fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 1757 hlasů
6.5 10 1757
film / komedie, romantický, USA/Německo, , 116 min., od 12 let
How to Lose a Guy in 10 Days / Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?
Kinopremiéra v ČR 8.5.2003, DVD od 10.11.2003 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Jeden z nich lže, ale vždy je to ten druhý ...
Andie je redaktorkou populárního časopisu. Má pro něj napsat živou, čtivou reportáž (založenou samozřejmě na osobní zkušenosti) o tom jak zapudit i toho nejzamilovanějšího chlapa v průběhu deseti dnů. Nemohla si však vybrat horší "vzorek" než je Benjamin. Je sice pohledný, ale možná o to dravějším agentem reklamní agentury, který se právě vsadil se šéfem, že zlomí srdce každé, na kterou ukáže, jen aby získal lukrativní zakázku. Ty dva nesvedla náhoda, ale škodolibost, a tak bitva, sledovaná bedlivě z obou stran "zasvěcenými", může začít. Andie ví jak na to. Rychlé nastěhování k novému příteli, umocněné milostnou zdrženlivostí, zásadní proměny jeho bytu, včetně růžových koberečků v koupelně, nákup čtyřnohého "miláčka", pláč, hysterické scény na veřejnosti i před jeho kamarády... jenže nic nezabírá. Benjamin všechno chápe, všechno omlouvá, ke všemu je tolerantní. Není to nakonec opravdová láska ...?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Priserne dlhe, Met MekKonagy prehraval, len dalsia zbytocna sladka komedia, reziser Donald petrie mal asi najlepsi film Dej Si pohov, kamosi 1993, odvtedy len priemerne filmy tocil : 40 %
Všechny komentáře k filmu 39+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech

Pohledná, inteligentní a ctižádostivá redaktorka ženského časopisu Composure Andie má udílení životních rad pro ženy v pracovní náplni, ale nad články o líčení a oblékání sní o kariéře angažované novinářky. Na základě smutných zkušeností, které má pravidelně s partnery její spolupracovnice Michelle, se Andie rozhodne napsat "návod", jak sbalit kluka a za deset dnů ho dohnat k šílenství. Šéfredaktorka Lana jí za to přislíbí možnost "vážného" psaní.
Sebevědomý manažer reklamní agentury Ben při vymýšlení sloganů na deodoranty dumá, jak přijít k lukrativní zakázce. Kampaň pro slavné DeLauerovy diamanty, jehož součástí je i inzerce v Composure, ale jeho šéf Warren dal jeho kolegyním Spearsové a Greenové. Ty se po setkání se šéfredaktorkou Lanou dozvědí o Andiině chystané akci.
Ben se večer v módním baru snaží svého šéfa přesvědčit, že diamantům a ženám rozumí lépe. Nakonec ho přiměje ke slibu, že dokáže-li přimět dívku, kterou mu Spearsová a Greenová na místě vyberou, k tomu, aby se do něho do deseti dnů zamilovala, je zakázka na diamanty jeho. Spearsová mu zákeřně vybere Andii, která si tu právě s kamarádkami Michelle a Jeannií vyhlíží svou oběť. Akce, v níž každý z nové dvojice sleduje své profesionální zájmy, se zdárně rozvíjí. Andie se ze všech sil snaží mladého muže znechutit: na basebalovém zápase ho těsně před koncem pošle koupit pití, do bytu mu nastěhuje své plyšové medvídky, místo sledování basketu v televizi ho donutí jít do vegetariánské restaurace a pak na koncert Celine Dion, koupí mu psíka, z jejich fotografií nechá udělat fiktivní rodinné album včetně budoucích dětí, pojmenuje mi penis ženským jménem ... a pořád nic. Až když Benovi pokazí každotýdenní poker s kamarády, mladík to už neunese. Jeho spolupracovníci ho však donutí se s Andií usmířit a navštívit s ní psychoterapeutku, kterou si s chutí zahraje Michelle. Na její doporučení dvojice navštíví Benovy rodiče v domku u moře, kde kupodivu prožuje příjemný víkend. Desátý den po svém seznámení jdou Andie a Ben na slavnostní prezentaci DeLauerových diamantů. Andie tam Warrenovi přizná, že bena miluje, ale vzápětí se oba dozvědí o důvodech svého setkání. Ben dostane svou zakázku a milenku už nechce ani vidět. Až když mu Tony přečte její článek, pochopí, že ho Andy doopravdy miluje. Dostihne ji na motorce, právě když nešťastná žena odjíždí taxíkem do Washingtonu na pohovor...


O filmu

obrazek
V základě je film Jak ztratit kluka v 10 dnech metaforou hry, kterou spolu podvědomě hrají lidé, kteří se obávají dát najevo svůj skutečný cit. Film je plný překvapení, protože prezentuje dvojici velmi osobitých lidí, kteří na první pohled vypadají, jako že k sobě patří, ale jejich přístup k tomuto vztahu je naprosto katastrofální. Zdá se, že tato směs romance a komedie je jako dělaná pro hlavní představitele filmu, jimiž je Kate Hudsonová, nominovaná na Cenu Akademie a nositelka Zlatého globu (Na pokraji slávy) a Matthew McConaughy (Frailty, svatby podle Mary).

"Myslím, že scénář byl opravdu výjimečný. Byl nápaditý, trochu ironický a líbilo se mi na něm, jak si zahrává s oběma postavami," řekla Hudsonová. "A také to bylo báječná spolupráce s mým partnerem Matthewem, který je milý a hezký." McConaughey také chválí partnerku i film. "Byl jsem opravdu rád, že mohu spolupracovat na filmu, který si jistě získá srdce diváků," a dodává, že si v roli své partnerky nedokáže představit nikoho jiného než Hudsonovou. "Kate je neuvěřitelně talentovaná a myslím, že vedle ní jsem i já podával svůj nejlepší výkon."
obrazek
Režisér Donald Petrie tvrdí, že film by byl asi nemohl natočit, kdyby neměl k dispozici právě tyto dva představitele. "Můj prvotní barometr zda scénář bude či nebude zábavný je, jestli se při jeho čtení budu bavit - a tady jsem se dokonce smál," říká. "Je naplněn mnoha zvraty a neočekávanými situacemi, které snímek odlišují od běžných romantických filmů."

Podle producentky Lyndy Obstové, která spolupracovala na mnoha úspěšných komediích, to co působí v tomto filmu jedinečně, je spojení vtipných dialogů s romantickým příběhem. Většina filmů tohoto žánru se více orientuje na problémy s láskou a zapomíná na humor. V tom je tento příběh výjimečný, protože obě složky jsou v něm rovnoměrně zastoupeny," říká Obstová, která upozorňuje na jeden z předpokladů romantické komedie: divák ví dříve, že hrdinové k sobě patří, než si to oni uvědomí. "A je stejně důležité, aby tyto hrdiny představovaly osoby, které se k sobě skutečně hodí a umožnily tak divákům vcítit se do jejich postav."

Film vznikl podle stejnojmenné knihy Michelle Alexanderové a Jeannie Longové a je inteligentní varovnou pohádkovou nadsázkou na téma, co by člověk neměl dělat, pokud chce získat partnera pro trvalejší vztah. Producentka Christine Petersová, prezidentka společnosti Robert Evans Company, která knihu objevila, říká, že okamžitě, jak ji přečetla, uvědomila si, jak skvělý film by z ní mohl být.
obrazek
"Kniha je úžasná v tom, že nejen vyvolá vzpomínky na vlastní zážitky, ale přináší zkušenosti mnoha žen i mužů na to, co sami zažili, když se pokoušeli navázat partnerský vztah. A film to perfektně ukazuje."

Robert Evans, produkční partner Petersové souhlasí... "Tento film dokonale vystihuje mé vlastní pocity - každý muž, který se domnívá, že chápe myšlení žen, nechápe vůbec nic. A žena, která si myslí, že zná myšlení muže, má absolutní pravdu," poznamenává Evans s humorem "Ale vážně, skutečně je to vzácný případ, podaří-li se natočit film, v němž jsou ženy i muži porovnáváni ze stejného hlediska, kdy vztah začíná způsobem, který dosud nikdo nezkoumal, a to všechno s jedinečným smyslem pro humor."

Bebe Neuwirthová, dvakrát vyznamenaná cenou Emmy jako nejlepší herečka ve vedlejší roli v komediálním seriálu Cheers, zde hraje šéfredaktorku zmíněného časopisu. Domnívá se, že film přináší zábavu pro každého.
Podle Obstové tento film čerpá humor ze souboje obou pohlaví. "Veškeré kličky, které hrdinové dělají, aby zvítězili v tomto boji jednoho pohlaví vůči druhému, je jen to, co dělá každý, aby se ochránil. Je v tom obsaženo vše: každý touží po skutečné náklonnosti partnera a často se nechá tak unést, že si neuvědomuje oč jde: předmětem boje je vztah, nikoli vítězství nad tím druhým."
obrazek
Režisér Donald Petrie, který režíroval Julii Robertsovou ve filmu Mystic pizza s Sandru Bullockovou ve snímku Slečna drsňák, přiznává, že vedle zajímavého scénáře ho na tomto filmu lákala především spolupráce s herečkou Kate Hudsonovou. "Její debut ve filmu Skoro slavný potvrdil její mimořádný talent a tento film prokáže i její úžasné komediální schopnosti," říká Petrie. "V každém záběru je Hudsonová jiná, vždycky je plně zaujatá svou postavou a v jejím výkonu to přímo jiskří."

Nutným předpokladem úspěchu filmu byl pochopitelně vztah mezi oběma hlavními představiteli. "V tom jsme měli ohromné štěstí s Kate a Matthewem ," říká producentka Obstová. Úžasně se k sobě hodí a jako herci se vzájemně inspirovali."
Kate Hudsonová o své roli říká: "Andie Andersonová je praktická newyorská pracující dívka, která však má vyšší aspirace, než psát pouze o líčení a laserových operacích. Je to žena, která může dělat cokoli a vzbudí zájem v každém muži. Pochopitelně není perfektní a obává se, aby nepůsobila příliš křehce, jako většina z nás. Samozřejmě, je to vždycky risk, když se přestaneme kontrolovat."
obrazek
McConaughey se domnívá, že charakter jeho postavy, Benjamina Barryho, je velmi podobný Andie - a jako ona má stejný úspěch u druhého pohlaví. "Ženy Bena milují. Ve své roli prokazuje úžasnou trpělivost za extrémních podmínek. Muži jsou ochotni do značné míry tolerovat, když je někdo jako Andie testuje až do krajnosti. Mám na mysli jak mu přeorganizovává koupelnu, vnucuje jinou hudbu, než tu, na kterou byl zvyklý, jinak zařizuje jeho byt a dokonce se plete i do jeho pokerové hry. Přesto jsem si uvědomil, jak ti dva k sobě tíhnou. Oba si okolo sebe vybudovali zeď, ale když tato bariéra padne a oba jsou takoví, jací opravdu jsou, je to velmi příjemné."

"Tento film je o tom, jak muži vnímají ženy a naopak jak ženy vidí muže a o všem ostatním, co na sobě vzájemně shledávají podivného," říká producentka Obstová.

O natáčení

obrazek
Exteriéry filmu se natáčely výhradně v New Yorku, jednom z nejromantičtějších měst na světě. Prvními scénami se začínalo ve čtvrti Greenwich Village, dále pak u přístavu Staten Island, v okolí Madison Square Garden a na mostě Manhattan Bridge.
New York je skutečně jednou z hvězd tohoto filmu," říká producentka Obstová, která je sama rodilou Newyorčankou. Po 11. září bylo vzrušující vrátit se zpátky do města a pozorovat, jak jsou restaurace znova plné hostů a lidé jsou naplněni energií a chutí do života. Tímto optimismem je prostoupen celý film."

Po dvoutýdenním natáčením v New Yorku se štáb přesunul do Kanady, kde se natáčely interiéry. Zde byl jednou z nejzajímavějších scén večírek, kde se Andie a Ben dozvědí pravdu o svém vztahu.
Podstatnou roli hrála ve filmu kolekce diamantů v hodnotě 15 000 000 dolarů, zapůjčených z Domu Harryho Winstona. Přirozeně, že zde byla řada strážců, ti však byli k nerozeznání od herců, protože se svými sluchátky a walkie-talkies představovali filmovou ostrahu. Důležité bylo také oblečení herců, protože dvě hlavní postavy i řada ostatních, představovala lidi, ze světa módy a reklamy, takže i jejich oblečení odráželo současný styl oblékání, spojený s jejich profesí.

Kostýmní návrhářka Karen Patchová, která oblékala též hrdiny filmu Taková bláznivá rodinka, nakoupila spoustu kostýmů do tohoto filmu za asistence producentky Obstové a herečky Kate Hudsonové přímo v Paříži.

O hercích

Kate Hudsonová
obrazek Narodila se v roce 1979 v Los Angeles, debutovala ve filmu 200 cigaret. Dále se objevila s partnery Christinou Ricciovou a Caseyem Affleckem ve filmu Morgana J. Freemana Pouštní modř, následovalo psychologické drama Gossip (Pomluvy).
Teprve však její výkon ve filmu rež. Camerona Crowea Na pokraji slávy ji vynesl uznání v podobě nominace na Oscara, udělení Zlatého globu, nominace na cenu Bafta, spolu s dalšími cenami a uznáními. Stala se jednou z uznávaných, hollywoodských hereček mladé generace (je dcerou herečky Goldie Hawnové.). Hrála také vedle Richarda Gera v komedii rež. Roberta Altmana Dr. T. a jeho ženy a vytvořila hlavní ženskou roli v irské romantické komedii Vše o Adamovi.
Jejími dalšími filmy jsou The four feathers (rež. Shekhar Kapur), Le Divorce s prestižním obsazením: Naomi Watsová, Glen Closeová, Stockhard Channing, Sam Waterston, Leslie Caronová a Stephen Fry, ... Hudsonová je ředitelkou společnosti Cosmic Entertainment, v níž je zastoupena i její společnost Birdie Productions a společnosti Goldie Hawnové, Kurta Russela a Olivera Hudsona. Tato společnost produkuje více než tucet filmových a televizních programů.

Matthew McConaughey
obrazek Narozen roku 1969 v Texasu, takřka přes noc ho proslavila role právníka v soudním dramatu Čas zabíjet, který podle Johna Grishama natočil rež. Joel Schumacher. Poté sehrál spolu s Jodie Fosterovou hlavní roli ve filmu Kontakt (rež. Robert Zemeckis). Dalším filmem byl Amistad (rež. Steven Spielberg), kde byli jeho partnery sir Anthony Hopkins a Morgan Freeman. S Jennou Elfmanovou a Ellen DeGeneresovou dále vystupoval ve filmu Edtv rež. Rona Howarda, Omámený a zmatený, Andělé, Lone star a Ponorka U-57...

McConaughey mí též svou vlastní produkční společnost j.k.livin, která spolupracuje s produkcemi Warner Bros, Universal Pictures, Paramount a Imagine Entertainment. S Fortis Filmem Sandry Bulockové se podílela na produkci filmu Making Sandwiches, který byl uveden na Filmovém festivalu Sundance. Vedle herecké dráhy McConaughey také napsal a režíroval krátký film The Rebel a Chicano Chariots.

Shalom Harlowová
obrazek Narodila se v Kanadě, kde začala po střední škole s modelingem. Stala se tváří firmy Chanel pro vůni Coco a vystupovala na přehlídkách pro špičkové módní firmy jako Donna Karan, Ralph Lauren, Marc Jacobs, Isaac Mizrahi a Christian Dior. Hereckou dráhu začala ve filmu Unzipped, vystupovala v televizním seriálu House of style a dále hrála ve filmech The salton sea, Vanilkové nebe, In and out...

Adam Goldberg
obrazek Hrál v poslední době ve filmu rež. Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana a ve filmu Čistá duše (rež. Ron Howard), kde představuje absolventa univerzity v Princetownu, kolegu hlavního představitele Russela Crowea. Účinkoval dále ve filmech The hebrew hammer (nezávislý film, uvedený v r. 2003 na Filmovém festivalu Sundance), The salton sea, All over the guy, Edtv, ...
Jeho autorským a režijním debutem je snímek Scotch and milk, kde působil také jako herec, výkonný producent a podílel se i na střihu.

O tvůrci

Donald Petrie
Vystudoval Americký filmový institut. Steven Spielberg zhlédl jeho film Expert a nechal ho režírovat jednu epizodu populárního televizního seriálu Amazing stories, v němž hrál Sid Caesar. Jeho filmovým debutem je snímek Mystic pizza. Dále natočil film Dej si pohov, kámoši, s herci Jackem Lemmonem a Walterem Matthauem, film Favorit, v němž hrála Elisabeth McGovernová a Brad Pitt, a snímek Slečna drsňák se Sandrou Bullockovou v hlavní roli.

Podobné filmy

Bláznivá střela 33 1/3: Poslední trapas
(Naked Gun 33 1/3: The Final Insult) Policajt Leslie Nielsen inkognito proniká do věznice,...
dnes 12.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Koření života
(No Reservations) Úspěšná Catherine Zeta-Jones žije svůj život se stejnou náruživostí jako...
dnes 12.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lepší pozdě nežli později
(Something's Gotta Give) Stárnoucí sukničkář Jack Nicholson právě vyrazil na milostný víke...
dnes 13.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 22. 4. 2018 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz