fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

61% 7 hlasů
6.1 10 7
film / drama, Polsko/Československo, , 101 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Špionážní aféra z dob prusko-rakouské války je zasazena do roku 1866. Student Ludvík Machl se v Praze stává členem tajného spolku. Polský malíř Roman Zalewski naplánuje útok na vojenský sklad, rakouská tajná policie ale spiklence odhalí a Ludvíka zatkne. Jediná šance, jak se ještě někdy setkat se snoubenkou a s rodiči, je podepsat spolupráci. V roli agenta však Ludvík není úspěšný a je proto vyslán do pohraničí, aby zjistil plány pruské armády. Nikdy si však nemůže být jistý, kdo je na čí straně
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Prusko-rakouská válka, mladý člověk se svými ideály a nucené udavačství. Zajímavý příběh v neméně zajímavém filmovém přepisu vyobrazený tak trochu v artu a podobenství. Tím se zdá být snímek dosti táhnoucí a nudný, ale silný příběh o těžké době, kdy se nedá věřit naprosto nikomu, dokáže zaujmout hlavně svojí ryzostí. Bohužel je ale také přeci jen znát určitá šeď celého projektu a to může být asi i důvod, proč tento počin upadl v zapomnění, což je vcelku škoda. Za zmínku snad i stojí mladičká Sabina Laurinová se svým typickým naivním dívčím výrazem, která tu ztvárnila jednu z rolí. Její výkon ( i divák nemrava si přijde na své) je působivý a na její začátky velmi dobrý.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kainovo znamení

V roce 1866 vystoupí Prusové z Německého svazku a vyhlásí válku Rakousku. 14. června překročí pruská armáda rakouské hranice. Seržant této armády přinutí českého mladíka jménem Ludvík Machl, aby sám nad sebou vykonal trest smrti oběšením. Nešťastníkova cesta ke smrti však začala již dříve. Ludvík patřil mezi vlastenecké spiklence, kteří se mimo jiné zmocnili peněz z rakouské tiskárny. V jeho podnájmu jej však vypátrala policie, která u něj objevila část uloupených peněz a pistoli. Na rozdíl od tří dalších spiklenců mu však komisař Melc nabídne svobodu - pokud se ovšem Ludvík stane agentem rakouské policie. Vystrašený Machl pod nátlakem podepíše.


Podobné filmy

Povídka o policajtovi
(Flic story) Zločinec bez zábran a neúnavný policejní inspektor jako jeho stín. Jean-Louis...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Rašín (2/2)
Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil v hlavních rolích dramatického příběhu o konci Rakousko-U...
dnes 20.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Čas beznaděje
(Time Out of Mind) George se dostal až na dno a žije na ulici. Přespává v útulku a rád by ...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 10. 2018 Svátek má Brigita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz