fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

pohádka / pro děti, Česká republika, , 90 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Pohádkový příběh o přátelství dívky a chlapce, zakletí a vysvobození.
Mladý hrdina Tom se proviní vůči nepsaným přírodním zákonům tím, že zabije živého tvora - hada, a za jeho život musí zaplatit životem svým. Setkává se tak s magickou mocí přírody.
Svět dospělých řeší Tomovo záhadné zmizení obvyklými metodami pátrání. Tomova kamarádka Bára je však přesvědčena, že dospělí nedělají pro jeho záchranu vše, co mohou. Dospělí naopak nevěří Bářinu vysvětlení Tomova únosu do podzemní říše. Její verzi Tomova zmizení přijímají v zaběhlých životních stereotypech a nejsou schopni ji vidět z jiného úhlu pohledu. Je to pro ně jen těžko uvěřitelný výmysl.
Báru tento postoj dospělých přivede až k tomu, že se sama chopí iniciativy a na vlastní pěst se pokusí svého kamaráda hledat a nakonec s nasazením života i vysvobodit z tajemné podzemní hadí říše.
Děj pohádkového příběhu Kamenný klíč je zasazen do prostředí lesů, bizarních skal a jeskyní, které lze najít právě jen v Moravském krasu. Prostorná jeskyně Býčí skály v Moravském krasu, proslavená archeologickými nálezy, tentokrát tvůrcům pohádky posloužila jako tajemná podzemní říše, která hraje v příběhu důležitou roli.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pokus o moralizování, ale bez pevného morálního základu. O tom svědčí na jedné straně přísné potrestání dítěte na podílu trestného činu, na druhé straně klení osob be z rozdílu stáří a stavu (zejména představitel zákona). To by se ve filmech pro děti (a nejen v nich) nemělo u tzv. kladných postav vůbec vyskytovat. Největší "úchylku" mizerného scénáře Pavla Aujezdského ale vidím v tom, že hlavní viník, totiž Tomášův otec, je po celou dobu v závětří; nakonec se nijak nepřiznal, ani svému synovi a Romům se neomluvil. Myšlenka zasazení děje nové pohádky do konkrétní současnosti (Moravský kras a město Blansko) sice není špatná, sama o sobě však nestačí. Na víc se totiž autoři, bohužel nezmohli. Dle mého názoru se jedná je o jednu z mnoha dalších umělých pohádek, které se marně o něco snaží - nemají však žádný pevný bod - a podle toho to vypadá.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 10. 2019 Svátek má Vendelín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz