fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 2661 hlasů
7.3 10 2661
film / thriller, hororový, mysteriózní, USA/Japonsko, , 115 min., od 18 let
The Ring
Kinopremiéra v ČR 27.2.2003, DVD od 10.9.2003 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:28Než zemřeš, uvidíš ...
Čtveřice mladých lidí si v horské chatě náhodou pustí kazetu s tajuplným černobílým sdělením. Hned na to vyděšeným adolescentům ženský hlas telefonicky oznámí, že jim zbývá pouhých sedm dní života… Po jejich záhadné smrti do hry vstoupí reportérka Rachel, teta jedné z obětí a rozvedená matka malého Aidana. I ona se na zmíněnou kazetu podívá a pátrání po původu videonahrávky ji pak zavede až na ostrov Moesko, kde kdysi žila bohatá a úspěšná chovatelka koní. A ta jednoho dne adoptovala malou holčičku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. Základem tohoto projektu se stal japonský filmový horor režiséra Hideo Nakaty, který byl do asijských kin uveden v lednu roku 1998 a doslova přes noc se stal kultovním titulem v zemi vycházejícícho slunce. Měl totiž všechny nezbytné esence dobrého hrůzostrašného snímku, který vám patřičně zvýší hladinu adrenalinu v krvi a doslova zatlačí do sedadel v kině řekl režisér Gore Verbinski, který se publiku představil komedií HON NA MYŠ. Dodejme, že příběh filmu KRUH, zahalený až mystickým tajemstvím, je transponován do současné Ameriky a na mimořádné věrohodnosti a autenticitě mu dodávají, kromě pečlivě propracovaného scénáře a přesvědčivých hereckých výkonů, i skvělé vizuální efekty.
Všechny komentáře k filmu 108+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kruh

Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová, reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat.


O filmu

obrazek
Základem tohoto projektu se stal japonský filmový horor režiséra Hideo Nakaty, který byl do asijských kin uveden v lednu roku 1998 a doslova přes noc se stal kultovním titulem v zemi vycházejícícho slunce. "Měl totiž všechny nezbytné esence dobrého hrůzostrašného snímku, který vám patřičně zvýší hladinu adrenalinu v krvi a doslova zatlačí do sedadel v kině" řekl režisér Gore Verbinski, který se publiku představil komedií HON NA MYŠ. Dodejme, že příběh filmu KRUH, zahalený až mystickým tajemstvím, je transponován do současné Ameriky a na mimořádné věrohodnosti a autenticitě mu dodávají, kromě pečlivě propracovaného scénáře a přesvědčivých hereckých výkonů, i skvělé vizuální efekty.

O hercích

Naomi Watsová
obrazek Narodila se v Anglii, přestěhovala se do Austrálie, když jí bylo 14 let a začala studovat herectví. Svou první větší filmovou roli vytvořila pod vedením režiséra Johna Duigana ve filmu FLIRTING, s nímž později spolupracovala také na filmu WIDE SARGASSO SEA. Hrála dále ve filmech: GROSS MISCONDUCT, TANK GIRL a DANGEROUS BEAUTY. V předminulém roce současně hrála i produkovala krátký film ELLIE PARKER, který byl uveden v soutěži Filmového festivalu Sundance. Za svou roli pak získala cenu jako nejlepší herečka. Získala široké uznání za svou roli v kontroverzním filmu Davida Lynche MULHOLLAND DRIVE, který byl uveden v roce 1991 na MFF v Cannes. Watsová vytvořila postavu začínající herečky Betty, za níž získala řadu cen a vyznamenání a na ShoWest Convention v r. 2002 byla jmenována nejslibnější hereckou nadějí a podobné ocenění získala i na loňském FF v Hollywoodu Jejím dalším filmem je romantická komedie PLOTS WITH A VIEW. Nyní se chystá k práci na třech filmech, jsou to: 21 GRAMS, THE KELLY GANG a LE DIVORCE.

Martin Henderson
obrazek Narodil se a vyrostl v Aucklandu na Novém Zélandu a k herectví se dostal prostřednictvím širokého televizního konkurzu, který pořádala lokální televize ve školách. Ve 13 letech byl obsazen do televizního seriálu a od té doby vystupuje profesionálně. Populárním se stal díky seriálu SHORTLAND STREET, který se vysílal po tři roky a získal v roce 1993 cenu jako nejlepší dramatický televizní seriál . V roce 1995 se Henderson přestěhoval do australského Sydney, kde získal v seriálu SWEAT roli mladého atleta, který trénuje na Olympiádu. Svůj debut v oblasti hraného filmu pak vytvořil ve snímku KICK, který se odehrával ve světě sydneyského baletu, za tuto roli mu Australský filmový institut přiřkl ocenění jako nejlepšímu herci ve vedlejší roli. Poté se Henderson rozhodl pokračoval v herecké kariéře ve Spojených Státech, odstěhoval se v roce 1999 do New Yorku, kde vystupoval rovněž v několika divadelních představeních. Nedávno hrál ve válečném filmu rež. Johna Woo KÓD NAVAJO, mladého nezkušeného vojína, který se touží vrátit domů, ke své dívce. Jeho dalším filmem byl snímek TORQUE.

Brian Cox
obrazek Narodil se ve Skotsku, herectví studoval na Londýnské Akademii múzických a dramatických umění. Objevil se v řadě divadelních představení v Londýně, New Yorku i ve Skotsku. Cox je též spisovatelem, napsal dva romány, THE LIAR DIARIES a SALEM IN MOSCOW. Je pravidelným přispěvatelem NEW YORK TIMES, rubriky ARTS & LEISURE, a píše články pro magaziny ESQUIRE, UK, TATTLER, VANITY FAIR a THE GUARDIAN. Herec, který se uplatnil ve filmu, na divadle i v televizi. Vystupoval ve více než 40 filmech, jedním z posledních jeho snímků je AGENT BEZ MINULOSTI, spolu s Mattem Damonem, a film ROOKIE, v němž hraje Dennis Quaid. Hrál též v populárním nezávislém filmu L.I.E, dále ve snímku AFÉRA S NÁHRDELNÍKEM, DLOUHÝ POLIBEK NA DOBROU NOC, A SHOT AT GLORY, FOR LOVE OF THE GAME, RUSHMORE, HRANICE ZOUFALSTVÍ, BOXER, SBĚRATEL POLIBKŮ, ŘETĚZOVÁ REAKCE, BREAVEHART, ROB ROY, IRON WILL, HIDDEN AGENDA a NICHOLAS A ALEXANDRA. Byl prvním představitelem dr. Hannibala Lectera ve snímku MANHUNTER. V loňském roce byl Cox nominován na cenu Emmy za roli v komediálním seriálu FRASIER.

David Dorfman
obrazek Debutoval jako syn Jodie Fosterové ve filmu ÚKRYT, a hrál rovněž syna Gwyneth Paltrowové ve filmu NAHORU A DOLU. Před sebou má další tři filmové role: v nazávislém snímku 100 MILE RULE, v klasickém remaku hororového filmu THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE, a v hudební komedii THE SINGING DETECTIVE, s Robertem Downey, jr. Vystupoval též v řadě televizních seriálů.

O tvůrci

Gore Verbinski
obrazek V oblasti filmové režie debutoval komediálním hitem HON NA MYŠ ve společnosti DREAMWORKS, poté natočil úspěšnou akční komedii MEXIČAN, s Julií Robertsovou, Bradem Pittem a Jamesem Gandolfinim. Jako režisér reklamních spotů získal Cenu AkademiE a byl rovněž oceněn čtyřmi cenami Clio a stříbrným lvem v Cannes za inovativní práci na reklamních spotech. Verbinski vystudoval na UCLA (Kalifornská univerzita Los V Angeles) v roce 1987 a začal pracovat jako režisér hudebních videopořadů. NGapsal též scénář a režíroval nízkorozpočtový krátký film THE RITUAL.

Podobné filmy

Policajt ze školky
(Kindergarten Cop) Tvrdý policajt Arnold Schwarzenegger se ocitne ve zcela nečekané situac...
dnes 12.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Spy Game
V Číně byl zatčen a odsouzen k smrti Brad Pitt. Jeho bývalý parťák a učitel, agent Robert ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vodní svět
(Waterworld) Celý svět je zatopen vodou a každý hledá způsob, jak přežít. Samotářský Kevin...
zítra 00.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 15. 10. 2019 Svátek má Tereza
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz