fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

80% 188 hlasů
8 10 188
komedie / romantický, Československo, , 96 min.
DVD od 30.9.2003 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Komedie získala na Medzinárodní přehlídce humoristických filmů v La Coruňa Cenu za nejlepší film.
Ukázka
01:50Slavná pohádková komedie o mladém právníkovi, který se z lásky dostal do vodnického hrnečku.
Člen vodnické rodiny byl za statečnost odměněn bytem I. kategorie. Katastrofa! Je třeba utopit doktora Mráčka, který byty přiděluje.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Natáčení původně začalo v jiném hereckém obsazení. Třetího ze sloužících vodníků, Aloise, hrál původně Jan Libíček, který zemřel během natáčení přímo na place. Na jeho místo byl pak dosazen Zdeněk Řehoř.Velké množství pozoruhodných triků má na svědomí kameraman snímku Vladimír Novotný, který dokázal vytvářet zajímavé záběry na místě bez dalšího laboratorního zpracování. Např. před umyvadlem, kterým přicestuje Miloš Kopecký je zrcadlo zaříznuté do určitého tvaru, které odráží umyvadlo umístěné mimo záběr. Nebo ve scéně, kde Miloš Kopecký vystupuje s Jaromírem Hanzlíkem ze zatopeného sklepa, je schodiště rozdělené skleněnou stěnou. Proto je tedy Miloš Kopecký zcela suchý (jak je u vodníků zvykem) a Jaromír Hanzlík zmáčený.:-) když vodníkovi useknou kosou tu nohu, ta hláška, že infuze je zbytečná, že se jedná o povrchový zranění je bezkonkurenční :-)
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMA

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

obrazek
Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků.
Zbylo jich už jen sedm. Pan Wassermann s chotí a dcerou Polly a jejich sloužící, Karel, Bertík a Alois s dcerou Janou. I jejich konec se však zdá neodvratný, zejména poté, kdy je Lojzíkovi za obětavost přidělen nový suchý byt I. kategorie s ústředním topením a informací, že jejich vlhký domek na břehu Vltavy bude zbourán. Tomu se vodníci rozhodnou zabránit za každou cenu a vydají se za bytovým referentem doktorem Mráčkem, který má jejich případ na starosti.
obrazek
Ten se však jejich prosbami a naléháním nenechá zlomit a trvá nejen na stěhování, ale také na bourání. Když to nejde po dobrém, nezbývá než to zkusit po zlém. A tak se vodníci rozhodnou Mráčka, který se každý den chodí projíždět po Vltavě na lodičce, utopit. To se ovšem kupodivu ukáže mnohem obtížnější, než by se mohlo zdát. Jana totiž jejich plán nevědomky překazí, když se rozhodne vyzkoušet si umělé dýchaní a Mráčka zachrání. A jako by to nestačilo, ještě se do něj zamiluje. A protože on do Jany také, o zrušení stěhování nechce ani slyšet. Stavem vodníků v Čechách je znepokojeno i vodnické ústředí a proto se rozhodne počet vodníků zvýšit. Do Prahy jsou vysláni dva mladí vodníci, kteří se mají postarat o vodnické potomstvo, jenže dřív než se stačí pořádně rozkoukat, nešťastná nehoda zlikviduje prvního a osudná náhoda druhého. A navíc pan Wassermann zjistí, že Mráček stále není utopený.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 18. 4. 2014 Svátek má Valérie
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz