fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 12.10.2006 

Recenze

Po několikaměsíční odmlce přichází Adam Sandler se svojí další komedií. Už jsme viděli jak se z něj stal Velký táta či Satan junior. Nebo jak 50 krát a přitom stále poprvé sváděl Drew Barrymore. Všechny tyto a i další filmy s označením sandlerovka mají jedno společné. Naprosto geniálně jednoduché koncepty, které se postupem času trochu zhustí, ale ve výsledku pobaví prakticky každého a potažmo s tím tvůrcům vydělají spoustu peněz. A ani tentokrát tomu nebude jinak. Jedná se opět o naprosto jednoduchý koncept, který je okořeněn hláškami, vtipy a odkazy. Jak se to povedlo zkombinovat, tentokrát s rodinnými tématy a ovládáním času?  
 
Klik – život na dálkové ovládání pojednává o architektu Michaelu Newmanovi (Sandler), který žije víceméně spokojený život se svojí rodinou. Má dvě děti, krásnou ženu a i úspěch v práci. Jenže právě v práci tkví ten největší problém. Michael si nejvíce přeje povýšení, aby svoji rodinu co nejlépe zaopatřil. Proto se neustále vrhá do spousty nabídek, které mu předhazuje jeho šéf s tváří Davida Hasselhoffa. Postupem času nemá na nic jiného čas, existuje pouze práce a práce. A když se jednou vydá koupit do obchodu univerzální dálkový ovladač, získá jeden tak unikátní, že může ovládat celý svůj život.  
 
No řekněte, existuje jednodušší koncept? Ne, neexistuje. A právě v tomhle je Sandler přeborník. Vymýšlí si jednoduché filmy, které se tváří naprosto hloupě a pro většinu diváků nemají na první pohled žádnou hloubku. To je však šeredný omyl. Na prvotní nápad s ovladačem je nabaleno menší rodinné drama, které, jak je ostatně u sandlerovek zvykem, je obaleno spoustou scének, vtipů a v některých chvílích i odkazů na filmy (obzvlášť Hulk byl hodně povedený). Samozřejmě ne každý fór je vydařený. Je velmi těžké se smát psu, který se neustále uspokojuje s plyšovou kachničkou, obzvlášť pokud se to v celém filmu opakuje asi 8 krát.  
 
Samozřejmě, že vtipy, které jsou vytvářeny pomocí ovladače působí vtipněji, ale i přesto si člověk říká, že potenciál není úplně využit, což je škoda. A to jak pro diváka, tak i pro tvůrce samotné. Celkově by se pojetí vtipů a vtípků dalo rozdělit na dvě roviny. Jsou zde příjemné, neortodoxní a dobře vymyšlené fóry na jedné straně a nadruhé jsou to právě fóry se sexuálním či fekálním podtextem. Právě to je kamenem, který za sebou sandlerovky táhnou. Sandler samotný totiž nedokáže odolat tomu, aby do každého svého filmu nestrčil pár zvratků či prdů. Tím si ovšem podráží nohy naprosto sám, jelikož právě bez takových scén by se divák jistě obešel.  
 
Možná je škoda, že většinu vtipných scének se snaží Sandler odehrát sám. I když se k němu někdy přidá banda japonců nebo samotný záchranář Hasselhoff, tak je to málo. Stačilo by přidat více prostoru i ostatním. Taková Kate Beckinsale by měla rozhodně na víc než na sexy ženu v domácnosti, která je jen ozdobou plátna. Velmi mě, kromě většiny vtipů, potěšila i dramatická rovina snímku. I přesto, že divák takový vývoj od komedie k dramatu čeká, tak i přesto se nechá velmi rád strhnout a překousne i klišovitý závěr, který tam prostě „musí“ být, kde se dočkáme i tradičního amerického poselství o hodnotě rodiny a přátel.  
 
Velkou výhodu filmů, které si Sandler vymýšlí je, že on sám si do nich dokáže obsadit prakticky kohokoliv, jelikož je s každým velký kamarád. A většinou se mu daří obsadit kvalitní a pestrou skvadru. Samotný Sandler je jako vždy vynikající a rozhodně je na něm vidět, že má i na širší polohy svých hrdinů. Nejen na nahazovače fórů, ke kterým se tak rád uchyluje. Návrat Davida Hasselhoffa potěšil, i přesto, že mě rozhodně neuzemnil svým herectvím. Holt nostalgie dělá divy, obzvlášť pokud jste na hrdinném záchranáři vyrůstali. Komediální trojici zakončuje vynikající Christopher Walken, který si nechal nastřelit naprosto úchvatné afro. A to doslova. Už jen tím by mě dokázal pobavit, ale on ještě přidává a někdy zastiňuje i hlavní sandlerovskou hvězdu. Zbytek ansámblu, včetně sladké Kate je zde opravdu navíc a tvoří spíše komparz na který se dobře dívá.  
 
Ohledně režijní práce se nedá mluvit o nějakém veledílu, ale rozhodně se Frank Coraci nemusí za nic stydět. Odvedl slušnou práci, kterou mu většina lidí vyčítat nebude. Neselhává ve většině scén, což je docela fajn.  
 
Jedná se zkrátka o příjemný film, který většinu diváků ničím neurazí, naopak je spíš kvalitně pobaví. Klik si prostě na nic nehraje. Je tou typickou sandlerovkou, kterou má mladší publikum tak rádo a starší ji alespoň uznává. Rozhodně doporučuji zajít do kina či časem půjčit na dvd. Nudit se nebudete.  
 
Hodnocení 7/10

ChandlerB, 7 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 20. 4. 2018 Svátek má Marcela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz