fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

73% 332 hlasů
7.3 10 332
drama, Kanada/Francie, , 118 min., od 15 let
Jésus de Montréal / Jesus of Montreal

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1989, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film
Podobenství, zasazující Ježíšovu postavu do současné postindustriální společnosti, je vášnivě patetickou obhajobou nejzákladnějších principů Kristova učení. Mladého herce a režiséra pověří duchovní z montrealského kostela zmodernizováním biblické hry, která se na křížové cestě hraje už 40 let. Při zkoušení sugestivního pásma na sebe hrdina postupně přebírá Ježíšovu identitu, jeho kolegové se jakoby dostávají do polohy jeho učedníků.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dva tisíce let zpátky a vůbec jsme se nezměnili, jen k té cestě do zatracení máme mnohem víc prostředků... a nemyslím dopravních. Dva tisíce let zpátky a stále je koho oslovit, stále je co chápat, stále je v co doufat. Kdo nevládne alespoň povrchní znalostí NZ, pak rozezná jen role divadelní, scény ze života ho neosloví, možná ani nepozná, že sleduje zdramatizované Evangelium podle Marka, kde kněz je farizej, právník ďábel - pokušitel, divadlo chrám, herci učedníci, darování orgánů ustanovení eucharistie a založení herecké společnosti vznikem církve... Úžasné je, jak sledujete přípravy na sezónní pašijovou hru, posléze i její fragmenty a najednou vám nenápadně začnou doklapávat další souvislosti... Jedinečné podání s výbornými herci, skvělou, atmosférickou hudbou a uhrančivými scénami, z nichž Kristova předpověď zkázy Jeruzaléma, pronášená k cestujícím v metru, je prostě nezapomenutelná... Advent nemohl začít líp.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O tvůrci

Denys Arcand
Vystudoval historii na univerzitě v Montrealu. Svůj první film natočil v roce 1962 (Seul ou avec d'autres ). V letech 1964 - 1972 se věnoval TV dokumentům z oblasti historie. Proslulost mu přinesl film Úpadek amerického impéria (1986). Arcand je výsostně autorský typ, přípravě svých filmů věnuje dlouhý čas - za 17 let natočil čtyři filmy. V roce 1989 vznikl jeho neslavnější film Ježíš z Montrealu. Posledním Arcandovým filmem je snímek Invaze barbarů (2003), promítaný s velkým úspěchem v Cannes.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 11. 12. 2019 Svátek má Dana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz