fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 1236 hlasů
7.5 10 1236
film / drama, USA, , 106 min., od 15 let
My Sister's Keeper
DVD od 10.2.2010 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize dnes Nova Cinema 16.10
Nova Cinema 16.10
Ukázka
02:25Od režiséra
Co drží rodinu pohromadě? Nick Cassavetes, režisér zápisníku jedne lásky Johna Q., v tomto filmu o milující rodině, zkoušené - semknuté nemocí dítěte, znovu dokazuje, s jakou jistotou umí zacházet s příběhy o hloubce LIDSKÝCH emocí. Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin a další členové výjimečného hereckého obsazení s velkym CITeM oživují příběh jedenáctileté Anny Fitzgerald, who má Být dárcem pro Svou nemocnou sestru, ale nakonec se začne domáhat práva rozhodovat o vlastním těle. Tento akt svobodné vůle Fitzgeraldovi možná rozdělí - Anebo se stane Prvním krokem k vítěznému pochopení oddanosti, důstojnosti významu rodiny.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film, který vás donutí k přemýšlení, ač přirozeně nic nevymyslíte... jen srovnáváte postoje a říkáte si: "Kam až bych zašla já?" Na první pohled dítě pořízené na náhradní díly pro nemocnou sestru vyznívá jako naprostá zhovadilost ve jménu vědy proti přirozeného běhu života a nutí vás kroutit hlavou nad zaslepeností rodičů, ubližujících jednomu dítěti, pro uzdravení druhého... ale lze je odsoudit, když jim lékař v návrhu zmínil původně jen pupečníkovou krev? Jenže dítě dál umírá, ale naděje, ta vždycky jako poslední... a vhodný dárce je tak blízko. Pod povrchem rodinného štěstí jsou praskliny... komentuje stav otec, což lze z filmu opravdu vycítit, aniž by diváka obtěžoval nesplnitelnými nesmysly se záměrem provést ho slzavým údolím až k finálnímu vodopádu, jako například zde, Cassavetes se soustřeďuje na všechny členy trpící rodiny ve skutečně působivých, protože možných, životních situacích, navíc výborně zahraných - při odevzdaném pláči malého dyslektika Jesse mně srdce usedalo... Jasně, mouchy by se našly, třeba zrovna podezřele vyzrálá jedenáctiletá Anna (na druhou stranu, když může někdo v pěti letech složit operu...), příliš protahované songy (které však dávaly prostor na urovnání myšlenek z předchozích scén) a Cameron Diaz (i když na vratký balanc mezi odsouzením a pochopením matky, kterou ztvárnila, by se těžko hledal někdo vhodnější), takže vlastně jen mušky :-), každopádně, úkol č. 11 v Challenge Tour Special - Filmový lov - film, který mě dojme, splnil očekávání.
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Je to i můj život

Když Saře a Brianovi onemocněla leukémií dcerka Kate, život celé rodiny se změnil. A protože ani oni, ani jejich starší syn, nejsou vhodnými dárci, rozhodnou se rodiče zachránit život Kate tím, že si "pořídí" další dítě, které by dceři darovalo kostní dřeň, či jiné orgány. A tak se narodilo dítě ze zkumavky Anna. Rodiče ji sice milují, ale už od narození slouží jako dodavatel genetického materiálu pro svou starší sestru, pupečníkovou krví počínaje, kostní dření konče. Když je Kate patnáct let, její stav se radikálně zhorší, zákeřná nemoc znovu udeřila, navíc jí selhaly ledviny. Rodiče trvají na tom, že Anna musí darovat Kate svou ledvinu. I přestože sestry mají spolu velmi silný vztah, Kate se vzepře, najme si právníka a s jeho pomocí se chce soudit se svými rodiči o právo na své vlastní tělo.


Podobné filmy

Princ ze sousedství
(Der Prinz von nebenan) Aby Naomi, budoucí dětská lékařka, zaplatila svá studia, rozhodne ...
dnes 11.30
Barrandov
Skandál
(Der Minister) Ambiciózní politik aristokratického původu, Kai Schumann, umí skvěle vystup...
dnes 21.25
Barrandov
Věž (2/2)
(Der Turm) Rodinná sága ve stínu každodenních morálních kompromisů reálného socialismu. Ně...
dnes 22.20
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 28. 10. 2016 Svátek má Státní svátek
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz