fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

53% 1231 hlasů
5.3 10 1231
drama / krimi / thriller, USA/Velká Británie, , 117 min., od 15 let
The Counselor
Kinopremiéra v ČR a SK 28.11.2013, DVD a Blu-Ray od 26.3.2014 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:21Krutost je volba.
Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant, se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye nebo Konzultantovu krásnou snoubenku. Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina. Kdo z nich se dožije šťastného konce?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vůbec sem tuhle extrémně dlouhou slataninu nepochopil! Scott tohle vůbec nezvladl a celá plejáda hvězd nevěděla co hrát.... Neuvěřitelný! 35%
Všechny komentáře k filmu 26+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Konzultant

Michael Fassbender se představí v titulní roli konzultanta, uhlazeného advokáta, který je bláznivě zamilovaný do Laury. Požádá ji o ruku a ona souhlasí. Nemá však ponětí o tom, že jejího snoubence přivedly vážné finanční potíže k dohodě s pochybným, leč úspěšně zavedeným zprostředkovatelem obchodu s drogami, jenž oběma aktérům přináší vidinu pohádkových zisků. Konzultantovy finanční problémy částečně pramení z investic do klubu, který si otevřel jeho nejlepší přítel Reiner. Tenhle požitkář a advokátův občasný klient neváhá k dosažení života v přepychu použít jakýchkoli prostředků a rád zahrnuje svou ženu nejrůznějšími drahými věcmi. Když se však obchod začne vymykat kontrole, konzultant si uvědomí, že není připraven čelit následkům a pokouší se ochránit svou nastávající i sám sebe před hněvem pomstychtivého drogového kartelu, který si nebere servítky.


O filmu

obrazek
„Vím, proč jsem se do toho namočil. Ale víš to i ty?“

Vše začalo u šálku ranní kávy. Cormac McCarthy měl rozepsané dva romány, když jednoho rána vstal z postele a uvědomil si, že si potřebuje odpočinout. Ne že by ho napadlo odjet na dovolenou; přesněji řečeno udělal pravý opak. Rozhodl se napsat filmový scénář.

Jakmile dokončil první verzi, poslal ji producentům Nicku Wechslerovi, Stevu Schwartzovi a Paule Mae Schwartzové - kteří produkovali film Cesta podle McCarthyho kritikou velebeného románu. “Všichni jsme byli obdivovateli Cormacova psaní a domnívali jsme se, že Konzultant je ryzí Cormac: úchvatný, silný a zneklidňující,” říká Wechsler.

Konzultant opravdu představuje stejný druh síly a narativního zápalu, který je charakteristický pro McCarthyho romány. “Někteří lidé nazývají tento film Tahle země není pro starý na steroidech,” říká producent Steve Schwartz. “Je na tom špetka pravdy. V Konzultantovi se objevují Cormacova klasická témata: názor, že lidstvo není ve své podstatě dobré… ale lidé mají vždycky na výběr a velmi často se rozhodují špatně. Naše volby nesou následky a někdy s nimi musíme žít a umřít. A v tom je tento příběh varovný.”

Jakmile se producenti snímku dozvěděli, že má o scénář zájem legendární režisér Ridley Scott, sjednali mu schůzku s autorem scénáře. McCarthy vzpomíná: “Probrali jsme to a pak jsme si na to plácli. Jeden den jste doma a pijete kafe a o několik měsíců později jste ve Španělsku [kde se natáčela velká část filmu Konzultant] s více jak 200 členným filmovým štábem a s herci.”

Setkání obou umělců se zdálo být téměř osudovým. Scott již dlouho předtím obdivoval McCarthyho práci - přečetl si Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě, Krásu divokých koní, Tahle země není pro starý a Cestu - a nazývá spisovatele “velkým americkým romanopiscem.” Scott měl obdobnou reakci při čtení McCarthyho scénáře Konzultant. “Čte se to jako výjimečná povídka nebo novela; je to emocionální jízda na horské dráze,” říká Scott. “Ve scénáři se vyskytovaly situace a postavy, které byly epické, a zároveň tam byla přítomná nevyhnutelnost, že se jim stane něco hrozného - a fakt, že nemohly udělat nic pro to, aby tomu zabránily.”

Ve filmu se mísí osud hlavního hrdiny a jeho neúprosná cesta do záhuby s McCarthyovským černým humorem. „Ve scénáři najdete humor úplně ve všem,“ říká Scott. „Filmové postavy jsou emocionálně narušené; jsou atraktivní, ale všichni se pohroužili do svých profesí,” a to vede k nečekaným humorným momentům. Steve Schwartz podotýká: „Jedině Cormac mohl vymyslet takové postavy. I když se liší v míře a barvitosti svých nedostatků, je vždy zábavné je sledovat.“

Producentka Paula Mae Schwartzová zmiňuje: “Cormacovy romány jsou pověstné svým pestrým dialogem. A tento talent má ještě větší sílu ve filmu, kde vidíme a slyšíme postavy, kterak posunují příběh vpřed skrze širokou škálu emocí - od nepopsatelného násilí po „za břicho se popadající“ humor.“

obrazek
”Zlobil jsi?“

McCarthyho původní scénář Konzultant v režii Ridleyho Scotta vyvolal velkou pozornost filmového průmyslu a tvůrci filmu začali sestavovat hvězdné obsazení. “Je to skvělá skupina herců a ztvárňují postavy, jimž se nedá odolat a jaké jste ve filmu ještě neviděli.“

Konzultant v podání Michaela Fassbendera - jeho křestní jméno není ve filmu nikdy odhaleno - je právník, který se ocitne v pokušení vstoupit do temného a nebezpečného světa rychle vydělaných peněz. Brzy ale zjistí, že jediné špatné rozhodnutí může mít šokující a nevratné následky. I když dostává mnohá varování o možných nebezpečích dohody, do které se chce zapojit, jeho arogance mu nedovolí, aby se zastavil.

McCarthy popisuje Konzultanta jako klasickou postavu z tragédie. "Je to slušný člověk, který jednoho rána vstane a rozhodne se udělat něco špatného. A to je celé. Někteří lidé mohou žít ošklivý život, dělat jen to špatné a zemřou pokojně ve svých postelích ve věku 102 let. Konzultant není jedním z nich."

Fassbender byl pro roli Konzultanta Scottovou jedinou volbou. Od jeho průlomové role ve filmu Hlad po novější role v X-Menovi: První třída, ve filmu Hanba a ve Scottově trháku Prometheus z roku 2012 Fassbender opětovně dokazoval, že umí být herecky rozmanitý a při tom přirozený. Nebojácný, pohodový a okouzlující, to vše Fassbender umí. Přijal příležitost znovu se spojit se Scottem a přivést k životu McCarthyho protagonistu.

„Bylo to tak dobře napsané, propracované a vyvážené, a i když v tom je spousta informací, Cormac nechal dostatek prostoru hercům, aby jej vyplnili,“ říká Fassbender. “Byl to prostě mistrný kus práce.“

Dodává: “A rád pracuju s Ridleym. Je to jako dostávat mistrovskou lekci každý den.” Možná, že Konzultantovým největším nedostatkem je jeho arogance. "Myslí si, že je chytřejší než ve skutečnosti je," říká Fassbender. "Dostává dostatek příležitostí, aby se z dohody vyvlékl, ale i přesto opakovaně říká, že je v pohodě a on samozřejmě v pohodě není. Je to jeho slepá arogance, která ho žene vpřed."

Konzultant celou situaci již nezvládá, když série neplánovaných událostí vede k tragickým důsledkům nejen pro něj, ale i pro jeho snoubenku Lauru. Jestli se v příběhu najde nevinná postava, pak je to Laura. Krásná žena, do které se Konzultant, jak říká Fassbender, "hluboce zamiloval."

První společná scéna Cruzové a Fassbendera, která zároveň film otevírá, vyjadřuje hloubku citů, které k sobě navzájem chovají a to prostřednictvím intimity, jež se na plátně zřídka kdy vidí. "Na vztahu těchto postav je nádherné to jejich vzrušení a my to zažíváme hned v úvodní scéně," říká Scott. "Je to druh intimity, která během chvíle vyskočí z nuly na šedesátku."

McCarthy dodává: "Nevím, kdy jsem naposledy viděl film, kde by se dva lidé, které miluji, milovali. To je zřejmě minulostí. Tak jsem si říkal, že bych to měl zkusit vrátit zpátky na plátno. Úvodní scéna je grafická a ty dvě postavy spolu mluví jako dospělí."

Méně sexuálně nabitá, ale stejně silná scéna, se odehrává během emocionální večeře, při které Konzultant požádá Lauru o ruku. "Chtěl jsem, aby to bylo dojemné a skutečné, a aby to vyjadřovalo, jak moc se navzájem potřebují," říká Scott.

Ale jejich šťastné zasnoubení bude zničeno nebezpečným světem, jehož součástí se Konzultant stává. Laura je krásná a naivní; vidí na každém to nejlepší. Její inteligence, prozíravost - a láska ke Konzultantovi - se neslučují s jeho hlubokým propadem. Oba budou muset čelit tragickým následkům, pokud dohoda, kterou učinil s neviditelnými, mocnými silami, nevyjde. “Laura má pro Konzultanta tu největší cenu,” říká McCarthy. “Co se jim stane, je nepopsatelné.“

obrazek
„Pokud budeš dál pokračovat po cestě, na kterou ses vydal, dřív nebo později narazíš na morální rozhodnutí, která tě zaskočí náhle a nepřipraveného. Taková, která jsi vůbec neviděl přicházet.

Manžel Penelope Cruzové v civilním životě, Javier Bardem, hraje postavu Reinera, proslulého majitele nočního klubu, který Konzultanta přivede do pochybného obchodu. Konzultant pro Bardema znamená návrat do McCarthyovského světa. Podle slavného románu Tahle země není pro starý vznikl stejně oslavovaný film, ve kterém Bardem v roli zabijáka Antona Chigurha podal Oscarem oceněný herecký výkon.

Reiner žije ve dvou světech: v extravagantní a dekadentní říši jako majitel nočního klubu a v brutálním, nemilosrdném podsvětí, které nedbá zákona a začíná Konzultanta a Reinera rychle svírat do kleští. Vypadá to, že Reiner má dobrý přehled o Konzultantově stále zoufalejší situaci, ale i on je potenciální obětí života, kterému vlastně málo rozumí.

Bardem považoval McCarthyho scénář za poutavý a silný a vychutnal si, že mohl být zpět na McCarthyho půdě. "Je vzácné najít materiál, kde zdlouhavé dialogické scény dokáží evokovat tak silné obrazy. Okamžitě jsem se na to chytil. Věděl jsem, že pro herce byl tento dialog darem."

"Použil jsem Cormacova slova, abych vytvořil svou postavu. A slovní spojení, která Reiner neustále opakuje, jsou ‘Já nevím.‘ Chtěl jsem se podobat někomu, kdo žije v temnu. Také jsem zkoumal myšlenku, že se Reiner rozhodl ignorovat informace nebo znalosti, které by mu mohly stát v cestě za snadným životem."

Silné ženské postavy jsou pro Scotta charakteristické a Cameron Diazová ztvárnila jednu s režisérových nejdrsnějších a nejtemnější postav vůbec. Diazová přináší do role Malkiny, Reinerovy zlomyslné přítelkyně, bohatou komediální a dramatickou minulost. Malkina je sociopatkou a nedostatek empatie u ní způsobuje, že je schopná naprosto všeho. Malkinina síla pramení z její neúnavné snahy převzít kontrolu a vlastnit všechno, o čem věří, že si zaslouží. Bez ohledu na důsledky svých akcí, necítí absolutně žádnou lítost.

Diazová okamžitě na scénář zareagovala. "Malkina je sociopatem a je velmi chytrá. Je schopná všeho. Není v ní kousek lidskosti. Dvě otázky, na které se vždy sama sebe ptá, jsou: jak mohu dostat, co si zasloužím? Co dalšího mi spadne do klína? Nic jiného, nikdo jiný ji nezajímá. Malkina dokáže být tak silná, protože chápe důsledky svého jednání více než kterákoliv jiná postava.“

"Jediné, co chce, je více všeho," dodává Diazová. "Malkina cítí nutnost přebrat moc každému muži, spolknout ji, a pak zlomit každou ženu." “Malkina vám může připomínat Javierovu postavu Antona Chigurha v Tahle země není pro starý,” říká McCarthy. “Ani jedna z těchto postav nemá smysl pro humor; možná to je znakem psychopatů. Několikrát se usměje, ale není to úsměv, který by vás rozveselil.”

Diazová, která sdílí většinu ze svých scén s Bardemem, popisuje složitý vztah těchto dvou postav: "Malkina našla Reinerovu slabinu. Udělal by pro ni cokoliv a samozřejmě, to byla ona, kdo tento scénář zosnoval. Neúmyslně jí umožnil převzít kontrolu nad jeho světem, být při jeho obchodních jednáních a brát si vše, o čem si myslí, že na to má právo. Ale nejhorší na tom je, že si to Malkina užívá. Ničit druhým lidem život je pro ni sport a smysl života. Reiner se zoufale snaží, aby byla šťastná, ale Malkina nikdy šťastná nebude. Přesto to nikdy nevzdá a vždy o ni bude usilovat, což pro ni znamená, že může dostat cokoliv, po čem zatouží a dát mu jen tolik, aby měl důvod se k ní vracet.“

"Je to jedinečný vztah," upřesňuje Bardem. "Reiner dosáhl ve svém životě stádia, kdy se domnívá, že má vše a všechny pod kontrolou. A pak potká Malkinu, která začne tuto kontrolu přebírat. A i když je to pro Reinera vzrušující, zároveň ho to děsí."

obrazek
„Konzultante, možná si myslíte, že existují věci, kterých by tihle lidé prostě nebyli schopni. Ale jsou.“

Westray, postava, kterou ztvárnil Brad Pitt, není zlomyslná jako Malkina, ale určitě má svou temnou stránku. Westray je filozofující a pochybný prostředník. Varuje Konzultanta před nebezpečím světa, do kterého se snaží dostat, ale Konzultant jeho varování ignoruje. Pohledný, okouzlující a vtipný Westray je nenapravitelným sukničkářem, kterému hrozí, že ho jeho slabost přivede k zániku.

"Nevíme přesně, co Westray dělá, kromě skutečnosti, že je napojen na kartel, se kterým Konzultant uzavřel obchod," říká Scott. Ale bez ohledu na jeho motivy a oddanost, Westray není nic, než stylový fešák. "Oblékli jsme ho jako legendu country hudby Hanka Williamse, se sakem s vycpanými rameny, kovbojským kloboukem a botama,“ dodává režisér. "Westray je takový švihák."

"Westray je pohodovou postavou a Brad ho hraje s velkou dávkou chytrého, černého humoru," dodává Wechsler. Nyní se Pitt znovu sešel s Ridley Scottem, který rozjel jeho filmovou kariéru, když mu dal roli ve filmu Thelma a Louise. Pitt dává postavě nepředvídatelného a nezapomenutelného Westraye nespoutané charisma. Možnost znovu se sejít se Scottem a pracovat podle scénáře z pera spisovatele, kterého dlouho obdivoval, byla neodolatelná. "Jsem fanoušek Cormaca McCarthyho - přečetl jsem každé slovo, které kdy tenhle chlapík publikoval a většinu jeho knih jsem četl víckrát než jednou. Takže role v Konzultantovi pro mě byla šancí udělat něco, co napsal a také znovu pracovat s Ridleym. Ridley mi kdysi dal příležitost a mou první šanci dostat se do první ligy."

Herecké obsazení vedlejších postav v Konzultantovi je neméně výjimečné - Bruno Ganz, Rosie Perezová, Dean Norris, Natalie Dormerová, Goran Visnjic and Rubén Blades. Po dvou týdnech zkoušek v Shepperton Studios v Londýně začalo osmitýdenní natáčení Konzultanta na lokacích ve Spojeném království a ve Španělsku.

Filmový architekt Arthur Max ocenil hustotu McCarthyho prózy, která byla dobrou analogií Scottova režijního stylu, ale také režisérovy vize. "Cormacovo vymezení místa a způsob, jakým ho přivede k životu, je přesný a jasný. Krajina je neuvěřitelně krásná a přitažlivá. Kovbojské oblečení a náklaďáky se mísí s luxusními vozy značky Bentley a s nábytkem ve stylu art deco. Je to další a neotřelý pohled na svět, o kterém si všichni mysleli, že ho již znají."

Max a jeho tým museli čelit velké výzvě, Konzultant se natáčel v Londýně v průběhu léta 2012, kdy ve stejnou dobu rušné hlavní město hostilo letní olympijské hry a oslavy diamantového výročí panování Královny Alžběty II. Film se natáčel na více než 25 lokacích ve východním Londýně i v dalších hrabstvích v Anglii, která Max a jeho tým proměnili v americká a mexická prostředí. Dvoupodlažní byt v Clerkenwell, v moderní progresivní čtvrti ve východním Londýně, sloužil jako Konzultantův byt v El Pasu v Texasu. Zařízení bytu odráží vybraný vkus a znalost designu svého majitele, člověka, který si libuje ve sběratelství uměleckých předmětů a to s velkou péčí a rozmyslem. Není to typický domov zvláště pro texaského právníka, ale Konzultant je na hony vzdálený všemu, co je typické. "Víme, že je rozštěpenou osobností. Konzultant chce zasypat ženu, kterou miluje, nevýslovným bohatstvím a neváhá cestovat po celém světě, aby našel ten nejkrásnější diamant pro její zásnubní prsten. To není otřepaný obrázek zkorumpovaného a hamižného světa. Je to spíš výstřední a věrohodné."

Spolu s ateliérovou dekoratérkou, Sonjou Klausovou, Max zapracoval na předpokladu, že Konzultant nebyl jen tak obyčejným advokátem, kterému narostly velké dluhy. "Myslím, že je na jeho osobnosti něco víc elementárního, co ho vede k potřebě dopřávat si životní styl, který přesahuje cokoliv v jeho okolí," říká Max. "Jeho prostředí muselo odrážet určitou míru kultivovanosti a elegance, a že každé jeho rozhodnutí bylo pečlivě promyšleno."

Dům Skywood, ukázka čisté skleněné geometrie, doplněný umělým jezerem a černým bazénem, je schovaný v lesích na čtyř-akrovém pozemku asi 40 minut od Londýna a posloužil jako Reinerův dům. Reiner je muž oplývající bohatstvím a vkusem, jak říká Max, takový člověk by nebydlel v domě "obloženém sukovitým borovicovým dřevem a s kravskými hlavami podél příjezdové cesty."

"Ridleyho vize Jihozápadu se vyhýbá klišé Západních měst na staré hranici a všeobecně známým kritériím, která jsme již viděli mnohokrát předtím," pokračuje Max. "Ridley ve svých představách viděl Jihozápad způsobem, jak si myslí, že by měl vypadat. Cormac byl skvělým arbitrem, jak daleko jsme mohli zajít a jestli jsme už nezašli příliš daleko.“

obrazek
Jak se Konzultantův svět hroutí, jeho prostředí se mu odcizuje. Max podotýká: "Když je někdo obklopený silami, které jsou tak velké, tak temné a hrozivé, lidé kolem vás se začínají ztrácet a ulice většiny měst se mění v pustou krajinu s kaňony. Nikoho není vidět a nejste si vědomi, že by kolem vás existoval normální život. Do takové situace jsme Konzultanta umístili."

Natáčení bylo zahájeno na letišti Heathrow scénou Westrayova příjezdu do Londýna. Brad Pitt, úchvatný v obleku šitém na míru a v kovbojském klobouku značky Stetson, přitahoval velkou pozornost veřejnosti, stejně jako když byli Fassbender a Pitt spatřeni v hotelu Sheraton, Heathrow.

Herci spolu byli dále zpozorováni v restauraci Hoxton Bar and Grill, v módní čtvrti východního Londýna, která dublovala texaský bar a odehrála se v něm scéna, kdy Westray varuje Konzultanta před nevýhodami smluveného obchodu.

Mezi další lokace v Londýně, které Max a jeho tým přeměnili na texaská prostředí, patří Ministry of Sound, legendární noční klub v městské čtvrti Elephant & Castle a McQueen, bar a restaurace inspirovaná hercem Stevem McQueenem - "King of Cool" - v moderní čtvrti Shoreditch. Tyto lokality dublovaly Reinerův nový noční klubu a Reinerův privátní klub, kde se Reiner svěřuje Konzultantovi s intimními detaily svého vztahu s Malkinou.

K zachycení sluncem zpustošeného pohraničí, které se rozpíná přes Texas a Mexiko, se filmový štáb přemístil do severního Španělska, konkrétně do Bardenas, přírodního parku plného divoké krásy. Filmaři byli varováni, aby v této oblasti vzhledem k častým bouřím nenatáčeli. "Nicméně," jak říká Max, "Ridley měl vždycky štěstí na počasí, takže jsem to varování ignoroval! Světlo tam bylo prostě úchvatné."

Filmaři byli před touto lokací varováni ještě z jednoho důvodu. Park se nacházel v blízkosti vojenské základny a pravidelná střelecká cvičení mohla rušit záznam zvuku. Ale slunce Konzultantovi opět zasvítilo a filmová produkce začala s vojenskou leteckou základnou spolupracovat. Filmaři využívali vojenského oplocení z ostnatých drátů, elektrické bariérní brány, světlomety a strážní věže, aby vytvořili část největší filmové sekvence celého filmu, hraniční přechod mezi USA a Mexikem. Filmová stavba byla tak přesvědčivá, že vojenská základna požádala, aby dekorace zůstaly stát na místě jako součást kontrolovaného prostoru i po natáčení.

Nelehkým výzvám čelila také kostýmní výtvarnice Janty Yatesová, která pomohla definovat jednotlivé postavy prostřednictvím jejich kostýmů. "Je úžasné vidět herce rozvíjet svou postavu a vědět, jak se bude prezentovat. Ošatit členy našeho hereckého ansámblu bylo pro kostýmní oddělení jako vaření gurmánského jídla. Ridley naštěstí nechtěl, abychom jejich vzhled zlehčovali, ale abychom se do toho opravdu pustili."

Pro docílení Konzultantova šik, nažehleného, elegantního stylu Michael Fassbender nosí Armaniho obleky a oblečení pro volný čas. Yates poznamenává: "Obleky Michaelovi krásně padnou. Opravdu ví, jak je nosit." Jak se Konzultantův svět rozpadá, Yates dodává, ‘Nikdy by se nepřevlékl, zoufale hledá svoji lásku, nemá čas. Takže to byla jen otázka, jak pomalu začít ničit jeho kultivovaný vzhled a nažehlenost."

Oblékat Javiera Bardema, pravděpodobně nejextrémnější ze všech postav z hlediska jejich šatníku, bylo skvělou zábavou pro celý kostýmní tým. Ve většině scén nosí Versaceho, včetně klasických Gianni Versace košil z návrhářova archivu. Yatesová Bardema oblékla do odvážných a jasných, výrazných barev v kombinaci s různými slunečními brýlemi pro každý jednotlivý model. Yatesová se nechala inspirovat diskutabilním vkusem miliardářů, kteří jezdí na prázdniny do Saint-Tropez.

Yatesová úzce spolupracovala s Cameron Diazovou na podobě Malkiny. Yatesová dodává: "Cameron ví o každé módní značce, ví vše o kostýmech a nesmírně nám pomohla při definování Malkinina vzhledu." Diazová je výhradně oblečená do modelů návrhářky Pauly Thomasové z módního domu Thomas Wylde, který zahájil svoje působení v roce 2006 a v současnosti nabízí své modely v 183 buticích a obchodech po celém světě. Diazová se do oblečení, které je sofistikované a dává pocit moci, zamilovala. Začala žertovat, že potřebuje více scén, aby mohla všechno unosit. Yatesová popisuje její styl: "Je to tam! Je trochu goth, velmi sexy, prostě báječná a jak se v tom Cameron nosí, to tomu dává ‘wow faktor‘."

Diazová se před kamerou často objevovala ve společnosti dvou gepardů. Zároveň nosila gepardí tetování na zádech. Objasňuje tuto souvislost: "Je to instinkt lovce, na který Malkina reaguje, a který u gepardů opravdu miluje. Tetování na zádech symbolizuje její obdiv k těmto šelmám. Cítí se s nimi být spřízněná, doslova na sebe bere jejich kůži - kůži lovce, protože ona ve skutečnosti lovcem je."

Méně exotická, ale o nic méně působivá, je Penelope Cruzová v oděvech značky Armani. Cruzová se chtěla oblékat v business stylu, který by zároveň působil jemně a zranitelně. "Armaniho střih je nadčasový, ale vynikající," říká Yatesová. "Dal Penelope velmi elegantní, ale výkonnou podobu, zároveň byl dostatečně měkký, aby se dobře doplňoval s jejím velmi krásným a jemným ženstvím."

V případě Westraye našel Ridley Scott inspiraci v krásně ušitých kovbojských oblecích hudební legendy Hank Williamse a westernové filmové hvězdy Gena Autryho z 50. a 60. let se stetsony, Navajo šperky a s botami z ještěrčí a krokodýlí kůže. "Užili jsme si hodně legrace a Bradovi se to moc líbilo. Pro jeho modely jsme použili značek Armani, Versace a Louboutin," vysvětluje Yatesová.

Filmové natáčení skončilo v říjnu a herci si udělali čas, aby se zamysleli nad zkušeností, kterou během filmování Konzultanta získali, konkrétně nad spoluprací s tak váženým režisérem jako je Ridley Scott. Fassbender: "Ridley dává velmi jasné, jednoduché, ale nápadité poznámky. Je nezbedný a velmi hravý, takže máte svobodu spolupracovat." Cameron Diazová dodává: „Ridley je rázným režisérem. Jeho sebedůvěra jako filmaře pramení z letité zkušenosti, a protože je vizuálním géniem, a nám to dodává sebejistotu. Je skvělým spolupracovníkem. Vždy více klade otázky, než vám říká, co máte dělat. Respektuje vás i vaši účast na tvorbě dané postavy a tohoto filmového světa. Nabídne vám velice jasnou cestu do míst, kam chce, abyste došli."


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 4. 2018 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz