fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

71% 453 hlasů
7.1 10 453
drama, USA, , 110 min.
The Candidate
DVD od 14.9.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1972, Oskar, Původní scénář (J. Larner)


Ukázka
01:19Robert Redford v roli muže, jenž vstoupil do politiky a velké hry jiných.
Předvolební kampaně, volby samotné a zákulisí politiky vůbec se staly tématem tohoto filmu. V tomto dramatu, kořeněném jemnou parodií, na mušku typicky americkou bombastičnost a také rozpor, který politika nutně přináší pro každého člověka obdařeného svědomím. Také hlavní postava filmu, mladý a bojovný liberální právník Bill McKay, vstupuje do velké hry přesvědčen o pevnosti svých zásad. V nadcházející kampani má sehrát roli protikandidáta ostříleného politika a bývalého senátora Jarmona. Jenže výsledky postupně "outsidera" dostávají do pozice vážného kandidáta. Otázka zní, zda Bill McKay je stále tím zásadovým mužem, jakým byl na začátku kampaně, nakolik se naučil hrát hru na slovíčka a správně načasovaná gesta a akce.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Po formální stránce už trochu časem poznamenaný film. Nicméně téma politického boje, v němž konecnkocnů vždy jde především o moc a teprve potom o úvahy, co s ní uděláme, je pořád stejně aktuální; v Americe, v Rusku, a nebo v doplňovacích volbách v Kolíně.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kandidát

Robert Redford v jízlivém pohledu do zákulisí amerického volebního systému. Idealistický mladý právník Bill McKay se nechá přesvědčit, aby v předem prohraných volbách do senátu kandidoval proti oblíbenému republikánovi Jarmonovi. Je totiž přesvědčen, že i když nevyhraje, bude mít příležitost šířit své liberální názory. Přes plamenné a upřímné projevy však analýzy naznačí, že bude poražen tak ohromujícím rozdílem hlasů, že je to až ponižující. Rozhodne se s pomocí stranických poradců situaci zvrátit, začne dělat řadu kompromisů, pomalu ustupuje od vlastních idejí, které nahrazuje prázdnou demagogií, až se nakonec změní v kariéristu, jenž si příliš pozdě uvědomí, co všechno vítězství obětoval.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 16. 12. 2019 Svátek má Albina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz