fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

53% 1124 hlasů
5.3 10 1124
komedie / drama, USA/Velká Británie, , 112 min., od 13 let
Masked and Anonymous
Kinopremiéra v ČR 19.2.2004, DVD od 28.2.2005 Vapet

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:17V neurčité nedaleké budoucnosti, tak trochu připomínající Gilliamův film Brazil, ve světě plném politické zvůle a násilí, citové prázdnoty a moci nadnárodních korporací, v bezejmenné zemi, decimované nekonečnými válkami všech se všemi, se krachující manažer a promotér Uncle Sweetheart pokusí zorganizovat velký televizní koncert, aby mohl splatit své dluhy. Jediným účinkujícím, kterého se mu podaří sehnat, je bývalý legendární rebelský hudebník Jack Fate, dnes dávno za zenitem své kariéry. Hudební film režiséra Larryho Charlese je určen především milovníkům hudby nedávného pražského hosta Boba Dylana, který pod jménem Sergej Petrov rovněž spolupracoval na scénáři.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Podali byste ruku topícímu se muži, kdyby hrozilo, že vás strhne s sebou? Legendární zpěvák Jack Fate (Bob Dylan) si právě v base užívá finále své cesty na dno, když od dvou podivných promotérů dostane nabídku na benefiční koncert........................................... ....... V zemi, v níž se schyluje k revoluci a možná i občanské válce, dělá Jack vše pro to, aby se vrátil do záře reflektorů v plné síle..................................... Otázkou je, proč ho tam ti dva chtějí.........................Hudební komedie Inkognito je svěží dílko, které musí vidět každý Dylanův fanoušek.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Inkognito

obrazek
Příběh pohádkového muzikálního dramatu Masked and Anonymous se odehrává v nedaleké budoucnosti a sleduje cestu zkrachovalého zpěváka Jacka Fate, který v podvečer velkého benefičního koncertu svádí souboj se svými osobními problémy.
Ocitáme se v nedaleké budoucnosti, ve světě plném politického útlaku, citové vyprahlosti a hrabivých korporací. Uprostřed bezejmenné země, devastované nekonečnou a nesmyslnou občanskou válkou, ve které už nikdo neví, za co vlastně bojuje, se setkáváme s alkoholickým manažerem a promotérem jménem Uncle Sweetheart, který se zoufale snaží zorganizovat benefiční televizní koncert, aby mohl splatit své dluhy z hazardních her. Jeho jedinou hvězdou je však Jack Fate, kterému v minulosti dělal manažera. Kdysi podivínský básník, hudební rebel a favorit kritiků, nyní pouze neznámá, vybledlá legenda, která již dávno vzdala vše, včetně svého života.
obrazek
Cynická kariéristka Nina Veronica, která má show na starosti, neochotně souhlasí, aby Jack na koncertu vystoupil. Jack, který je svým bývalým manažerem za tímto účelem osvobozen z vězení, se proto vydává na dlouhou cestu na místo konání akce. Během cesty skrze válkou zmítanou zemi potkává několik exotických lidí, kteří mu znovu připomínají jeho nenaplněné sny, tichou beznaděj a ztracené naděje, se kterými bojoval v minulosti, a krutou realitu, se kterou se potýká nyní.

Na jiném místě se mezitím připravuje na obdobnou výpravu bývalý přítel Fatea, hudební reportér Tom Friend, který dávno zaprodal své pero i svůj talent. S pověřením editora se vydává spolu se svou přítelkyní Pagan Lace hudební událost zdokumentovat.

Na místě konání koncertu se Jack znovu setkává se Sweetheartem, Tomem Fiendem a svým největším fanouškem, Bobbym Cupidem _ mladým, idealistickým a prchlivým člověkem, který stále věří v sílu Jackových písní. Během příprav na velkou událost se však začne vše hroutit a napětí se stupňuje až k bodu zlomu, který je srovnatelný s pádem Berlínské zdi nebo květinovou revolucí na Filipínách. Jack je polapen v morbidní atmosféře karnevalové show, ve které vystupují kazatelé, břichomluvci, věštci, napodobovatelé historických osobností, a také Animal Wrangler, jehož zklamání lidským druhem odráží Jackovo vnitřní zmatení.O filmu

obrazek
Režisér Larry Charles, pro kterého je film Masked and Anonymous celovečerním debutem, film přirovnává ke "skvělé skladbě Boba Dylana - je plný živých obrazů, poetického stylu a tance reality s iluzí."

"Z mého pohledu má tento film tři základní témata," pokračuje Charles. "Zaprvé - uvažuje o světě, ve kterém se Bob Dylan nikdy nevydal na svou životní cestu kultovního hudebníka - jaký by byl svět, kdyby nebyl ovlivněn našimi kulturními ikonami? Zadruhé - je o společenských maskách a krunýřích, které všichni nosíme, abychom zůstali skryti a chráněni před ostatními lidmi. V tomto příběhu je každá z postav přivedena až na okraj a nemá jinou možnost, než svou masku strhnout a odhalit svou pravou tvář a povahu. A zatřetí - film ilustruje, jakou roli v našich životech hraje osud a náhoda."

"Jsme velmi hrdí na to, že tento film produkuje společnost Spitfire Pictures," říká producent Nigel Sinclair. "Vše začalo na Filmovém festivalu v Cannes, kde jsme se dali do řeči s Davidem Thompsonem, prezidentem BBC Films. David má skvělý čich na kvalitní materiál a nakonec se k projektu přidal jako vedoucí výroby, díky čemuž se BBC stala naším koprodukčním partnerem."

obrazek
Příležitost pracovat s Dylanem, který během posledních 15 let nestál před kamerou, k filmu přilákala celou řadu známých umělců, kteří se objevují v hlavních i vedlejších rolích. Dylanova skutečná skupina, sestávající z kytaristů Larryho Campbella a Charlieho Sextona, basisty Tonyho Garniera a bubeníka George Recilea, se ve filmu změnila ve fiktivní Jack Fate Cover Band.

Hnací silou příběhu o Jackovi Fate je Uncle Sweetheart v podání Johna Goodmana. "Tento muž mi nejvíce připomíná Dona Kinga. Jakmile otevře svá ústa, samovolně se spustí vodopád poezie. Scénář filmu je velmi stylizovaný. V tom, jak vybízí člověka k vlastní interpretaci, mi téměř připomíná klasické dílo," říká herec.

V roli televizní producentky Niny Veronicy se představila Jessica Lange, která si s Goodmanem zahrála již počtvrté. "Snažila jsem se k Nině přistupovat jako k zástupci vymírajícího druhu. Nina je jako divoké dítě, které přežívá uprostřed zbytků společnosti."

obrazek
Jeff Bridges ve filmu ztvárnil žurnalistu Toma Frienda, roli jeho přítelkyně Pagan Lace, která se zoufale snaží svého druha ochraňovat, obsadila Penélope Cruz. "Vytvořila si své vlastní pověry a má pocit, že neustálými rituály a modlitbami se jí podaří ochránit sebe a lidi, které miluje," vysvětluje herečka. "Obává se, že pokud toho nechá, může někoho z nich potkat neštěstí."

Přehled hlavních herců uzavírá Luke Wilson. "Myslím, že Jack Fate má Bobbyho Cupida opravdu rád," říká Wilson. "Je trochu jako pouliční pes bez domova, do kterého každý kope. Vše, co potřebuje, je někdo, kdo by dal jeho životu směr."

Herecké obsazení bylo spoluprací s Charlesem nadšeno. "Larry je skvělý režisér a do tohoto filmu přinesl úžasnou míru profesionality," pochvaluje si režiséra Jeff Bridges. "Myslím si, že dobrý režisér musí umět zvážit postřehy ostatních lidí a poznat, co bude fungovat. Larry umí naslouchat a zároveň vytvořit takovou atmosféru, aby za ním lidé - jak herci, tak členové štábu - se svými nápady přicházeli," dodává Wilson.

obrazek
"Měl jsem k dispozici natolik talentované herce a tolik různých hereckých stylů, že jsem musel spoléhat na své instinkty - což je věc, ve které mě Bob inspiroval zřejmě nejvíce - a zaměřit se na to, co ode mě potřeboval každý herec. Zároveň jsem se herce snažil vést tak, aby byly výsledkem co nejspontánnější herecké výkony," říká Charles.

Po důkladných testech různé dostupné techniky se Charles spolu s kameramanem Rogierem Stoffersem rozhodli film natočit na high-defition video. To filmařům umožnilo dosáhnout velké flexibility, nastavit požadovaný emocionální tón a docílit celkového vzhledu, který požadovali. "Rogier byl skvělý," říká Charles. "Pokud dokážete dobře pracovat se světly, můžete s pomocí těchto kamer nasnímat úžasné obrázky. A Rogier byl ve své pozornosti k detailům jako Rembrandt!"

O hercích

Bob Dylan
obrazek Je kultovní osobností americké kulturní historie. Ve svém životě napsal přes 500 písní a vydal 43 alb, kterých se dohromady prodalo přes 74 milionů kopií. Za své poslední album Love and Theft získal v roce 2001 cenu Grammy a dočkal se nadšených ohlasů z řad fanoušků i hudební kritiky. Předchozí album Time Out Of Mind z roku 1998 získalo celkem tři Grammy včetně ocenění za nejlepší album roku. V roce 2001 Dylan obdržel Oscara a Zlatý glóbus za píseň Things Have Changed, kterou složil k filmu Skvělí chlapi.
Dylan má za sebou tisíce živých vystoupení, přičemž počínaje rokem 1988 hrál každý rok na více než 100 různých koncertech. Mezi jeho koncertní publikum patřili jak vysokoškolští studenti, tak i samotný papež Jan Pavel II.
Jeho písně dosud přepracovalo přes 2000 různých interpretů včetně The Rolling Stones, Roda Stewarta, Guns' N Roses, Stevieho Wondera, Neila Younga, Sheryl Crow, The O'Jays, Duke Ellingtona, P.J. Harvey, Jimiho Hendrixe, Pearl Jam, Toma Pettyho, Bucka Owense nebo Rage Against The Machine.
Na filmovém plátně se Dylan poprvé objevil v roce 1965, kdy D. A. Pennebaker natočil legendární film Don't Look Back o Dylanově turné po Britských ostrovech. v roce 1973 si zahrál postavu Aliase ve filmu Sama Peckinpaha Pat Garrett a Billy Kid, ke kterému také složil hudbu a známou píseň Knockin' On Heaven's Door. Zahrál si také ve filmech Hearts of Fire a dramatu Renaldo and Clara, které sám zrežíroval.

V průběhu let se stal Dylan námětem více než 500 knih. V roce 1971 získal doktorát na univerzitě v Princetonu; v roce 1982 byl uveden do Síně slávy hudebních skladatelů, o šest let později i do Rock and Rollové síně slávy. V roce 1991 obdržel Grammy za celoživotní přínos a v roce 1997 převzal od tehdejšího amerického prezidenta Clintona ocenění Kennedy Center Honor.
Během posledních čtyř let se stal Dylan držitelem Commandeur de L'Ordre des Artes et des Lettres, nejvyššího kulturního ocenění francouzské vlády, a byl nominován na Nobelovu cenu za literaturu.

Jeff Bridges
obrazek Byl celkem čtyřikrát nominován na Oscara. První nominaci mu vynesla v roce 1971 vedlejší role ve filmu Poslední představení, o tři roky později byl nominován ve stejné kategorii za film Thunderbolt a Lightfoot. V roce 1984 se dočkal další nominace za hlavní roli ve filmu Starman, za který byl nominován také na Zlatý glóbus. V roce 2001 nominován podruhé na Zlatý glóbus a počtvrté na Oscara za film Kandidáti. Role ve filmu Americké srdce, který také produkoval, mu přinesla cenu Independent Spirit Award. Bridges si nedávno zahrál ve filmu Seabiscuit
Kromě herecké kariéry se Bridges věnuje také hudební produkci, profesionálnímu fotografování a malířství.

Penélope Cruzová
obrazek Penélope Cruz se narodila v roce 1974 v Madridu a svou hereckou kariéru odstartovala roku 1992 úspěšnou erotickou komedií Jamón Jamón, která zaznamenala velkou odezvu na celém světě. V díle režiséra Bigase Luna zaujala především svou nesmírnou smyslností. V tomtéž roce si zahrála ve filmu Fernanda Truebase Belle Epoque, který obdržel Oscara za nejlepší zahraniční film. V roce 1998 byla angažována Stephenem Frearsem do snímku The Hi-Lo Country, kde si zahrála po boku Woodyho Harrelsona. Ačkoli následovaly další americké snímky nevzdávala se půvabná Penélope působení ve španělských filmech. Dokladem toho je veleúspěšný film Vše o mé matce, kde si zahrála mladičkou a nevinnou dívenku, která se nechala svést transexuálem nakaženým virem HIV. V tomto snímku, který rovněž získal Oscara, zaznamenala jeden ze svých největších úspěchů.
V roce 2000 se pokusila dobýt Hollywood pohádkovou komedií Chilli, sex a samba, což se jí ještě zcela nepodařilo. Teprve snímkem Kokain, kde si zahrála po boku Johnyho Deppa, to skutečně dokázala. Psychologické drama Vanilkové nebe, kde byla partnerkou Toma Cruise a Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem jí definitivně zajistily místo hollywoodské hvězdy první velikosti.

O tvůrci

Larry Charles
Je úspěšný americký televizní producent a scenárista, na jehož kontě jsou seriály a sitkomy jako Mad About You, Seinfeld, Dilbert a The Tick. Scénář ke svému prvnímu celovečernímu hranému filmu Masked and Anonymous napsal spolu s Bobem Dylanem pod jménem Rene Fontaine.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 20. 1. 2020 Svátek má Ilona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz