 1938. Indiana Jones dostane od bohatého sběratele Donovana nabídku, aby převzal po svém otci, dr. Henry Jonesovi, který beze stopy zmizel v Benátkách, pátrání po Svatém Grálu. V Benátkách najde Indiana v doprovodu dr. Schneiderové hrob křižáckého rytíře, jehož štít je stopou vedoucí ke grálu a osvobodí otce z rukou nacistů, kteří po Grálu také pasou, protože kdo se z něj napije, stane se nesmrtelným. Jonesové se vydají do Berlína pro odcizený deník a přestože je po nich vyhlášeno pátrání, podaří se jim deník získat a za dramatických okolností opustit Německo. Nacisté uplatí sultána Hatajské republiky, aby mohli pátrat po Grálu.
|
|
Přestože jsou Němci v chrámu s Grálem dřív než Jonesové, nepodaří se jim projít bránou střeženou tajemným Božím dechem. Indiana s druhy je zajat a poté, co zrádný Donovan, pracující pro Němce, postřelí jeho otce, donucen jít pro Grál. S pomocí otcova zápisníku projde třemi nebezpečnými zkouškami a setká se se starým křižákem, chránícím už sedm set let tajemství Grálu.
|
|
Velkolepý film, který měl premiéru v roce 1989, dosáhl už po prvním týdnu v kinech zisku 50 milionů dolarů, přičemž samotné náklady na vznik činily 35 milionů. Natáčelo se v šesti zemích světa (největší část ve Španělsku) a šesti zemích Severní Ameriky. Indiana se při tom potýkal s tisíci hady, 8000 tisíci krysami, lvem, krokodýly, nosorožcem. Ve filmu vystoupilo přes 2000 statistů, polovina z nich v nacistických uniformách a na plátně se objeví všechny možné dopravní prostředky roku 1938. Od dobových automobilů až po vzducholoď Zeppelin. Oproti prvním dvěma filmům získal snímek poněkud hlubší rovinu, když vedle honiček a pátrání po Grálu, režisér rozehrál i vztah otce a syna, hledajících k sobě cestu. To neznamená, že film ztratil obvyklé temto. Všechno se řítí ve starých kolejích a napětí střídané humorem se valí dějem jako živelná pohroma. Indiana se ocitá v nebezpečí života, z něhož uniká na poslední chvíli jen proto, aby se vzápětí dostal do nebezpečí ještě beznadějnějšího.
|