fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 1624 hlasů
7.7 10 1624
film / komedie, drama, romantický, USA, , 96 min., od 12 let
When Harry Met Sally...
Blu-Ray od 11.4.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:51Meg Ryan a Billy Crystal odpovídají v jedné z nejvydařenějších romantických komedií osmdesátých let na otázku, zda mezi mužem a ženou může existovat čisté přátelství bez komplikací se sexem.
Harry a Sally si jsou při prvním střetnutí protivní. Sally rozčilují Harryho úvahy o sexu. Setkávají se náhodně po letech a postupem času se z nich stanou přátelé. Když se Sally rozejde se svým přítelem, musí ji Harry utěšovat, až se z nich stanou milenci proti jejich vůli.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Už si ani nepamatuju, jak jsem na tenhle film přišla, ale jednoduše jsem si ho zamilovala. Byl velice zajímavý a strašně se mi líbily dialogy hlavních postav. Film byl celou dobu vtipný, nikam nespěchal, nebyl plný klišé a romantiky tam bylo tak akorát. Moc jsem si ho oblíbila.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Když Harry potkal Sally...

obrazek
Harry Burns a Sally Albrightová se poprvé setkají jako vysokoškoláci v létě roku 1977. Oba opouštějí univerzitu v Chicagu a míří do New Yorku, kde on se má stát politickým poradcem a ona novinářkou. Protože mají společnou cestu dohodnou se že pojedou spolu, aby jim cesta lépe uběhla, mohli se střídat v řízení a podělili se o náklady. Cestou zjistí, že mají jen velmi málo společného, ať už jde o názory nebo přístup k životu. Vlastně by se dalo říci, že jsou naprostými protiklady. Když dojde řeč na vztahy nedokáží se shodnout v názoru, zda mezi mužem a ženou může existovat čisté přátelství, nekomplikované sexem, a když Harry udělá Sally nabídku, dívka ho odmítne s tím, že v jejich případě nepřichází v úvahu nic jiného než přátelství. Znovu se Harry a Sally setkají o pět let později na letišti.
obrazek
Oba žijí na Manhattanu a od jejich prvního setkání se mnohé změnilo. Harry je ženatý a Sally má vážnou známost. K nemalé radosti Sally si k ní Harry přisedne v letadle, protože však jejich názory už zdaleka nejsou tak radikální, rozloučí se po přistání, na rozdíl od prvního setkání, přátelsky. Léta plynou a znovu se Harry a Sally setkají až koncem osmdesátých let. Oba jsou čerstvě svobodní. Harryho právě opustila nevěrná manželka a Sally se rozhodla rozejít se svým přítelem, protože láska se vytratila a jejich názory na společnou budoucnost se navíc radikálně lišily.Možná proto, že bolest z čerstvých rozchodů ještě nepřebolela, stanou se po tomto setkání Harry a Sally přáteli. Těmi nejlepšími.
obrazek
Dohodnou se, že svůj vztah udrží v rovině přátelství a opravdu se jim daří vytvořit velmi neobvyklé a velmi hluboké přátelství. Vždy si mají o čem povídat, vzájemně si radí a pomáhají si se svými životy a milostnými vztahy. Když se Harry rozhodne dohodit Sally svého přítele Jesse, oplatí mu Sally tím, že ho seznámí se svou kamarádkou Marií. Společná schůzka však dopadne zcela jinak než bylo v plánu. Jess a Marie si okamžitě padnou do oka a zanedlouho jim jdou Harry a Sally na svatbu. Navzdory svému předsevzetí, se však vztah mezi Harrym a Sally mění. Aniž by si to přiznali, žárlí na všechny partnerky, které si ten druhý najde, a jejich přátelství, aniž by si to uvědomili, stále více připomíná partnerský vztah. Je jasné, že je jen otázkou času, než padne jejich slib, týkající se sexu.


Podobné filmy

Namátková kontrola
Malá televizní komedie o jednom inzerátu mladé slečny (1975). Hrají: S. Budínová, V. Brods...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Čtyři mořské panny a svatba
(Vier Meerjungfrauen) Vdova Maren Ohmsenová vede restauraci, kterou pojmenovala Čtyři mořs...
dnes 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Policejní akademie 6: Město v obležení
(Police Academy 6: City Under Siege) Parta oblíbených potrhlých policajtů se vrací, aby vy...
dnes 11.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 21. 8. 2019 Svátek má Johana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz