fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 40 hlasů
6.6 10 40
film / komedie, Československo, , 76 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:16Advokát Miloš Kopecký, který je specialistou na spory kolem motorismu, se ve své praxi setkává s nejrůznějšími podvody a podvodníky.
Veselým i vážným pohledem na motoristy, soudce a advokáty je česká filmová komedie, jejíž hlavní postavou je JUDr.Hořic, svérázný obhájce a specialista na motoristické spory.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Byť popisek označuje tento snímek za komedii, nic komediálního tu není. Mistrovské herecké umění Miloše Kopeckého opět zavedlo do role honosného advokáta, který se o případ umí řádně opřít a tentokrát je to bráno velmi vážně i když je patrná jistá nadsázka. Příběh se zajímá o motorismus a různé trable s tím spojené. Jeden hlavní případ je sice devízou děje, ale kolem jich je ještě několik menších. Takhle pohromadě to skoro vypadá, že jezdit autem je sice požitek, ale také plný různých nebezpečných právních situací. Snímek má doslova detektivní atmosféru. Advokát, aby co nejvíce pomohl svému klientovi, pátrá po důkazních materiálech seč může. A tak to hodně připomíná seriál o Perry Masonovi, jen s tím rozdílem, že ten měl na pátrání svého asistenta. Filmové dílo pro televizní vysílání zcela postačující.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jak napálit advokáta

obrazek
Během necelých osmdesáti minut můžete sledovat, jak si energický právník poradí s několika soudními případy, jichž se z části ujímá a z části jsou mu vnuceny lidmi i okolnostmi. Vše začíná na rušné křižovatce, kde dojde ke srážce trabanta a Simcy. Poškozený řidič nabízí viníkovi nehody, že za pět tisíc na nehodu zapomene. Tomu se však zdá částka vysoká a tak navštíví advokátní poradnu, kde se jej ujme právě Hořic. Dalším případem je obhajoba starého kamaráda, který byl přistižen při řízení vozu v opilosti. Třetí případ vnutí zaměstnanému právníkovi jeho matka, když jej přiměje, aby se ujal paní Cíglerové, která chce získat odškodné za smrt svého muže, řidiče ČSAD.
obrazek
Nejdůležitějším případem je ovšem mladý muž, který porazil cyklistu, odmítá však vypovídat, neboť kryje svého švagra, vedoucího půjčovny automobilů a jeho podivné obchody s nabouranými auty. V okamžiku, kdy se rázný advokát začne zajímat o pozadí Tikalovy půjčovny aut, ocitá se náhle v nebezpečí života. S radostí se však případu podivného obchodování s havarovanými auty ujme.


Podobné filmy

Změna k lepšímu
(The Makeover) Hannah Higginsová neuspěla ve volbách, protože nebyla voličům sympatická. J...
dnes 08.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Corrina, Corrina
Když Ray Liotta ovdověl, jeho malá dcera oněměla a stáhla se do sebe. Pak ale její otec na...
dnes 09.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lovecká sezóna
(Open Season) Do života zdomácnělého medvěda Booga vtrhne jako uragán vychrtlý a upovídaný...
dnes 11.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 1. 2019 Svátek má Ilona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz