fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 251 hlasů
6.1 10 251
film / drama, Životopisný, thriller, Francie/USA, , 117 min.
Jimmy P.
Kinopremiéra v ČR 4.12.2014 v SK 2.10.2014

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:53Psychoterapie prérijního indiána.
Je polovina padesátých let. Americký indián Jimmy Picard, který za druhé světové války bojoval v Evropě, trpí od návratu domů chvilkovými závratěmi, dočasnou slepotou, ztrátou sluchu. Lékaři ale nedokáží najít žádné fyzické příčiny. Do nemocnice pro válečné veterány proto povolají francouzského psychoanalytika, antropologa a odborníka na kulturu původních obyvatel Ameriky Georgese Devereuxe. Devereux se s Jimmy Picardem společně pustí do odhalování příčin Picardova stavu. Devereux se tak zapíše do dějin psychologie jako ten, kdo definoval post-traumatický syndrom, postihující válečné veterány.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jimmy P. - Psychoterapie prérijního indiána

Na konci druhé světové války přijme vojenská nemocnice ve městě Topeka ve státě Kansas specializující se na duševní onemocnění Černonožce Jimmyho Picarda, který bojoval ve Francii. Jimmy trpí řadou symptomů: chvilkovými závratěmi, dočasnou slepotou, ztrátou sluchu… a uzavřeností. Žádné fyzické příčiny nejsou zjištěny a pacient je diagnostikován jako schizofrenik. Vedení nemocnice se přesto rozhodne požádat o názor francouzského antropologa, psychoanalytika a odborníka na kulturu původních obyvatel Ameriky Georgese Devereuxe. „Jimmy P. (Psychoterapie prérijního indiána)“ vypráví o setkání a následném přátelství mezi dvěma muži, kteří zdánlivě nemají nic společného a kteří by se za běžných okolností nikdy nesetkali. Společně začnou zkoumat Jimmyho vzpomínky a sny. Jako dva detektivové se experimentu oddávají čím dál víc.


Arnaud Desplechin (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Jak jste na tento projekt přišel?

Je to kniha, kterou jsem četl před spoustou let, strašně se mi líbila. Ten nápad se mi stále vracel. Po Vánočním příběhu tu byl velký strach z remaku La Vie des morts - děsil jsem se toho. Ten příběh je o lidech z jedné rodiny, uvězněných v jednom v domě, takže se to celé odehrává mezi postavami, které pocházejí ze stejného prostředí, všichni jsou bílí, ze severní Francie, z Roubaix. Takže před tím jsem chtěl utéct, chtěl jsem se zabývat postavami, které nejsou ze stejného prostředí, a na tom stojí Jimmy P.: přátelství mezi židovským chlápkem a Indiánem, tedy mezi dvěma lidmi, kteří pocházejí ze dvou různých vesmírů. Měl jsem pocit, že už jsem snad dost dospělý na to, abych na to mohl začít pracovat, i když jsem tu knihu četl už tak strašně dávno. Miluju rozhovory mezi doktory a pacienty. Používal jsem ty rozhovory v upravené podobě při práci s herci na svých předchozích filmech. Čím víc jsem na tom pracoval, tím víc jsem si uvědomoval, jak fantastický je to materiál.

Máte dlouholetý vztah k Mathieu Amalricovi, ale proč Benicio Del Toro?

Viděl jsem spoustu filmů natočených v rezervacích nebo i hollywoodských filmů, sledoval jsem indiánské herce nebo neamerické herce, jak hrají Indiány, ale nikdy jsem nebyl spokojený. Nikdy jsem v těch filmech neviděl mého Jimmmyho. A naprosto mě zasáhlo, víc než dokážu vyjádřit, když jsem viděl Benicia hrát Indiána ve filmu Přísaha. V žádném novějším americkém filmu jsem neviděl tak uchopenou roli Indiána, tak hlubokou a drsnou, jako to on předvedl v Přísaze. Je to, jako byste se dívali na kámen plný bolesti. To jak Benicio huhňá, prostě on měl tu schopnost být Jimmym. A když si představíte jeho život - jaký je to zvláštní osud, že přijel do Ameriky, když mu bylo 14, stal se Američanem, ale nikdy vlastně nebyl Američanem, vždycky byl outsider. Pořád chtěl být součástí Hollywoodu. Měl jsem dojem, že ve svém vlastním životě prožívá cosi podobného jako Jimmy.

Podobné filmy

Zpátky ve hře
(Trouble with the Curve) Clint Eastwood býval celé desítky let špičkovým hledačem baseball...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vlk z Královských Vinohrad
Autobiograficky laděný příběh výstředního režiséra Jana Němce, který s gustem sobě vlastní...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Grace
(Grace aka Grace: The Possession) Grace je půvabná a naivní čerstvá vysokoškolačka, která ...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 20. 8. 2019 Svátek má Bernard
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz