fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1273 hlasů
6.8 10 1273
film / animovaný, dobrodružný, komedie, fantasy, USA, , 102 min.
Epic
Kinopremiéra v ČR a SK 30.5.2013, DVD od 3.11.2017 a Blu-Ray od 2.10.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

V TV televize dnes Polsat Film 16.40Ukázka
02:12Zažijte dobrodružství ve světě, o kterém jste dosud neslyšeli.
Profesor Bomba je přesvědčen o existenci vyspělého lesního společenství malých tvorů a snaží se získat důkazy pro svá tvrzení. Jeho dcera něčemu takovému nevěří. Sama se ale v tomto společenství ocitne, když ji umírající lesní královna zmenší, aby mohla ochránit poupě, které zachovává rovnováhu v lese.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zápletka mohla být trošku více promyšlená. Existuje daleko více lepších pohádek než je zrovna tahle ale rozhodně zase nepatří mezi ty úplně nejhorší a koukat se na to dá.
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Království lesních strážců

Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život.


O filmu

obrazek
Jak se zrodilo “Království lesních strážců“

Wedge našel první inspiraci pro vznik Království lesních strážců v roce 1998 při návštěvě výstavy obrazů z konce 19. století, které rozvíjely tématiku tajemných lesních říší. "Obrazy kouzelně zachycovaly myšlenku života miniaturních civilizací žijících ve stromech a v keřích," vzpomíná Wedge. "Byly to nádherné světy a v tu chvíli mě napadlo, že o nich musím natočit film."

Wedge dokončil práci na proslulém animovaném snímku "Roboti" a v hlavě se mu nepřestávaly rojit nápady na film o neviditelném tajuplném světě. Ve stejnou dobu, autor William Joyce, který již s Wedgem spolupracoval na "Robotech", napsal dětskou knihu The Leaf Men and the Brave Good Bugs. Představil v ní bojovníky Leafmeny - Lesní strážce připomínající samuraje a válku, která se odehrává v našich vlastních zahradách mezi silami života a smrti.

Špičková animace, kterou produkuje Blue Sky Studios, byla tou pravou pro vznik Království lesních strážců. "Na některá místa se nemůžete dostat jinak, než cestou animace," vysvětluje Wedge. "Rozvinuli jsme naše umělecké a technické možnosti natolik, že jsme byli schopni vytvořit celé přírodní říše. Chtěl jsem, aby se publikum - vizuálně, intelektuálně a emocionálně - ponořilo do světa, který se dá zažít pouze prostřednictvím animace. "

Království lesních strážců, ve kterém se pojí všední a fantastické, není jen tak obyčejným lesem: malá semínka vypadají jako balvany; skály dosahují velikosti vysokých hor; květiny jsou obrovské a spletité; a motýl není o moc menší než létající koberec.

V tomto neobyčejném světě se prolínají velkolepé bojové scény s intimním a emocionálním jednáním postav. Wedge nezapomíná příběh okořenit humorem i romantikou. Vizuální triky tohoto filmu dosahují dokonalosti, co se týče efektní podívané, reálnosti, akce a dobrodružství, ale jsou to právě postavy a jejich herci, kteří na sebe strhávají značnou pozornost.

Postavy a jejich herecké obsazení

Do Království lesních strážců se podíváme prostřednictvím Mary Katherine (ona má radši oslovení Mary). Je to inteligentní, temperamentní a svéhlavá 17letá dívka, která zažije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu. Mary se vrací do domu svého dětství, aby se po dlouhém odloučení znovu sblížila se svým otcem, profesorem Bombou. Namísto toho jí však s otcem dochází trpělivost. Nebaví ji poslouchat jeho nekonečné příběhy o pozoruhodné civilizaci drobných mužíčků, kteří žijí v lesích. Ovšem poté, co se kouzlem ocitne v podivném společenství Lesních strážců, je nucena svůj pohled přehodnotit. Aby našla cestu zpátky domů, musí Mary udělat více, než jen v tento fantastický svět uvěřit; musí ho pomoci zachránit.

Mary namluvila Amanda Seyfriedová, všestranně nadaná a populární hvězda filmů jako jsou Les Misérables a Mamma Mia. Herečka postavu Mary popisuje jako "dívku se silnou vůlí, která se odcizila svému otci natolik, že s ním nedokáže žít pod jednou střechou."

Ale neuvěřitelná cesta do tajné říše, která se nachází v její vlastní zahradě, Mary v mnohém změní; například v jejím vztahu k otci. "Nakonec mu začne věřit," říká Seyfriedová. "V mnoha věcech měl pravdu."

Druhým mužem v životě Mary je obyvatel neviditelné říše, Nod. Josh Hutcherson, který se představil v roli Peeta Marllarka v blockbusterové trilogii „Hunger Games“, propůjčil Nodovi svůj hlas.

Nod je pohledný floutek, který rád porušuje pravidla a dělá vše na vlastní pěst. Ale jeho drzý individualismus se neslučuje s ideály týmové práce a jednoty Lesních strážců, rozhodne se tedy společenství opustit. Vše se změní, když do jeho světa vstoupí Mary - a když začne jít opravdu o všechno. Teprve pak Nod pochopí, co to obnáší být skutečným hrdinou.

Mary a Nod se stanou souputníky na cestě, která je oba změní. Vytvoří se mezi nimi silné pouto a spustí se ohňostroj romantiky, díky kterému překonají počáteční nedůvěru a vzdor. Jejich vzájemná přitažlivost pramení z podobných pocitů. Oba se cítí odtrženi od svého okolí - Mary okolnostmi jejího neúspěšného shledání s otcem a Nod svou vzpurnou povahou, namířenou především vůči Roninovi, vůdci Lesních strážců, který supluje Nodovi otce.

Kvůli neukázněnému chování, které není hodné Lesního strážce, se Nod dostane s Roninem do sporu. "Nod je vzpurný a lehkomyslný, nemá ponětí, jak obrovská je odpovědnost chránit lesní svět," říká Hutcherson. "Ale po setkání s Mary se o sobě hodně dozví, vše pochopí a přijme svůj osud.“

„Ronin je Nodovým náhradním otcem a jako vůdce Lesních strážců se ho snaží vychovávat, ale moc se mu to nedaří“, pokračuje Hutcherson. “Ronin je vyrovnaný a spolehlivý a Nod prostě takový není, alespoň ne z počátku. V mnohém se neshodnou“. Nodovu nebojácnost, zbrklost a jeho úžasné schopnosti pilota zažijeme během rychlých a zběsilých honiček i leteckých soubojů. Tvůrci ho do nich bezostyšně vhodí skrz větve stromů, ostružinové houští a pole, spolu s jeho soupeři - a diváky.

obrazek
Ronin neni příliš nadšený těmito druhy Nodových volnočasových aktivit. Neslučují se se zásadami Lesních strážců, elitní jednotky bojovníků zapřisáhlých chránit všechen život v lese. Ronin, zocelený bitvami, je vůdcem těchto zelených samurajů. Má tvář s ostře řezanými rysy a žije podle kréda "mnoho listů, jeden strom" - což znamená, že každý jednotlivec je součástí celku. Neváhal by položit svůj život za někoho, na kom mu záleží. Když je les a jeho milovaná královna v ohrožení, Ronin povolá Lesní strážce a pustí se do boje s odvahou a sarkastickým humorem.

Ronina namluvil Colin Farrell. Farrell, původem z Irska, si zpočátku vyzkoušel, jak mu půjde americký přízvuk. Ale tvůrci filmu zjistili, že jeho vlastní irská výslovnost byla ideální kombinací půvabu a přirozenosti, která dokonale vystihovala povahu Ronina.

Filmaři Farrellovi práci nijak neulehčili. Ronina pojali „jako někoho mezi Clintem Eastwoodem a Johnem Waynem," zmiňuje art director, Michael Knapp. A jako by to nebylo málo. Farrell upozorňuje, že již samotný název filmu (v anglické verzi Epic) představoval velkou výzvu pro všechny herce a štáb. "Film je eposem již ve svém názvu, eposem přírody a je epický i na zážitky," říká herec. "Myslím, že opravdu splňuje vše, co název napovídá, a to včetně jeho ambiciózního rozsahu, šíře hereckého obsazení a velkolepého vizuálního zpracování."

Dopravním prostředkem Ronina a jeho Lesních strážců jsou kolibříci. Řítí se do boje jako motorky a helikoptéry v jednom. „Jsou to ti nejmrštnější ptáci, jaké si dovedete představit,“ říká Knapp. „Dokáží se za letu přetočit, letět střemhlav i pozpátku - cokoliv potřebujete.“

Roninovým nejbližším a nejmocnějším spojencem je Královna Tara. Taru ztvárnila legenda populární hudby Beyoncé Knowles, pro kterou je tato role debutem v animovaném filmu. Krásná, hbitá a silná Tara není pouze královnou Lesních strážců; ale je životní sílou celého lesa. Vládne mu s úctou, citem i humorem. Mezi Tarou a Roninem to jiskří; Tara je královnou všech, ale pro Ronina znamená víc.

Kdykoliv se Tara ocitne v nebezpečí, ví, že se může na Ronina spolehnout. Ale její jedinečné spojení s přírodou jí poskytuje i další mocné spojence. Když se zdá, že je vše ztraceno, podaří se jí přivolat pomoc z těch nepřekvapivějších míst.

Tara je stejně důležitá jako samotný les. Je silně spojená se svou zemí: květiny v její přítomnosti rozkvétají, obrací se za ní a klaní se jí. “Tara je ztělesněným srdcem lesa a je milována svým lidem, kterým jsou džinové,” říká Beyoncé.

Beyoncé souhlasí s Farrellem, že film dosahuje svého velkolepého názvu (v originální verzi se film nazývá Epic). „ Království lesních strážců je příběhem o věčném boji dobra se zlem na pozadí impozantní krajiny, kterou jste ve filmu ještě neviděli,“ podotýká zpěvačka. „V Království lesních strážců je impozantní vše - akce, postavy, děj - ale přitom se do nich můžete vžít.“

Beyoncé na Taře obdivuje nejen eleganci, kouzelné schopnosti a královské postavení. “Nejvíc se mi na ní líbí, že jde příkladem svému lidu, za který má odpovědnost. A zároveň je dobrým vzorem pro mladší hrdiny.“

Wedge pojal herecké obsazení této role naveliko, protože jak sám říká: „Tara musela být mýtickou postavou, téměř ikonou. Neznám větší legendu a umělkyni v showbyznysu než Beyoncé.“ Producent Jarry Davis dodává: „Beyoncé vzbuzuje respekt a má vystupování královny, ale bez typické formálnosti.“

Zatímco její neuvěřitelně flexibilní a působivý pěvecký projev miluje celý svět, byla to právě její mluvená řeč a intonace, která tvůrce filmu přesvědčila, že je tou pravou královnou Tarou. „Beyoncé má krásný sametový hlas. Když promluví, vtáhne vás do děje,“ říká producentka Lori Forte.

Domovem královny Tary je Moonhaven. Skutečný ráj, který je formován z živých rostlin a kamenů, vyzařuje z něj dokonalost a harmonie. Nejposvátnějším územím Moonhavenu je záhonek na konci rybníka. Tady se dva z královniných poddaných starají o květinová poupata, ze kterých si Tara vybere svého budoucího následovníka. Pouze jednou za 100 let se nové poupě rozvine a místo současné královny převezme vládu její nástupce.

Dvěma oddanými služebníky, kterým Tara svěřila tento důležitý úkol, jsou Hňup a Hrub. Hňup je slimák, který se považuje za lamače ženských srdcí. Nachází se sice na nižším stupni potravního řetězce, ale zato oplývá vysokým sebevědomím. Jeho kámoš Hrub je hlemýžďem, ale ve skrytu duše touží stát se Lesním strážcem. I když je tahle komická dvojka, slimák a šnek, bezpáteřní, a to doslova, prokáže velkou odvahu, když se vydá zachránit lesní říši.

obrazek
Osud Moonhavenu byl v podstatě svěřen dvěma beztvarým hrudkám s očima na stopkách, které se považují za hrdiny. Ačkoliv tuto dvojku podceňují všichni, kromě královny - komik Aziz Ansari, který namluvil Hňupa, upozorňuje, že tato dvojice skrývá víc, než je na první pohled zřejmé. „Hňup je možná slimákem, ale je chytrý. Koneckonců, ti dva jsou strážci poupěte a mají na starost jeho zavlažování. Poupě potřebuje vlhko, a kdo je lépe obstará než slimák nebo hlemýžď? "

„Hňup a Hrub mají velké sny,“ říká hvězda populárního sitcomu Parks and Recreation. Hňupův velký, ne-li nemožný, sen pramení z jeho vytrvalého usilování o Mary. Je přesvědčený, že jejich přitažlivost je vzájemná. „Hňup se domnívá, že jejich vztah je nepopiratelný; je to jasně daná věc,“ říká Ansari. „Což je divné, protože on není lidskou bytostí, a to je přeci velká překážka.“

Hrubův sen je stejně tak nemožný jako sen jeho kamaráda: jak se může něco z nejnižšího místa na evoluční stupnici stát Lesním strážcem, bojovníkem s mimořádnými fyzickými schopnostmi? „Hrub si uvědomuje, že dostat se jen na kandidátku do bratrstva Lesních strážců, je samo o sobě velmi těžké," říká Chris O'Dowd, který Hrubovi propůjčil svůj hlas. „Lesní strážci jsou kromě jiného hbití a hbitost, pokud se narodíte šnekem, nepřipadá v ůvahu. Hrub sice nemá v těle kosti, ale má alespoň odvahu. I když nemá prostředky, tak má alespoň silnou vůli jít za svým snem. Ale někdy musíte předstírat více sebevědomí, než máte, abyste dosáhli svého, což je přesně Hrubova filosofie.“

Tyto dvě postavičky a jejich charakteristická slizká, beztvará hmota byly pro Wedge a jeho designové a animační týmy „nesporně těmi nejnáročnějšími. Museli jsme u jejich 3D modelů vytvořit kostry a rozanimovat je tak, aby se daly zformovat do jakéhokoliv tvaru.“

„Dalo nám hodně práce, než se nám podařilo vytvořit hmotu pro jejich slizká tělíčka tak, jak by měla vypadat,“ dodává Knapp. Hňupova a Hrubova úsilí i snahy Lesních strážců bude zapotřebí k ochraně květinového poupěte a královnina odkazu před temnými silami. Mezi ně patří Boggani - lstivé, škodolibé bytosti, které touží Moonhaven zničit. Boggani se drží hesla „rozklad vládne světu.“

Tvůrci si Boggany představovali jako původce rozkladu a hniloby v přírodním světě. Wedge vysvětluje: „Když si zajdete na procházku do lesa nebo do parku a uvidíte něco, co vypadá jako tumor vyrůstající ze stromu, je to práce Bogganů.“ Hlavním městem hniloby je Wrathwood, jeho tmavé, klikaté a klaustrofobické tunely jsou ostrým kontrastem k otevřenému a světlem zalitému Moonhavenu.

Hlavním strůjcem temnoty a destrukce je vládce Bogganů, Mandragor. Nadaný, nebo spíš prokletý, se schopností přinést zkázu všemu, čeho se dotkne. Mandragor a jeho nohsledi jsou prokletím a největšími protivníky Lesních strážců. Mandragor se už nechce skrývat ve stínu a se svým synem Dagdou po boku, plánuje konečnou pomstu. Chystá se uplatnit svůj nárok na les, který jak sám věří, měl odjakživa patřit jemu.

V podání Christopha Waltze, držitele dvou Oscarů, je Mandragor nevyzpytatelný, nebezpečný, vzdělaný, komický a ironický. Jeho výřečnost, ostré uvažování a hrozby jsou umocněny upířím vzhledem. Vystavuje na odiv svou netopýří pláštěnku „stejně tak jako indiáni nosili buvolí kůže,“ říká Wedge. "Podmanili si duši zvířete a nosili jeho kůži, a Mandragor dělá to samé," ale s obávanými nočními živočichy. Netopýři jsou také preferovaným dopravním prostředkem Bogganů.

Wedge možnost spolupráce s Waltzem uvítal a nakonec si jí užil více, než očekával. Během nahrávacích frekvencí s Waltzem četl repliky ostatních postav. „Christoph chtěl zahrát scény za všech okolností, takže naše pódia byla umístěna naproti sobě. Předváděl Mandragora a já jsem četl repliky všech ostatních postav. Pokaždé, když jsem zvedl oči od scénáře, viděl jsem Christopha, jak mě upřeně sleduje, přesně jako Mandragor. Úplně se ponořil do role. Bylo to hrozivé, ale vzrušující zároveň.“

Mnohem přátelštější postavou než je Mandragor je Nim Galů na straně Lesních strážců. Je vášnivým milovníkem bujarých večírků, ale nenechte se touto housenkou v nadživotní velikosti zmást - jeho moudrost a praktické schopnosti z něj dělají hlavního zákulisního hráče v epické bitvě za záchranu lesa.

Nim má široký trup, šest paží, čtyři nohy - a smokingové sako, jehož vzor byl inspirován motýlími křídly. Nima představuje frontman skupiny Aerosmith, Steven Tyler. Na první pohled se může zdát, že volba rokenrolové ikony pro roli laskavého lesního mudrce je dost neobvyklá, ale Wedge podotýká, že myšlenka obsadit Tylera „nás prostě napadla spontánně a my jsme při ní zůstali. Zaposlouchejte se do Stevenova hlasu; má potřebné zabarvení, které se pro Nima hodí, protože i on, stejně jako Steven, má smysl pro legraci a oplývá velkou dávkou energie.“

Tylerovi tato role připomněla některé zážitky z mládí. „Vyrostl jsem v divočině New Hampshiru a vždycky jsem si myslel, že ticho v lese má něco do sebe,“ vysvětluje. Současně jsem se lesa bál, ale postupem času jsem si ho zamiloval. Takže si myslím, že Království lesních strážců je skvělým příběhem k vyprávění."

Stejně tak jako Collin Farrell zpočátku experimentoval při namlouvání Ronina, také Tyler vyzkoušel několik přízvuků pro postavu Nima. Ale i v tomto případě ho Wedge nabádal, aby raději použil svůj vlastní hlas. „Ano, Chris mi pěkně vyčinil, když jsem se pokusil o přízvuk,“ vzpomíná Tyler.

Pokud královna Tara a Lesní strážci ztělesňují síly světla, a Mandragor a Boggani síly temnoty, pak se postava Bufa hlásí k oběma táborům. Bufo, tvrďák a zároveň ropucha obecná, je podvodník a obchodník, který hraje na obě strany: bez ohledu na to, kdo vítězí a kdo prohrává, vždy má ze všeho prospěch.

Dalším příkladem vynalézavého hereckého obsazení je rapper / zpěvák / skladatel Pitbull v roli Bufa. "Hledali jsme určité archetypy a ptali se sami sebe, kde hledat?" Wedge vysvětluje. "No, nemusíte jít mezi herce, ale můžete hledat mezi hudebníky. Pitbull vnáší do role něco mimořádného.“

Pitbull, jehož hitem je "Feel this Moment“ (s Christinou Aguilerou), přirovnává muzikantství ke zkušenostem týmů designérů, animátorů a herců, kteří také musí spojit síly, aby vytvořili filmovou postavu. "Když pořizujeme hudební nahrávky, slyším rytmus a vím přesně, co mám dělat a jak to asi bude vypadat," vysvětluje. "Takže když animátor vidí mé výrazy a promění je v postavu… je to něco úžasného."

Vraťme se zpět na začátek k Mary a k jejímu neuvěřitelnému dobrodružství. Setkáváme se s jejím otcem, profesorem Bombou, který definitivně spojí svět Lesních strážců a Moonhavenu se světem lidí.

Podivínský, roztržitý profesor Bomba ztratil kontakt se svou dcerou Mary. Žije uprostřed lesa ve zchátralém domě, kde se obklopuje podivnými, podomácku vyrobenými přístroji. Svůj život zasvětil - někteří by řekli, že je tím až posedlý - zkoumání pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků. Ale když Mary zmizí, musí se na své sny podívat pod mikroskopem, aby našel to, co celý život hledal.

Dynamický vztah mezi otcem a dcerou vytváří "emocionální jádro filmu," trvá na svém Jason Sudeikis (hvězda Saturday Night Live show), který ztvárnil profesora Bombu. "Bomba je trochu výstřední. Je legrační, hravý, vtipný, ale i podivínský," pokračuje herec. "Mary bohužel nechápe jeho touhu najít neobyčejnou říši skrytou v lese. Ale Bomba ví, že existuje. Mně se líbí, že má všechny tyto šílené synapse - všechny tyto věci se dějí v jeho hlavě. Ze všeho nejvíc se mi zamlouvá, že věří v něco většího, než je on sám."

Bomba žije v přeplněném, chátrajícím domě - "to není dům; to jsou termiti, kteří se drží za ruce,“ říká taxikář, když vysadí Mary u domu profesora Bomby - mezi nejrůznějšími vymyšlenostmi, vynálezy, čidly, kamerami, pozorovacími zařízeními, houkačkami, alarmy leží starý třínohý buldoček Ozzy, který má tendenci slintat. Je to Bombův věrný kamarád. I když je Ozzy starý, má srdce výstavního šampiona.

Obsadit film ansámblem, prošpikovaným hvězdami byl pro Wedge nadlidský, ne-li "děsivý" úkol. "Na castingu hodně záleží. Vytvoření postavy představuje spojení designu, scénáře, herectví, animace a lidského hlasu. A já chci všechny tyto disciplíny sloučit do jedné postavy. Hlas postavy musí být v harmonii s jejím designem, aby postavu přivedl k životu, ale zároveň vás z filmu nevytrhl," vysvětluje.

obrazek
Závěr “Království lesních strážců”

Během post-produkce, která zahrnovala střih, skladbu filmové hudby, barevné korekce, mix zvuku a mnoho dalších úkolů, si Wedge udělal čas na to, aby popřemýšlel o nesčetných výzvách a příležitostech, které mu Království lesních strážců nabídlo. Zároveň vyhodnotil výjimečnou práci šéfů jednotlivých oddělení a jejich týmů.

Filmový architekt, Greg Couch, byl jedním z prvních tvůrců, který s Wedgem na Království lesních strážců začal pracovat. Hned od samotného začátku si maloval nápady pro tuto kouzelnou říši. "Gregovy návrhy jsou jako od malíře, kouzelné a fascinující," říká režisér. Michael Knapp přišel na palubu jako art director. Navrhoval postavy, barvy, prostředí, textury, příběh a osvětlení. Spolupracoval s Wedgem na proměně všedního lesního prostředí v tajuplný, neznámý svět, kde jsou barvy živější, světlo působivější a vegetace se pohybuje tak, jako by byla živá.

Vedoucí animátoři, Galen Tan Chu a Melvin Tsing ChernTan pátrali po nových, nepředvídaných možnostech pohybů postav a bytostí. Spolupracovali na nich společně se specialisty z oddělení zabývajícími se modelováním, výstrojí, výrobou vlasů, kožešin, materiálů a efektů, kteří také velkou měrou přispěli do světa Království lesních strážců.

Kreativní týmy dosáhly v Království lesních strážců nebývalé úrovně realismu a podívané. "Posunout animaci na vyšší úroveň, než kdykoli předtím" bylo pro Wedge další úžasnou tvůrčí výzvou. "Postavy z Království lesních strážců jsou ze všech našich projektů v Blue Sky Studios, co se týká podoby, nejvíce sofistikované a lidské," dodává.

Blue Sky Studios nemá větší fanynku, než samotnou Beyoncé Knowles, která dodává: "Animátoři často pracovali podle předtočených záběrů, ve kterých herci četli své repliky. Výrazy mé tváře a řeč mého těla se tak mohly stát dokonalou součástí královny Tary.

"Byla jsem unešená, když jsem viděla detaily animace," pokračuje. "Je dokonce těžké rozpoznat, že se jedná o animaci; vypadá to tak věrně a přirozeně. Vždycky jsem snila o tom zahrát si v animovaném filmu, a když k tomu došlo, bylo to vzrušující. "

Další gigant ze světa hudby - skladatel Danny Elfman - využil svého jedinečného talentu při skládání hudby ke Království lesních strážců. "Doufal jsem, že Danny svou hudbou podpoří filmovou realitu a emoce, a zároveň vystihne odlehčenější momenty," říká Wedge. "Ze všech hudebních soundtracků, které jsme v Blue Sky Studios dělali, je tento emočně nejsilnější - nerad používám slovo ’epický’ - ale máte z něj pocit, že se jedná o velkofilm."

Zvukový design, Oscarem oceněného, Randyho Thoma, se mistrně prolíná s Elfmanovou hudbou a vytváří tak další poslechový zážitek. Thom pracuje se zvuky přírody - jako je šustění listů ve větru, let ptáka nebo jemný dech ženy - a vytvoří něco nadpozemského.

Na filmové akci také hodně záleží a v Království lesních strážců se odehrají hned dvě velkolepé bitvy. V závěru se Lesní strážci, Mary a profesor Bomba utkají s Mandragorem a Boggany, aby rozhodli o dalším osudu Moonhavenu. Jedná se o překrásný příběh s úchvatnými akcemi, s odvážnými hrdiny a padouchy, kteří se střetnou ve finálním boji mezi dobrem a zlem.

Království lesních strážců je velkolepé. Vše se odehrává ve světě, který jste ještě nikdy neviděli - přestože se nachází tak blízko, možná i ve vaší vlastní zahradě.

Podobné filmy

Vodní svět
(Waterworld) Celý svět je zatopen vodou a každý hledá způsob, jak přežít. Samotářský Kevin...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pátý element
(The Fifth Element) Bývalý vesmírný pilot Bruce Willis a Nejvyšší bytost Milla Jovovichová...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Pán prstenů: Dvě věže
(Lord of the Rings: The Two Towers, The) Frodo Pytlík a jeho sluha se vydali k Hoře osudu,...
dnes 20.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 6. 2018 Svátek má Zdeňka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz