fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 1343 hlasů
5.7 10 1343
film / thriller, akční, USA, , 122 min.
End of Days
DVD od 18.9.2000 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize st. 26.6. Sky Movies Action & Adventure HD 03.55
Sky Movies Action & Adventure HD 03.55
Ukázka
01:08Konec milénia umožnil Satanovi sestoupit na Zem a začít chystat skutečný Konec světa.
S koncem tisíciletí se v New Yorku objeví samotný Satan. Pokud se mu podaří s pečlivě vybranou ženou zplodit Antikrista, nastane skutečný "Konec světa". Dobro i zlo ztratí svůj význam a věčná temnota pohltí lidstvo. Ďábelsky dokonalé plány ovšem nečekaně zhatí bývalý detektiv Jericho Cane, když vezme Satanovu vyhlédnutou favoritku pod svou ochranu. V explozivních akčních kulisách se začíná odehrávat nelítostný souboj mezi mocným pánem temnot a drsným poldou. Ani jeden z nich není zvyklý prohrávat a v sázce není nic menšího než osud lidského rodu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opět přichází satan, avšak tentokrát v poněkud akčnějším hávu. A jaké překvapení, utká se s ním samotný Arnie. Scénář převážně těží z různých obav, proroctví a předpovědí o konci světa v roce 2000 a tak ani není divu, že takový film vůbec vznikl. Nízkorozpočtové snímky na obdobné téma taktéž nezahálely. A že tvůrci sáhli zrovna po biblickém tématu už vůbec nijak neudivuje, neb je to téma léta letoucí velice vděčné. Všímavý divák pozná, že počátek dějství takřka jede na stejné koleji jako starší Arnoldův komediální snímek pod názvem ´Policajt ve školce´. Tam ho počáteční policejní akce dovedla do školky. V tomto snímku ho policejní akce také někam dovede, jen do míst daleko závažnějších. Hororový motiv v ryze akčním spektáklu není zrovna obvyklý, ale dá se říci, že tento tah se tvůrcům v tomto případě vcelku povedl. Vše co se z takovém námětu očekává nebylo opomenuto. Gabriel Byrne v roli Satana příjemně překvapil. Téměř jsem v něm viděl Al Pacina, který takto vynikl ve snímku ´Ďáblův advokát´. Jako akční film to má vše potřebné. Hláškujícího hrdinu a proti němu nekompromisního protivníka, výbušnou akci, temnou atmosféru, odsýpající tempo a typické klišé, bez kterého by to prostě nešlo. Zkrátka akční film jako každý jiný, jen s nezvyklým námětem.
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Konec světa

obrazek
Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný, neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem Nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista.
obrazek
Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. Stopy ho přivedou do kostela sv. Jana, kde mu však otec Kozak odmítne jako bezvěrci cokoli prozradit. Když však společně s policejní komisařkou Marge Francisovou objeví Akvinského ukřižovaného na stropě nemocničního pokoje, podaří se mu podle nápisu vyrytého na jeho těle najít Kristýnu. Právě včas, aby ji zachránil před trojicí Vatikánských rytířů, kteří se ji pokusili rituálně zabít. <>Obrázek nenalezen<> Vzápětí musí muž bránit sebe i dívku před útokem samotného Satana a jeho služebnice Mabel, Kristýniny nevlastní matky. Podaří se mu útok odrazit a odvést dívku do kostela za otcem Kozakem. Ten trvá na tom, že dívku musí nadále ochraňovat církev, taková ochrana se však vzápětí ukáže jako pramálo účinná. Zatímco Satan rozpoutá v kostele ohnivé peklo a přes veškerou snahu Jericha ji unese. Policista, kterého Satan během běsnění v kostele ukřižoval na stropě chrámu, je postřelin Kozakem a sotva se trochu vzpamatuje vydá se do tajného chrámu satanistů, aby tu v poslední chvíli překazil Satanovy plány a dívku zachránil. Je však možné, aby sám porazil mocného pekelníka a jeho přisluhovače?


Podobné filmy

Kellyho hrdinové
(Kelly's Heroes) Chtěli jenom ukrást zlato a málem vyhráli válku. Clint Eastwood v hlavní ...
dnes 23.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Poslání
(The Order) Jean-Claude Van Damme se vydává po stopě posvátného svitku, který by mohl skrý...
zítra 00.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Nevědomí
(Oblivion) Osamocený strážce Tom Cruise dostal za úkol získat zbývající zemské zdroje na p...
zítra 16.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 6. 2019 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz