fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Videoarchiv    

54% 15 hlasů
5.4 10 15
fantasy, Česká republika, , 54 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


ArchivPohádka na motivy slavné předlohy H. Ch. Andersena o lásce princezny Astrid a rukavičkáře Jeníka.
Princezna Astrid se zamiluje do rukavičkáře Jeníka. V královské zemi však platí zákon, který zakazuje rukavičkářské řemeslo a všichni rukavičkáři byli ze země vyhnáni. Stalo se tak proto, že v kolébce právě narozené princezny, našli svitek se sudbou, že si princezna, v den svých sedmnáctých narozenin, vezme za muže rukavičkáře. To však bylo proti záměrům jejích královských rodičů, kteří si pro princeznu přáli urozeného ženicha. Jejich plány zhatí čarodějnice Gudrun, která svými kouzly dopomůže mladé dvojici ke štěstí. "Andersenovskou" atmosféru dodává pohádce svébytný humor, kouzla a napětí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dobrá pohádka s trošku zavádějícím názvem a hrozným hudebním doprovodem nám přichází na naše obrazovky už do roku 2004. Mě jako většina pohádek už příliš nezajímají, ale vaše děti z ní možná budou nadšené jen pozor riziko toho, že pak budou zpívat písničky z filmu.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Křesadlo

Král Hjalmar se v mládí zamiloval do krásné nestárnoucí čarodějky Gudrun. Ta byla ochotna si ho vzít i za cenu ztráty věčného mládí a nesmrtelnosti. Král ji však zradil a oženil se s jinou. A tak se čarodějka pomstí sudbou právě narozené princezny. Podle ní se princezna v den svých sedmnáctých narozenin provdá za rukavičkáře. Všichni rukavičkáři jsou ze země vyhnáni a toto řemeslo je v zemi přísně zakázáno. Ale žádná nařízení proti sudbě nepomohou, za pomoci kouzelného křesadla se princezna Astrid seznámí a zamiluje do neznámého mladíka, který jí daruje rukavičku.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 16. 10. 2018 Svátek má Havel
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz