fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

84% 5 hlasů
8.4 10 5
western, USA, , 99 min., od 15 let, černobílý
The Left Handed Gun
DVD od 27.11.2006 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:47Průkopnický western o legendárním psanci.
Jmenoval se William Bonney a slávu získal pod přezdívkou Billy Kid. Západ nikdy předtím nepoznal pistolníka jako byl tento problémový levák z Brooklynu, který své jméno zapsal do historie krví. Stejně pozoruhodný je výkon Paula Newmana, který skvěle zachytil složitou povahu a náladovost mladistvého vraha. Režisér Arthur Penn zde poprvé rozebírá téma, ke kterému se ve své pozdější tvorbě znovu a znovu vracel: Společenský odpadlík versus nepřátelská a zaujatá veřejnost. Newmanův a Pennův společný projekt byl v roce 1958 rozpačitě přijat jako alarmující a provokativní. Dnes je vyzdvihován jako významný a unikátní western v dějinách kinematografie.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu paul newman jako blázen ve filmu s nic moc příběhem
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kolt pro leváka / Billy Kid

obrazek
Každá doba má své legendy. V místě nazývaném Divokým Západem to byli na přelomu století nejčastěji pistolníci a desperáti, o jejichž odvaze, krutosti a střeleckém umění kolovaly úžasné historky. Mezi nejproslulejší patřil mladý psanec a vrah William Bonney přezdívaný Billy Kid. Ten se také stal hrdinou celé řady filmových westernů, v nichž byla jeho postava mýtizována, ale i filmů snažících se zobrazit jeho skutečný osud.
obrazek
Jedním z nich je černobílý film, který sleduje osudy mladého pistolníka od roku 1880, kdy William Bonney, už tehdy známý jako Billy the Kid, přísahá, že pomstí vraždu svého zaměstnavatele a přítele, rančera Tunstalla, zastřeleného během cesty do Nového Mexika na trh s dobytkem. Oddaný mladík se doslechne, že rančer byl zabit šerifem a třemi dalšími muži, kteří se obávali, že by jim byl příliš velkou konkurencí v prodeji hovězího masa.
obrazek
Billy zastřelí šerifa i ostatní a jako psanec, na kterého je vypsána odměna, uprchne do Madera, kde najde útočiště u zbrojíře a jeho krásné ženy Celsey. Tady se však situace brzy vyhrotí. Příčinou je nečekané a prudké vzplanutí mezi Billym a Celseou. Osud mladého zabijáka se pak naplní osudným setkáním s Patem Garretem, který pistolníka zatkne.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 17. 10. 2019 Svátek má Hedvika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz