fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 1415 hlasů
7.1 10 1415
film / thriller, krimi, drama, USA, , 118 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 20.6.2002, DVD od 1.4.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Drama zoufalého muže, jehož jediného syna může zachránit jen transplantace srdce.
John Q. Archibald je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes a horkokrevný šéf policie Monroe. John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Prvý film, kde som videl Denzela a veľmi sa mi páčil, jak jeho výkon, tak aj film. bolo to pre mňa napínavé, úplne ma to vtiahlo do deja, ale tak to bolo už veľmi dávno, ale aj tak si myslím, že aj dnes by sa mi to páčilo... Hodnotenie: 7.0/10
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Francouzská oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu John Q.

Tvůrci snímku John Q rozehrávají svůj příběh na pozadí často kritizovaného systému amerického zdravotního pojištění a používají všechny možné i nemožné situace, aby diváka zaujali. Archibaldovi, který je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho malý syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Johnovi tak nezbyde než obejít systém a s pistolí v ruce vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na bezplatné operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednávač s únosci Grimes, který se snaží Johnovi jeho záměr rozmluvit, i přesto že ho často chápe a má stejný názor, a horkokrevný náčelník policie Monroe, který nechce čekat na vyjednávání Johna zpacifikovat. John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu. USA 2002 thriller-psychologický.


O hercích

Denzel Washington
obrazek Patří mezi ty úspěšné americké herce, jejichž cesta na vrchol byla přímá a bez zakolísání. Původně vystudoval medicínu, ale brzy se přeorientoval na divadlo a novinářskou profesi. Obě znalosti pak spojil v úspěšném thrilleru Případ pelikán. Při přípravě na tuto roli strávil dlouhou dobu s reportéry a redaktory listu Washington Post. Podobně pečlivě se připravuje na všechny své filmové party. Inteligence, nasazení a dokonalé zvládnutí tématu, to jsou vlastnosti, které jej dostaly tam, kde je.

Narodil se 28. prosince 1954 v New Yorku. Navštěvoval dvouleté herecké kursy v sanfranciském American Conservatory Theatre a po návratu do rodného města hrál v shakespearovském repertoáru. První větší filmovou příležitost dostal díky nabídce Normana Jewisona ztvárnit svoji divadelní postavu z divadelního kusu Vojákova hra i na plátně ve snímku A Soldier's Story. Ale teprve silný antirasistický příběh afrického bojovníka za práva černochů Steve Bika v Attenboroughově politickém dramatu Volání svobody mu zajistila pevné filmové postavení, včetně nominace na Oscara.

Následovala další historická role - postava uprchlého otroka Trippa ve válečném filmu Glory a ta už mu vynesla Zlatý glóbus i Oscara. Výrazný part si zahrál i v hudebním dramatu Spikea Leeho Mý lepší Blues. Tentýž režisér mu nabídl i roli černošského aktivisty ve filmu Malcolm X, za kterou byl Washington opět nominován na Oscara. Následovala další postava bojující proti bezpráví: právník zaštiťující Toma Hankse nakaženého AIDS před jeho bývalými zaměstnavateli v diváckém hitu Philadelphia. Denzel Washington se definitivně stal hvězdou. People Magazin jej vybral mezi padesát nejkrásnějších lidí světa a Newsweek kontroval titulním článkem, ve kterém na jeho příkladu rozebírá zákonitosti vědeckého výkladu tváře, která dokáže vzbuzovat extrémní sympatie.

Denzel Washington se objevuje hned v několika komerčních trhácích, které ovšem nijak neslevují z umělecké úrovně, na kterou je zvyklý. S Julií Robertsovou v roli novinářky vyšetřuje korupční aféru v napínavém thrilleru Případ pelikán. Vzápětí se objevuje v ještě razantnější roli, když velí vzbouřencům na palubě atomové ponorky v akčním thrilleru Krvavý příliv. Hraje v retro detektivce Ďábel v modrém nebo v novém přepisu Shakespearova Monoho povyku pro nic. Především se ale stává vyšetřovatelem nejasného vojenského incidentu na území Iráku během operace Pouštní bouře Odvaha pod palbou, v akčním SF Virtuozita, hororu Anděl smrti, což je jeho výlet do světa temných rituálních vražd a svazujícího strachu před neznámem.

Něco podobného si zkusil už v Ricochetovi, kde byl také poldou honícím zdánlivě nezlikvidovatelného sériového zabijáka. Jenom s tím rozdílem, že Anděl smrti je na Washingtonově výkonu postaven. Z dalších filmů Denzela Washingtona jmenujme ještě Moc, Bílý policajt s černým srdcem nebo jím produkovaný televizní projekt Hank Aaron: Chasing the Dream.

Kimberly Eliseová
obrazek Nedávno dokončila snímek s Gregory Hinesem Bojangles. Mezi její další tituly patří Beloved (přinesl jí Chicago Film Critics Award pro nejlepšího nováčka) a Set It Off. Za práci v televizi získala Cable Ace Award za snímek The Ditchdigger's Daughter.

James Woods
obrazek Narodil se 18.. dubna 1947. Byl nominován na Oscara za film Salvador. Za více než dvacet let u filmu byl nominován na Oscara ještě za film Duch minulosti. Různorodost charakterů, které na plátně představoval je obdivuhodná. Byl drsným představitelem zákona v thrilleru Polda, nepoučitelným kuřákem v jedné povídce komediálně laděných hororů podle Stephena Kinga Kočičí oko, zoufalým otcem v Dítěti na zakázku, králem podvodníků v komedii Půlnoční podraz, hlavním protivníkem Sylvestera Stallonea v akčním Specialistovi, nebezpečným hochštaplerem v dramatu Casino nebo šéfem novináře Clinta Eastwooda v jeho thrilleru Pravda zabíjí.

Mezi mnoha cenami, které za svoji hereckou kariéru získal jmenujme ještě Golden Satellite Award za Deník vraha a nominaci na cenu Zlatý glóbus za role ve filmech Duch minulosti, The Summer of Ben Tyler a Citizen Cohn. Mezi jeho další výrazné filmové příležitosti patří Takoví jsme byli, Operace Blesk, Očitý svědek, Všemu navzdory, Bestseller, Láska a válka, Boj za spravedlnost, Poldovi v patách, Chaplin, Upíři nebo Útěk do Mexika. V kinech jsme ho mohli vidět ve filmu Johna Travolty Generálova dcera, Olivera Stonea Vítězové a poražení a namluvil Hadese v animovaném Herkulovi.

Robert Duvall
Narodil 5. ledna 1931 v San Diegu, Kalifornie. Vystudoval dramatická umění a historii na Principia College v illinoiském Elsahu. Začínal na divadle ve hrách jako Čekej do tmy nebo Pohled z mostu, za niž získal cenu Obie. První velkou rolí pro něj byl neschopný lékař v satirické komedii Roberta Altmana MASH. Duvall se snažil vždy si vybírat výrazné party v ambiciózních filmech. Takovou je i hlavní role v Lucasově SF satirickém dramatu THX-1138.

Hvězdou se stal díky dalšímu velkému režisérovi. Francis Ford Coppola jej obsadil jako adoptovaného Toma Hagena, který se stane šedou eminencí mafiánské rodiny Corleonových, do dnes již klasického snímku Kmotr. Duvall Byl nominován na Oscara. Další příležitost mu Coppola dal vedlejší rolí ve své Apokalypse. Následovala cena BAFTA a další nominace na Oscara. Mezi další Duvallovy výrazné herecké příležitosti patří plukovník Bull Meecham v rodinném dramatu Velký Santini nebo uvážlivý detektiv pronásledující Michaela Douglase ve Volném pádu. Další filmy Roberta Duvalla jsou mimo jiné Rozhovor, Orel přistál, Něžné milosti, Přirozený talent, Majáková loď, Barvy, Příběh služebnice, Bouřlivé dny, Popínavá růže, Stalin, Zápas s Hemingwayem nebo Síla lásky.

O tvůrcích

Nick Cassavetes
Natočil snímek, který jako jediný v roce 1997 vyhrál na festivalu v Cannes dvě ceny. Nesl název Jak ta je úžasná! a hráli v něm Sean Penn, Robin Wrightová a John Travolta. Cassavetes režijně debutoval snímkem Hvězdy na Zemi s Marisou Tomeiovou a Gerardem Depardieuem. Nick Cassavetes původně vystudoval herectví na American Academy of dramatic Arts. Zahrál si například s Johnem Deppem a Charlize Theronovou ve sci-fi melodramatu Astronautova žena, v akčním filmu Johna Woo Tváří v tvář nebo v hudebním filmu Olivera Stonea The Doors.

James Kearns
Je především autorem divadelních her. V New Yorku napsal pro divadlo kusy jako Days in the Dark Light, Price of Admission nebo Favorite Sons. Poté co se přestěhoval do Los Angeles začal pracovat na televizních seriálech A Year in the Life a Wiseguy. Jeho televizní snímek 1114 se právě natáčí.

Rogier Stoffers
Pochází z Holandska. Stál za kamerou kritikou vysoce hodnoceného snímku Charakter, který jsme mohli vidět i v našich kinech. Film dostal Oscara jako nejlepší zahraniční film roku 1993. Stoffers byl také kameramanem snímku oceněného Oscarem za nejlepší studentský film, který režíroval Mike van Diem - Alaska.

Podobné filmy

Labyrint mysli
(Mindscape) Nedávno ovdovělý John Washington je nadaný zvláštní schopností. Dokáže se dost...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tenký led
(Thin Ice aka The Convincer) Pojišťovací agent Mickey se ocitl v komplikované životní situ...
zítra 00.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Čelisti: Pomsta
(Jaws: The Revenge) Po smrti manžela a útoku na syna a jeho dceru je Ellen přesvědčená, že...
zítra 03.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 12. 12. 2019 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz