fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1309 hlasů
7 10 1309
film / drama, Životopisný, romantický, USA, , 123 min., od 12 let
Julie & Julia
Kinopremiéra v ČR 1.10.2009, DVD od 22.2.2010 a Blu-Ray od 17.10.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize so. 14.12. HBO2 17.25
HBO2 17.25
Ukázka
02:26Vášeň. Odhodlání. Máslo. Máš vše, co je třeba?
Přestože se Julie Powell a Julia Child nikdy nesetkaly, mají toho mnoho společného. Obě propadly své vášni, vaření. Julie Powell se rozhodla, že za pouhý rok uvaří a ochutná všech 524 receptů z kuchařky, kterou v roce 1961 napsala právě Julia.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ačkoli hlavnímu tématu daného díla sama moc nedám a vaření se věnuju opravdu jen velice zřídka, čekala jsem něco v tom smyslu že po ukázce z tohohle filmu mě ta antipatie přejde. No, ani moc nepřešla. Sice tu je skvělá Meryl Streepová, ale i ta už si zahrála v lepších filmech. Nic moc výprava...
Všechny komentáře k filmu 24+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Julie a Julia

Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se Julia pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postižených newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> "Je to film o lásce, o manželství, o tom, jak chcete, můžete změnit svůj život," prohlašuje Efrona na otázku, co ji vedlo k natočení filmu Julie Julia. "Jsem posedlá jídlem, ale existovalo přinejmenším Dalších osm důvodů, proč jsem do toho musela jít, jako napriklad dělat to, na čem vám záleží tak nalézt štěstí."

"Oba ty příběhy spojuje vášeň," mini producent Laurence Mark. "Julie Powell Julia Child Obě objevily vášeň - v obou případech vášeň k jídlu - who jim pomohla přečkat špatnou Nebo nejistou dobu. Také je film o manželství - o tom, jak Křehká věc, vyžadující správnou rovnováhu, to je. Julie i Julia s Obě zjistily, bez ohledu na radosti i strasti Stále miluji Své partnery partneři Miluji je. "

Film zajímavým zpusobem adaptuje kombinuje dvoje Slavné paměti: Julie & Julia od Julie Powell Můj život ve Francii od Julie děti s Alexem Prud'hommem. Můj život ve Francii popisuje léta, who dětí strávila v poválečné Paříži jakožto manželka zaměstnance ministerstva zahraničních věcí Paula Childa, kdy byla schopna proměnit Svou vášeň pro francouzskou kuchyni v plnohodnotné poslání ve snáze rozšířit ji do amerických domovů. Pote, co se stala první Američankou, who vystudovala slavnou kuchařskou školu Cordon Bleu, popularizovala francouzskou kuchyni v Americe spoluautorstvím kuchárske knihy Zvládnutí umění francouzské vaření. Popularita TÉTO kuchařky zahájila Její kariéru televizní kuchařky, díky Které se proslavila po celé Americe. Dítě se ze vąech sil Více než kdokoliv jiný snažila odradit Američany od konzumace konzervovaného mraženého jídla polotovarů prosazovala přípravu čerstvých chutných jídel.

"Co se tyče vášně, Město, Julie vášní pro děti jen Její manžel či Její vaření, ale předevąím Samotný život," soudí Streep. "Vnímala skutečnou nefalšovanou radost ze života. Milovala život a to je samo o sobě velice příkladné. "

O půl století později, v roce 2002, táhlo Newyorčance Julii Powell na třicítku, jako spisovatelka neměla štěstí pracovala na emocionálně velice vyčerpávající pozici v organizaci, who se zabývala rekonstrukcí světového obchodního centra po událostech 11. září. Zoufalé V touze po změně se rozhodla uvařit vąech 524 jídel z mistrovského díla Julie dítěte, a to v průběhu 365 dní, Své úsilí dokumentovat na blogu. Její manžel Eric ji v tom povzbuzoval - jistě nejen proto, že pro mel privilegium Její výtvory take zkonzumovat.

V dnešní dobe je blogování běžnou součásti našeho života, ale v roce 2002 byla Powell doslova průkopnicí. "Myslím, že pro Julie dost možná si ani neuvědomovala, jak ambiciózní projekt, aby ve skutečnosti je," zamýšlí se Mark. "Ale Jelikož se ji očividně bavilo a výsledky Byly tak ohromné, tak to evidentně nakonec zvládla."

"Julie byla Jednim z Prvních bloggerů, kterým se podařilo koalice hranice mikrosvěta, v němž řada z bloggerů Často žije," poznamenává producent Eric Steel, Který se o ni zajímal ještě předtím, neľ Své zážitky Roční publikovala v knize. "Měla Skutečně Své publikum. Když jsem ji objevil, četly už Její blog Tisíce lidí. "

Stejné dobe jsem začala producentka Amy Robinson usilovat o možnost adaptování milostného příběhu Julie Paula Childových do filmové Podoby. Když se dozvěděla o Steelovi ao tom, že pro vlastní práva k příběhům Julie Powell, navrhla mu, Aby spojili oba příběhy do Jednoho.

obrazek
Projekt přilákal pozornosť scenáristky režisérky NORY Efrona producent Laurence Mark vedoucí výroby Scott Rudin se ujali dohledu nad Celým projektem. "Jakmile jsem se o tom dozvěděla nápadů, Okamžitě jsem prohlásila, že pro u toho musím byt," vypráví Ephron. "Kolem roku 1962, kdy jsem se přestěhovala do New Yorku, si všichni kupovali Zvládnutí umění francouzské vaření - byla to jistá forma konstatování, že pro inteligentní vaříte jste tedy tak, jak vari inteligentní lidé. Takže se pro mě pro miliony Dalších Julia Child stala jakousi fiktivní přítelkyni myslím, že o radu let později se totéž přihodilo i Julii Powell. "

"Když jsem začínala, nikdy mě nenapadlo, že pro bych mohla vydat knihu, Nebo ze se podle ní bude točit film, že pro bude psát scénář filmu režírovat Nora Ephron, a už vůbec ne, že pro v něm Budou hrát Meryl Streep Amy Adams, "říká Julie Powell. "Vznikl výtečný film, film o manželství, o odvaze ao hledání sebe sama. Tohle všechno Byl naprosto úžasný zážitek. "

Není nijak překvapivé, že pro oscarová Meryl Streep byla pro Roli Julie děti logickou volbou. Ephron deset nápad dostala poté, co se se Streep náhodou setkala na akci Shakespeare v parku. Meryl Streep se zajímala o to, na čem pracuje Efrona, ta jí odpověděla Streep naprosto bezmyšlenkovitě začala dítě napodobovat. Hledání představitelky jedne ze dvou hlavních Roli skončilo ještě dříve, neľ vůbec začalo.

Pote, co jí Byl poslán scénář, Streepová si ho přečetla a podle vlastních slov Efrona Okamžitě volala. "Podle mého názoru to bylo ohromné," vzpomíná Streep. "Rozplakalo mě to." "Když se poprvé setkáváme s dítě, žije Společně s manželem Paulem v Paříži, kam byli vysláni po skončení druhé světové války snažili se Američany tamnímu lidu představit v co nejlepším světle," pokračuje. "Byla velice Bystrá, ale tehdy se Nutné neočekávalo, že pro bude žena budovat kariéru. Ale Julia byla naprosto nezdolná bezmezně Zvědavá, jídlo, Které se tehdy vařilo v amerických kuchyních, nebylo přílią zajímavé. Právě v Paříži poznala, že pro jídlo můľe být uměleckým Dilem, nikoliv jen prostředkem k zahnání hladu. Takže nastoupila na Cordon Bleu se naučila vařit naprosto od základu, od nuly.

Julia Child byla Slavná Své Kvůli výšce (187 centimetrů) zvláštnímu, vysokému hlasu, byla velice Často imitována - proslavil se tím napriklad Dan Aykroyd V rámci pořadu Saturday Night Live - ale Streep nalezla Způsob, jak se vyhnout přehnanému zkarikování. "Můj přístup je založen na tom, že" nejsem "Julia Child, ztělesňuji jenom to, jak si ji představovala Julie Powell," objasňuje Streep. "Takže Ačkoliv jsem cítila zodpovědnost k Její památce ak ohromujícímu odkazu, Který po sobě zanechala, Také k tomu, co představovala, neměla jsem pocit, že pro bych se snažila ztvárnit Její dvojnici."

Když došlo na obsazení Julie Powell, chtěla Efrona herečku, who by dokázala ztělesnit nejistoty citové rozpory mladé ženy. Věděla, že pro Amy Adams by něco takového dokázala, ale navic se scenáristce režisérce zamlouvala ještě z jineho důvodů. "Mimo jiné jsem věřila tomu, že je dost inteligentní na to, Aby z ní byla spisovatelka," popisuje Ephron. "Má velký komediální talent."

Adams řada věcí na povaze Julie Powell Oslovila. "Odehrává se to Krátce po 11. září, zanedlouho jí bude třicet nemá jasno v tom, jak by chtěla žít, "vysvětluje Adams. "Opravdu stojí na rozcestí snaží se rozhodnout. To mi bylo velice povědomé nemyslím, ze to ve filmech přílią Často vidíme Zobrazené opravdu věrným způsobem. Moderní žena naráží na některé velice Zásadní problémy a já si říkala, že pro tahle postava opravdu verne ukazuje všechen deset Zmatek, kterému jsou ženy nuceny čelit. "

"Amy je jednou z mých nejoblíbenějších hereček, se kterými jsem kdy spolupracoval," říká herečky kolega Chris Messina. "Je naprosto soustředěná Můžete zahrát cokoliv, aby ona zvládne ještě vás překoná. Je to opravdu inteligentní žena ví toho hodně o filmech. Takže jsem se od ní toho spoustu naučil. "

Klíčová pro příběh Julie Julie je take podpora, Které se oběma ženám dostává od Jejich Manželů. "Je to film o Partnerství ao tom, jak se můžete v dobrém i zlém podporovat," soudí Streep, who Efrona navrhla, Aby jejího filmového manžela Paula Childa, muže, Který Julii Otevřel oči jí ukázal svět umění jídla, podporoval ji, zatímco psala Svou knihu, posléze jí pomáhal vyrovnat se s Její Rostoucí popularitou, Hrál herečky Její kolega z filmu Ďábel nosi Pradu, Stanley Tucci.

obrazek
"Paul Dítě Takový Byl renesanční člověk," mini Tucci, "Byl to samouk. Neměl Vysokou školu. Ale s nadšením Cetl vše si pamatoval. Byl o deset let starší neľ Julia povzbuzoval ji. Julia pocházela z vyšších vrstev - Vyrostla v Pasadeně ao světě Mnoho toho nevěděla. Paul ji tak nějak vzal pod Svou ochranu a hodně ji naučil. Zpočátku neměla Julia moc ponětí, čemu by se chtěla věnovat, pochopitelně v te dobe se od žen přílią neočekávalo, ze by se vůbec něčemu věnovaly. Očekávalo se, ze se vdají za nejakeho příjemného muže Budou Mít děti. Ale Pavel s Julii děti neměli. Nemohli je MIT. Takže Julia toužila po něčem, co by dávalo jejímu životu větší smysl, rozhodla se pro vaření na ji v tom podporoval - vždy ji ve všem podporoval. Obdivoval ji ona obdivovala jeho. "

Streep prohlašuje, že pro Tucciho Prinos k obrazu pevného manželství, Který ve filmu vidíme, Byl naprosto Zásadní. "Stanley sem vnáší cosi nepopsatelného, co je základem opravdového muže - toho, jak vystupuje, jak ji miluje, jak je Zoufalý, kdyľ ho povolají zpět do Washingtonu, jak je pokořený. To je vše nenahraditelné, protoľe Jejich manželství je spojením dvou rovnocenných partnerů, vnímáte, že pro tu nejde jen o lásku, ale io vzájemný respekt. "

Co se týkalo Erica, manžela Julie Powell, Který ji taktéž oddaně podporoval, editora v archeologickém magazínu, Který se Behem jejího kulinárního dobrodružství stane hlavním ochutnavačem, zvolila Efrona Chrise Messinu, Který ohromujícím zpusobem ztvárnil posledního přítele Lauren Ambrose v závěrečné sezóně úspěšného seriálu stanice HBO Odpočívej v pokoji. "Eric Julii pomáhá tím, že ji poslouchá opravdu dokonale cítí, co potřebuje," říká Messina. "Když začíná mluvit o Julii děti ao vaření, je to poprvé, kdy Téměř Působí vyrovnaně. On si toho všimne Společně začnou Resit, jak by bylo něco takového Možné realizovat. "

Krome šarmu Kouzla, Které jsou Messinovi vlastní, nemluvě o energii, who mezi ním proudí Amy Adams, Byly tu i další prvky, díky kterým Byl ideálním kandidátem na roli Erica Powella. "Chrisovi se nějakým daří záhadným zpusobem se TOHOTO partnerského vzťahu vnášet jakousi newyorskou reálnost. Současné je v te Roli tak úžasný, že pro není problém pochopit, proč jim byla Julie naprosto okouzlena proč jí dodává tolik energie. "

Pak je tu Samozřejmě záležitost jídla. Postava Erica Powella Většinu času stráví na plátně tím, že ji francouzské pokrmy, Které Julie připravuje. Film potřeboval někoho, kdo si užívá jídlo, ví, jak to zprostředkovat divákům, kdo umí mluvit Současné jíst, tak jako se dělají lidé ve skutečnosti, kdo vypadá navic je Plnou pusou humra Thermidor neodolatelně. Messina, aby splňoval vše. "Vím, že pro to bude znít Šíleně, ale pan Messina jedlík je úžasný," svěřuje se Amy Adams. "Nevím, jak to dělá. Jí jako normální člověk, ale presto se nepůsobí nijak komicky. Má na to talent. "

"Po první dni, Který jsem strávil jen jídlem, jsem si začal stěžovat," vzpomíná Messina. "Nora na mě z místnosti Vedlejší zavolala, že pro De Niro by takhle si nestěžoval, to mi pomohlo pokořit Dalších sedm humrů."

Manželé ale nebyli jediným Zdrojem podpory hrdinek filmu Julie Julia. Když Julii v Paříži navštívila ještě vyšší Její sestra Dorothy McWilliams se tam zamilovala do herce, Julii Zdálo se, že pro okolností potvrzují o tomhle městě lásky Svobody všechno, co na něm milovala. Do role byla obsazena jedinečná Dorothy Jane Lynch. Svatba Juliiny sestry je ve filmu klíčová. "Julia Dorothy Byly vychovávány Liberální Šťastnou matkou otcem, Který Byl velice prisny poměrně konzervativní," popisuje Lynch. "Deset Město, z Dorothiny volby manžela zrovna nadšený, netěšil ho ani svazek Julie Paula. Představoval si, že pro jeho dcery si vezmou Republikánské bankéře. Ale ony zatím skončily s liberálními, umělecký založenými muži. "

V současné části příběhu pak Julie Powell čerpá dodatečnou podporu od Své nejlepší kamarádky Sarah, kterou si zahrála herečka Mary Lynn Rajskub, napríklad Známá ze seriálu 24 hodin. "Julie má přátelé, kteří jsou úspěšnější upjati neľ ona jako oblibou se tím chlubí před ní," říká Rajskub. "Ale Sára je vztah Julie umírněnější obyčejnější. Když jsem si přečetla scénář, moc mě nadchnul, protoľe je hodně zaměřený na ženy, na jídlo, vztahy citové problémy, coz je moje oblíbená kombinace. "

Všichni herci souhlasí s tím, že pro Efrona se v jejím scénáři podařilo zachytit cosi nevšedního uspokojivého. Pri natáčení se scenáristka režisérka ze vąech sil snažila, Aby se všechny zmíněné věci podařilo co nejvěrněji převést na plátno. "Má k tem postavám Neuvěřitelně osobní vztah," říká Adams. "Opravdu za ně bojuje, Galerie: Takže jsem se na něčem zasekla, vzdycky jsem se na ni mohla obrátit. Nora je take napriklad skvělou společnicí PŘI večeři, protoľe ví naprosto přesně, co si máte objednat, Abyste si jídlo opravdu užili! "

obrazek
Streep na Ephron obdivuje Její Schopnost protknout vážná témata svých filmů humorem. "Je jako scenáristka Neuvěřitelně zdatná, je úžasné, jak nenásilně dokaze do scénáře DOSTAT přesně to, co chtěla divákovi sdělit," žasne Streep. "Humor je ve filmu velice jemný, Takže se hodně zasmějete, ale Pritom vlastně nezazní Mnoho vtipů. Smějete se Společně s hrdiny filmu, ale s nimi Současné soucítíte, je ohromující, že pro něčeho takového se jí podařilo dosáhnout. "

Úkol stvořit svět Julie Julia znamenal v zásadě odděleně Nutnost točit dva filmy: jeden poměrně současný, druhý historický, odehrávající se před padesáti lety. Pro scény s Julii dítěte byla oscarová kostymérka Ann Roth, who s Meryl Streep spolupracovala na Rade filmů, napriklad na snímcích POCHYBY, Hodiny Mamma Mia!, Nucena oživit svět, Který velice dobře znala, protoze ho sama zažila. "Život Julie Dítě je něčím, o čem mám velice dobré povědomí," prozrazuje, "vím, co tehdy lidé nosili. Jde o něco, co velice dobře znám. V padesátých letech jsem chodila do školy. Takže v tomhle Období jsem se cítila jako doma. "Roth Své vzpomínky už v minulosti využila PŘI návrhu kostýmů k filmu Talentovaný pan Ripley, Který se odehrával ve Stejné dobe, za jejichľ návrh byla nominována na Oscara.

Když se jí zeptáte na to, jaký styl Měla Julia Child v oblíbe, směje se. "Nemyslím, že pro kdovíjak se starala o Modu! Popsala bych ji asi jako kapitánku hokejového týmu, "zamýšlí se Roth. "Byla na odhodlaná žena, who měřila 187 cm. Pri takove výšce nemůžete jen tak přijít do obchodu nakoupit si sukně halenky. Oblékání pro ni muselo Být velice náročné. "

Většina lidí si Julii dítěte patrně vybaví tak, jak se objevovala Ve svém televizním pořadu, v nezaměnitelné bavlněné halence s tříčtvrtečními rukávy, jak džínovou zástěrou. Takove oblečení se dnes ale neda sehnat. V moderních látkách je vysoký Podíl Lycry, Aby Byly přiléhavější. Navic jsou podobné halenky dnes i Zcela jinak střižené. Roth byla nucena nechat si udelat Potřebné kostýmy na zakázku.

Julia Child take nad Většinu lidí vysoko vyčnívala. Největší výzvou pro Roth proto bylo udržet vyvolat dojem, ľe je Meryl Streep podobně vysoká. "Nemůžete Myslet si, že pro malé herce prostě obsadíte ona bude stát na bedně od jablek. Takže jsme navrhli Čtyři Nebo Pět páru bot na zkoušku v domnění, že pro bude přílią náročné se v nich pohybovat v nich hrát. Ale dopadlo na poměrně dobře. Všechny kostýmy jsme pak sili na tuto výšku. Trochu jsme podváděli, Aby divák Získal dojem, že pro pas je jinde, neľ kde ve skutečnosti byl, Aby Obecně působily proporce postavy jinak, neľ jaké Byly Doopravdy. "

Zatímco Ann Roth pracovala na kostýmech, výtvarníka Marka Rickera Úkolem jeho týmu bylo obsadit dvě obří studia v Silvercup východ Studios v Manhattanu, kde bylo Třeba postavit hned Několik různých kuchyní - celkem asi jedenáct, přičemž větąinou Slo o Dobové kuchyně z poloviny dvacátého století pro scény s Julii Child. "Musely se Být plně funkční kuchyně," popisuje Ricker. "Být muselo v nich vše, co by Meryl, Amy Nebo Nora mohly kdy potřebovat. Všechno to tam muselo být. Takže nešlo jen o prezentaci jídla, ale Skutečně o vaření. Myslím, že Nora jednou jídlo ve filmu popsala jako "pornografické" Takže Věděli jsme, že pro jídlo Velkou Roli bude hrát v Celkové vizuální podobě filmu.

Jako první ale byla dokončena kuchyně Powellových, protoľe nejdříve Soudobé se točily scény. Ricker prohlašuje, že pro to, co se jim podařilo postavit v Silvercup východě, se velice blíží fotografiím Skutečné kuchyně Julie Powell. "Nebydleli v bytě, Který by Byl výměrou vysloveně malý," komentuje. "Mel podle scénáře 90 metrů čtverečních, podle toho jsme se zařídili myslím, že se zhruba odpovídá skutečnému Jejich bytu. V zásadě slo o Jednu Velkou místnost s kuchyní uprostřed, tak, jak jsme se postavili i my. Její ta byla ve skutečnosti o něco větší, ale asi je jasne, proč muselo Být velice náročné pokořit kuchařku Julie děti v kuchyni vybavené jenom dřezem, troubou malou ledničkou. "

"Doufáme nicmene, že pro PŘI odchodu z kina budete Mít chuť na něco k jídlu," vrací se producent Laurence Mark nevyhlášené k hlavní hvězdě celeho filmu. S tak nepřeberným receptu množstvím francouzských, Které se ve filmu mohly objevit mely, byla pro natáčení filmu Julie Julia příznačná neustálá Přítomnost jídla. Příprava a konzumace jídla se objevuje v tolika scénách filmu, že pro na Prvním místě stála otázka kvality a věrohodnosti. Toho se ujali kulinářská konzultantka Susan Nancy kuchař Colin Flynn, kteří Své neobvyklé dočasné funkce zastávali vybaveni roky zkušenosti z restauračních služeb kuchařského žurnalismu. Jejich práce na filmu Julie vyžadovala Julia, Aby připravovali Veškerá jídla, who se ve filmu objevila, Současné fungovali jako techničtí poradci. Takřka každý natáčecí den bylo studio provoněno pokrmy, Které se v jeho průběhu mely objevit na plátně. Nancy Flynn tu Meli vlastní kuchyně, v nichž praktikovali sva Kucharska Kouzla připravovali Každé jídlo v několika provedeních, potřebných pro natáčení opakovaných záběrů. "Nikdy se nám ale nevrátily žádné zbytky," vtipkuje Flynn.

obrazek
Co na Jejich práci ale Efrona ohromilo Nejvíce byla Schopnost vařit "podle role". Jinými slovy, jídla neměla působit dojmem, ľe je připravoval Zkušený kuchař. "Susan je geniální, protoľe vynaložila ohromné úsilí na to, Aby jídlo ve filmu vypadalo tak, jako by ho uvařil obyčejný člověk," žasne Ephron.

Flynn i Nancy Často byli nuceni připravovat obrovská Množství poměrně neobvyklých pokrmů, Které na současných menu Často nevídáme, jako napriklad humry Thermidor pro scénu večeře šesti lidí. Ta se musela v průběhu dne natáčet na Mnoho záběrů. Behem scen příprav na tuto večeři musela Amy Adams opakovaně vařit Skutečné živé humry. Když řada prišla na to, Aby Byly před kamerou snědeni, požádala Adams, ZDA by mohla místo toho DOSTAT náhražku. "Vaření humrů mě poznamenalo," zmiňuje se smutným úsměvem. "A teď už nejsem schopna jíst humra."

Ačkoliv Streep je výtečná kuchařka Adams před natáčením chodila na kurzy, OBE posléze Spungen školila ve francouzských technikách vaření včetně finty na Obrácení omeletu. "Byla až po natáčecí stránce náročná scéna, protoze jsme museli zajistit, Aby všichni ti herci, kteří hráli studenty v Cordon Bleu, omeletu dokázali obrátit přesně ve stejnou chvíli jako Meryl," vzpomíná Nancy. "Dali jsme Meryl Posledních pár instrukcí před natáčením, ale ona je vlastně ani nepotřebovala, je skvělá. Má všechny kuchárske triky v malíčku nepotřebuje, Aby jí je někdo učil. "

Streep prohlašuje, že pro tím nejdůležitějším, co si ze vąech Těch kuchařských rad odnesla, je to, jak Důležitý je kvalitní nůž. "Naprostá Krájení cibule je hračka, kdyľ máte dobrý nůž, Který je přiměřeně těžký je pěkně ostrý," mini Streep. "Jak říká Julia: Pokaždé nůž omyjte, naostřete ho, osušte ho uložte. Ostrý nůž je základ! "

Jakmile se dotočily scény s Julii Powell, začalo natáčení Těch s Julii dítěte štáb i herci se vrátili v čase o Padesát let do minulosti. Výtvarník Mark Ricker se Svým týmem v Silvercup východ Studios navrhli postavili dokonalou kopii domu, ve kterém Julia Paul bydleli v Paříži. "Zili v úžasném domě na břehu Seiny," říká Ricker. "Ve skutečnosti jsem Většinu bytu zrekonstruoval Na základě dvou fotografií. Jedna z nich je celkem Známá, Julia se na ní vyklání z okna v krásné místnosti, osvětlené sluncem. To jsme zkrátka museli reprodukovat, nedalo se tomu odolat. Nic lepšího jsme nikdy nemohli vymyslet. A pak jsme meli fotografii Paula s Julii, jak sedi u krbu. Ten kout jsme okopírovali zbytek bytu jsme si vymysleli, tedy až na kuchyni, protoľe v ní Paul nafotografoval celou radu snímků. Když jsem si je všechny v duchů poskládal, Mel jsem kompletní představu, jak vypadala kuchyně. Takže jsme se ji pokusili v blátě Maximální zduplikovat - dlaždice, troubu, dřez - všechno. Protoľe prostě byla ohromná. "

Co se legendární televizní kuchyně tyče, vyhledal Ricker celou radu podkladů. "Zanechala po sobě nám toho spoustu, včetně detailních fotografií Její televizní kuchyně," říká Ricker. "Takže jsme se na základe kombinace fotografií ze zákulisí toho, co můľeme vidět na DVD s jejím pořadem, pokusili co nejvěrněji napodobit televizní kuchyni, kterou znají miliony lidí. Prostě jsme ji museli zduplikovat tak verne, jak jen jsme dokázali. "

Po stránce exteriéru tvůrcům bylo jasne, že pro některé scény bude Možné natočit Pouze v Paříži. Ephron byla nadšena z možnosti točit Přímo ve městě, kde Julia Child Doopravdy vyzrála. "Když se podíváte na Paříž, Jasné Musí vám byt, že pro zkrátka jsme ani neměli jinou možnost," podotýká Ephron.

"Právě Paříž v Julii děti rozvinula Její lásku k jídlu ak umění francouzské kuchyně," mini Mark. "Právě Ochutnávka Prvního Jediný Meunière ve Francii započala velké změny v jejím životě. Uvědomila si, o čem sní, ak tomu došlo v Paříži. Myslím, že jenom to, že pro tam byli, pomohlo Meryl Stanleymu vžít se do svých Roli. "

Většina scen se natáčela blízko Seiny na levém břehu v okolí St Michel St Germain des Prés. Hlavní třída Ile St-Louis byla místem, kam Julia vzala Své studenty nakupovat, park za Notre Dame v blízkosti Ile de la Cité posloužil jako kulisa pro některé Stanleyho vycházky Juliiny. Nedaleko Montmartre se pak nachází pekařství, kam si chodila kupovat Julia ranní croissanty.

obrazek
Pravdepodobne největší Pařížská scéna, who si vyžádala Několik dní příprav celý natáčecí den, se odehrála na Rue Mouffetard, okouzlující, úzké ulici, who patří mezi Jedny z nejstarších ve městě. Po celé generace Její část v pracovní dny Slouží jako tržiště. Právě tady začíná objevovat Julia opravdu Svou lásku k Paříži Svou Rostoucí zájem o vaření. "To, jak je ulička Úzká, jak se nad ní sklánějí střechy domů, jak je Dlážděná - na vše jsou Důvody, Kvůli kterým pro nás byla naprosto dokonalá," prozrazuje Marek Ricker. "Museli jsme tu předělat fasády na domech šesti, Aby zapadaly do požadované doby, ale Naprostá většina z toho, co jsme potřebovali, tam už na nás čekala."

Když skončilo natáčení, takřka všichni, kteří se na filmu podíleli Julie Julia, se stali nadšenými příznivci nejen vaření, ale take si uvědomili, jak je Důležité Najít v životě něco, co nás uspokojuje. Hlavní hrdiny filmu spojuje Jejich Společná vášeň pomáhá jim překonat ty nejtěžší chvíle, Aby si pak mohli vychutnat nepřekonatelné triumfy pocit vítězství, jaký se nedá ničím nahradit.

"Obě ženy se potýkaly s překážkami, Obě se rozhodly dokázat něco, co bylo velice náročné, oběma se to podařilo," uzavírá vše Ephron.

Podobné filmy

Zimní příběh
(Winter's Tale) Někteří lidé věří, že hvězdy na nebi jsou zářící křídla duší, jež se promě...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Útok na Bílý dům
(White House Down) Bílý dům podle všeho není nedobytná pevnost a prezident není ve svém sí...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Smrt darebáka
(Mort d'un pourri, La) Korupce stejně jako kapitál nezná hranic. Alain Delon jako muž, kte...
dnes 20.02
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 8. 12. 2019 Svátek má Květoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz