fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

83% 297 hlasů
8.3 10 297
film / drama, historický, Československo, , 103 min.
Kinopremiéra v ČR 23.1.1970, DVD od 1.9.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:38V 17. století na Šumpersku probíhal hon na čarodějnice, jemuž padla za oběť řada nevinných.
Film se námětem vrací do 17.století. Inkvizitor povolaný do městečka Šumperk, aby vyšetřil přestupek jedné žebračky, zkonstruuje proces, kterého metody zaručují přiznání všech obžalovaných. Proti uspořádaným a ušlechtilým občanům města se vynoří moc, která pod rouškou očisty kraje od čarodějnic sleduje jen a jen vlastní obohacení a pro tento cíl neváhá obětovat desítky nevinných lidí... Jejím pomocníkem je zbabělost a lhostejnost lidí, kteří poznají pravdu, ale jsou příliš hloupí nebo zbabělí na to, aby ji dokázali obhájit...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vcelku hodně drsný námět, který se podle mě i dokonce v rukou českých kinematografů dostal někam o level dál. Dobře vybraný režisér si myslím uměl vydupat to své, a tak se člověk může celou dobu hrozit nad tím, jak nespravedlivý ten svět kvůli a nejen penězům může být.
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kladivo na čarodějnice

<>Obrázek nenalezen<> Děj zahrnuje osudy skupiny obžalovaných z autentických inkvizičních procesů v Čechách (1678-1695), kterým ve skutečnosti padlo za oběť 105 lidí. V době, která už byla schopná šířit osvětu a humanizmus, propukl najednou překonaný středověk a nejprimitivnějším způsobem uvedl znovu do chodu hrozný mechanizmus demagogie, dogiem, patologických skutků, vzkřísil nesnášenlivost, nenávist a právo argumentu odvozeného z temného mýtu, přičemž silou brutální moci a násilí vyvolal zbabělost a lhostejnost většiny. Každý motiv film podává v komorním soustředění, které posilňuje atmosféru dusna a osudovosti, z které není úniku, a zároveň klade nároky na emocionální důraz výpravy, dekorace, kostýmy (film je plný rozličných výtvarných stylů a citací konkrétních malířských děl). <>Obrázek nenalezen<> Důsledné zrovnoprávnění postav (bez psychologizace) a epizod podporuje epicko-informativní charakter díla. Epické (nedramatické) vyjadřování, řadění faktů jako v rekonstruované informaci, rovnost postav a jejich osudy, předvídatelnost příběhů, rozmanitost výtvarných stylů a osvobození děje od historického kontextu vedou k zabstraktnění toho, co se divákovi smyslově podkládá, k absolutizaci lidského údělu jako nepochopitelné dezagregacie člověka. Z části vznikla i historická paralela nebo alegorie, hlavně však umělecké ztvárnění ústředního problému člověka moderní doby.


Podobné filmy

Madisonské mosty
(The Bridges of Madison County) Náhodné setkání fotografa Clinta Eastwooda a vdané ženy Me...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lásky čas
(About Time) Tim je naprosto obyčejný, nesmělý jednadvacetiletý kluk, který má bláznivou r...
dnes 15.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Na vítězné vlně
(When the Game Stands Tall) Trenér středoškolského týmu amerického fotbalu James Caviezel ...
dnes 17.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 24. 10. 2019 Svátek má Nina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz