Kid


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 993 hlasů
6.2 10 993
film / komedie, USA, , 104 min., od 1 let
The Kid / Disney's The Kid
DVD od 20.4.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:09Jak nalézt ztracené sny aneb vzhůru na cestu do minulosti, přítomnosti a budoucnosti! Bruce Willis slaví v rodinné komedii á la Walt Disney současně své osmé i čtyřicáté narozeniny. Zkuste to někdy taky tak!
Russ Duritz je úspěšný, pohledný, bohatý a ... nešťastný. Jako profesionální "image" poradce s vybranou klientelou totiž na vlastní image zapracoval tak usilovně, že už dávno přestal být sám sebou.
Jak hluboce se zpronevěřil svým snům si Russ uvědomí ve chvíli, kdy se v jeho domě objeví malý tlustý chlapeček, kterým není nikdo jiný než on sám ve věku osmi let. A do oka si ti dva rozhodně nepadnou. Dospělý Russ se totiž na své nepříliš šťastné dětství snažil celý život usilovně zapomenout a malý Russ je doopravdy znechucen představou, že z něj vyroste cynický suchar, který se ve svých čtyřiceti letech nezmůže nejen na rodinu, ale dokonce ani na psa. Jaké podivuhodné kouzlo je svedlo přes propast času a s jakým záměrem?
Ani jeden z nich nemá z neuvěřitelného setkání velkou radost, ale postupně k sobě velký a malý Russ nacházejí cestu a dokáží si poradit a pomoci s situacích, na které by nikdy neměl být sám.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tento film jsem viděla asi 4x, je to film opravdu na pohodu. Bruce ukázal, že nemusí být zaškatulkován pouze jako akční hrdina, ale že zvládne i role jiného charakteru. Možná, že někoho ten film donutí se zamyslet nad sebou, že bychom se neměli hnát jen za kariérou, ale také se na chvilku zastavit a ,,zablbnout si" jako když jsme byli děti. Tomuto filmu fandím :-)
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kid

<>Obrázek nenalezen<> Russ Duritz je sice uznávaným poradcem pro celkový vzhled, jinak je to ovšem protivný, nesnášenlivý a věčně zaneprázdněný čtyřicátník, kterého kromě jiného trápí také opakující se vidiny, ve kterých na něj nalétává červený dvouplošník. Když se v jeho kanceláři objeví otec se žádostí o pomoc se stěhováním, přiměje svou asistentku Janet, aby se ho zbavila. Raději svůj čas věnuje guvernéru Rileymu, kterému poradí, aby si vylepšil pošramocenou pověst dortovou bitvou s dětmi, kterou také hned společně se svou spolupracovnicí Amy natočí na videokazetu. Té však mediální zneužívání dětí nelíbí a Russ v dobré rozmaru vyhodí videokazetu do popelnice. Toho večera se poprvé setká s malým obtloustlým chlapcem, který se nějak dostal přes bezpečnostní opatření jeho domu.
obrazek
A před dveřmi najde malé červené letadélko, které měl jako kluk. Ukáže se, že letadélko je opravdu jeho. Současně však vyjde najevo, že patří i malému chlapci, který se u něj znovu objeví. Oba pochopí, že Russ i osmiletý chlapec Rusty jsou jedna a tatáž osoba. Když se Russ ujistí, že chlapec je skutečný a ne jen výplod jeho přetížených nervů, rozhodne se dopravit ho domů. Chlapec však netuší, jak a proč se ve své budoucnosti ocitl. Je zklamán tím co z něj vyrostlo, tím že není pilotem a nemá psa Chestera jak si přál. Stejně tak není příliš nadšen tím, že ani ve čtyřiceti letech není ženatý. Russ odmítá vzpomínky na dětství, které s úspěchem potlačil. Přesto si uvědomí, co ho jako kluka trápilo. Neuměl se prát. Vezme proti Rustyho ke svému známém, trenérovi Kennymu, aby dal sám sobě lekci. Rusty na oplátku požádá Amy o ruku, kdyby si na to jako dospělý nenašel čas. <>Obrázek nenalezen<> Amy však nechce odpovědět, dokud stejnou nabídku neuslyší od dospělého Russe. Ten se tomu však brání. Situace se ještě zhorší, když Amy zahlédne v televizi nahrávku dortové bitvy a pochopí, že ji Russ svým gestem oklamal. Přestože se dospělý Russ a jeho dětské já nesnášejí, nacházejí pomalu společnou řeč a oba se začínají pomaličku měnit, i když si to zatím ani jeden z nich neuvědomuje. Russ dostane nápad jak dostat sám sebe zpět do minulosti. Nechá chlapce vyprávět a vzpomene si přitom na příčinu svých potíží. Bandu spolužáků vedenou rváčem Vincem, která ho zmlátila, když se na dvorku školy zastal psa, kterého týrali. Dvojice v autě projede tunelem, který je vrátí do roku 1968, stihnou to právě včas na velkou přestávku, kdy mělo dojít k incidentu s Vincem. Tentokrát si Rusty sice se rváčem poradí, dospělý Russ však pochopí, že ten opravdový problém, který ve své mysli tak úspěšně potlačil, teprve přijde.


O natáčení

obrazek
Jak by to vypadalo, kdybyste se setkali s někým, kým jste byli, když vám bylo osm? Bylo by dítě s tím, co uvidí, spokojené? "Ten nápad jsem dostala před deseti lety," vzpomíná scenáristka Audrey Wellsová, "ale až před pár roky jsem ho začala rozepisovat. Bylo to poté, co jsem se přestěhovala do Los Angeles. Seděla jsem v Palisades Parku a dumala nad tím, co ze mě bude za deset let. Tak se zrodil ten podivný nápad - že by něčí minulost a budoucnost ležely na nějaké zvláštní časové křívce a vy byste se takto mohli se svou minulostí nebo budoucností spojit. Tahle originální úvaha se stala základem příběhu."
Tvůrci se shodli na tom, že ideálním představitelem Russe Duritze bude hvězdný Bruce Willis, který ve svých filmech odhalil už bezpočet tváří. "Má tu schopnost zahrát tvrdého, drzého a arogantního chlapa a přitom si zachovat svůj šarm, humor a věrohodnost," vysvětluje Turteltaub, tvůrce snímků jako Fenomém, Zatímco jsi spal či Instinkt. Jakmile si tvůrci obstarali Willisův souhlas, dali se do hledání vhodného dítěte pro roli Rustyho. Při pátrání po "dokonalém děcku" vyhlásili konkurzy po celých Spojených státech a Kanadě, kontaktovali všechny významné talentové agentury a provozní společnosti, a výsledkem bylo na dva tisíce natočených příspěvků kandidátů na roli. Konkurzu v New Yorku se zúčastnil jistý Spencer Breslin, kterého napoprvé zamítli jako příliš malého - dítěti mělo být deset, Spencer byl o dva roky mladší. Vedoucí castingu si ale ještě jednou projel jeho kazetu a rozhodl, že se malý Spencer setká s Turteltaubem a producenty. Osobní setkání s chlapcem režiséra ohromilo. "Můj první dojem o Spencerovi byl ten, že je cvok," žertuje Turteltaub. Chlapec si před nimi hrál s batmanovskými figurkami a vzorně imitoval Austina Powerse a Dr. Evila. Věkový nesoulad vyřešili tvůrci tím, že postavě Rustyho ubrali dva roky a Audrey Wellsová přepsala scénář - Rusty byl teď o něco "nevinnější" a bezstarostnější.
Setkání chlapce s Brucem Willisem dopadlo na jedničku. Oba si výborně rozuměli - chlapec se od matky dozvěděl o Willisově vztahu k muzice, a přinesl mu obrázek kytary. Malý Spencer se musel kvůli roli naučit jezdit na kole a také dostal lekci boxu. Natáčení si však užíval - se členy štábu si hrál na Jamese Bonda a s režisérem Turteltaubem se stali nejlepší přátelé. "S Jonem je fakt psina," dokládá Spencer. "Zápasí se mnou, vozí mě na svém motorovém skútru a dokonce mě nechá jezdit s golfovým vozítkem po Disneyho studiu."
obrazek
Scenáristka Wellsová si byla vědoma možností a nástrah, jež s tématem filmu souvisejí. "Řečeno úplně prostě," vysvětluje Wellsová, "se tu jedná o člověka, který se setká se svým 'dítětem uvnitř' (ten termín označuje Wellsová za kalifornský psychiatrický žvást). Toho má každý z nás plné zuby a zabývat se tím v komedii je velice scestné. Jako scenáristce mi bylo jasné, že se v tom nesmíme příliš utápět. Aby se vyhnula přehnané sentimentalitě, vymyslela Wellsová konflikt mezi oběma postavami: Muž se děsí toho, že se vidí znovu jako dítě, a dítě s hrůzou shledá, že z něj vyrostla nula. Film je navíc bohatý na komické situace. Pod tím vším se ovšem skrývá téma konfrontace dospělého člověka s tím, co zavrhl jako "hloupé dětinské sny". Jsme takoví, jací jsme jako malí chtěli být? O čem snil Bruce Willis, když mu bylo osm? "Myslím, že jsem v osmi letech chtěl, aby mi bylo devět. Chtěl jsem být starší. Jednu dobu jsem se myslel na řidiče kamiónů, protože s kamiónem bych, až vyrostu, viděl celý svět nebo aspoň celou zemi. A nakonec ze mě vyrostl někdo, kdo beztak celý svět viděl." I malý Spencer Breslin má své představy: Chtěl by být asistentem manažera u Gapu (pozn. nadnárodní síť obchodů s oděvy pro celou rodinu), možná policistou či detektivem nebo možná dokonce hercem.

O hercích

Bruce Willis
se rolemi v tak odlišných filmech, jakými jsou Smrtonosná past, Pulp Fiction - Historky z podsvětí, Dvanáct opic či Armageddon, dokázal vypracovat na mezinárodní hvězdu první velikosti.
Willis se narodil v někdejším západním Německu jako syn amerického vojáka a německé matky. Vyrůstal už ve Spojených státech, ve státě New Jersey. Studoval na malé univerzitě v Montclairu, kterou si vybral pro její renomovaný divadelní soubor. Když tam jako herec uspěl, rozhodl se, že zkusí štěstí v New Yorku. Několik let se objevoval na off-broadwayských scénách a v reklamách, hrál na harmoniku v několika hudebních skupinách. Průlom přišel v roce 1984, když vystřídal představitele hlavní role v off-obroadwayském uvedení hry Sama Sheparda "Fool for Love". O rok později získal v konkurenci tří tisíc zájemců roli Davida Addisona v později populárním televizním seriálu "Měsíční svit". Ten mu přinesl nejen slávu, ale i uznání v podobě cen Emmy a Zlatý glóbus.
Na filmovém plátně debutoval po boku Kim Basingerové v romantické komedii Schůzka naslepo. Hvězdu z něj udělal jeho třetí film, už klasický akční thriller Johna McTiernena Smrtonosná past. Vedle trháků typu dvou pokračování Smrtonosné pasti, sci-fi Luca Bessona Pátý element či katastrofické podívané Armageddon, se Willis sem tam objeví v podstatně skromnějším zajímavém projektu. Hrál v hitu Quentina Tarantina Pulp Fiction - Historky z podsvětí, po boku Paula Newmana ve filmu Nejsem blázen či v adaptaci románu Kurta Vonneguta Breakfast of Champions, na níž se podílel i jako producent. Nedávno Willis opět prokázal svůj čich na divácky úspěšné projekty. Zahrál si hlavní roli v thrilleru Šestý smysl, který se už stihl zařadit mezi desítku nejúspěšnějších snímků všech dob. Z dalších jeho filmů připomeňme tituly: Smrt jí sluší, Šakal, Mercury, Stav obležení či Poslední zůstává.
Willis navíc natočil dvě hudební alba, přičemž první z nich, "Bruce Willis: The Return of Bruno", se stalo platinovým.

Spencer Breslin
se jako osmiletý představuje na filmovém plátně vůbec poprvé. Když mu byly tři roky, objevil ho hledač talentů, jak si hraje na hřišti u svého domu na Manhattanu. Malý Spencer si od té doby zahrál ve více než 50 reklamách. V jedné ze svých nejslavnějších, spotu pro McDonald's, dokázal jako tříletý odrecitovat všechny ingredience pro Big Mac basketbalisty Charlese Barkleyho. Když mu bylo pět, předvedl se poprvé jako herec v televizní minisérii "Storm of the Century". Objevil se také v několika seriálech, včetně "Law & Order" a "Trinity". V současnosti žije Spencer se svými rodiči a dvěmi sourozenci v New Yorku. Učí se hře na klavír, irskému stepování a bere hodiny herectví. Své okolí fascinuje imitacemi svých oblíbených hrdinů, Jamese Bonda a Austina Powerse.

O tvůrci

Jon Turteltaub
Rodák z New Yorku vyrůstal v Beverly Hills, kde jeho otec, televizní producent Saul Turteltaub, slaví dodnes úspěchy se svými seriály. Jon získal bakalářský titul na Wesleyan University ve státě Connecticut a posléze se stal magistrem na Filmové škole Kolumbijské univerzity v New Yorku.
Turteltaub zůstal zatím bez výjimky věrný společnosti Walta Disneyho: Debutoval pro ni úspěšným snímkem pro mládež Tři stateční, následovaly bobařská komedie Kokosy na sněhu, romantická komedie se Sandrou Bullockovou Zatímco jsi spal a především drama Fenomén. Tržby filmu s Johnem Travoltou v hlavní roli překonaly v Severní Americe pověstnou hranici 100 miliónů dolarů, což snímek vyneslo mezi největší hity sezóny. Nedávno se v našich kinech objevil jeho předposlední film, drama Instinkt s Anthony Hopkinsem a Cubou Goodingem, Jr. v hlavních rolích. Turteltaub se navíc podílel na úspěchu a řadě ocenění televizní minisérie společnosti HBO "Ze Země na Měsíc", která zachytila v deseti pokračováních historii amerických letů do vesmíru.

Podobné filmy

My dva a křen
(You, Me and Dupree) Mladý architekt Matt Dillon má pěkný dům, dobrou práci a právě se ože...
dnes 14.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bravo Girls: Všechno nebo nic
(Bring It On: All or Nothing) Všemi obdivovaná Hayden Panettiere se přestěhuje z nóbl adre...
dnes 16.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kameňák
Na zámku v Kameňákově je prý ukryt rodinný poklad a objevují se i další překvapivá odhalen...
dnes 17.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 10. 2019 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz