fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

64% 17 hlasů
6.4 10 17
komedie / romantický, Československo, , 95 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:00Gentleman R. A. Dvorský musí splnit slib a postarat se o dívku zesnulého bratra.
Český film, vyprávějící sladkobolný příběh z lepší společnosti, ve kterém umírající muž prosí staršího bratra, aby se oženil s jeho těhotnou snoubenkou a postaral se o její šťastný život.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Krb bez ohně je všeobecně považován za vrchol kýčovitosti 30. let a tudíž si jej pak na paškál brali v parodii Pytlákova schovanka. Kýče fakt nemusím, ale k tomuto filmu mi toto pojmenování nejde. A nebo ano, ale s poznámkou, že je to také lidský a dojemně milý příběh lásky mladé maminky k jejímu dítěti, jehož otec zemřel a požádal svého bratra, aby se s jeho milou oženil. Při svatebním obřadu ženich stojí v zákrytu za nevěstou, jíž předtím nikdy neviděl a ví o ní jen to, že byla milou jeho bratra...Do tváře se jí nepodívá. Ona má široký klobouk, jež jí tvář zakrývá a na novomanžela se ani neotočí. Takže se vzájemně nepoznají a okamžitě si jde každý svou cestou. Ale ve správné červené knihovně se ty cesty musí nutně spojit...Hana Vítová a R. A. Dvorský jsou v rolích manželů - nemanželů doslova sladcí a kouzelní. Málokdy mne bere jakákoliv romantika, ale zde moc ráda dělám výjimku a sním u typickéh příběhu lásky pro divačky prvorepublikových kin.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Krb bez ohně

obrazek
Modistka Elena Kodymová a Jiří Kristen se chtějí vzít. Jiřího matka, statkářka Kristenová však se svatbou nesouhlasí a rozrušený muž po odchodu z domova havaruje. Před smrtí požádá svého bratra Viléma, aby se o těhotnou ženu postaral. Vilém slib dodrží a s Elenou se ožení, během svatby se však na ni ani jednou nepodívá a tak vlastně ani neví, jak vypadá. Hned potom Elena odjede na Habrov, sídlo, které jí odkázal Jiří. Aby těch ran nebylo na Elenu málo, krátce po porodu zdravého chlapce si dítě k sobě vezme tchyně a odmítá ho vydat. Elen se zhroutí. Když se vzpamatuje, vydá se za právníkem do Prahy, aby zjistila, jak získat syna zpět. Cestou se s ní seznámí muž, ve kterém pozná svého manžela. Nic mu však neprozradí a Vilém se do krásné neznámé zamiluje. Marně po ní ovšem později pátrá.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 10. 2018 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz