fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 1205 hlasů
7.3 10 1205
film / thriller, akční, drama, USA, , 116 min.
Crimson Tide
DVD od 24.2.2003 Warner, Blu-Ray od 7.9.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:35Boj o kapitánský můstek útočné nukleární ponorky Alabama rozhoduje o rozpoutání třetí světové války.
Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje a prvním příkazu a jde do akce, jakmile mí seznam označených cílů. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. Ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, přebírá vedení. Začíná boj o kapitánský můstek, kde se rozhoduje o rozpoutání jaderného holocaustu, z něhož není návratu. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ďalšia zo skvelých "ponoroviek". Výborné obsadenie je základom, Gene Hackman ako kapitán skvelý, takisto Denzel Washington, tí dvaja sa skvele dopĺňajú. Akcie pramálo, ak nepočítame jeden ponorkový útok a tak časté výmeny strán, že som čoskoro prestala vnímať, kto práve velí :-) ale o to nejde, tento ponorkový film je zameraný hlavne na to psychologično velenia a zodpovednosti voči celému svetu.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Krvavý příliv

<>Obrázek nenalezen<> Psychologický thriller s prvky akčního filmu, vyprávějící o střetu dvou mužů na palubě vojenské ponorky, na jehož výsledku závisí osud světa.
Na počátku se ruský ultranacionalista Vladimir Radčenko zmocnil po vypuknutí občanské války v Rusku vojenské základny ve Vladivostoku a vyhrožuje světu odpálením jaderných střel. Korvetní kapitán Ron Hunter je odvolán z oslavy narozenin své dcery, aby nahradil nemocného prvního důstojníka na ponorce Alabama. Ta pod velením kapitána Franka Ramseye vyplouvá, aby v případě nouze zničila protivníkovy rakety. Už třetí den cesty však dojde mezi oběma muži k prvnímu konfliktu, když Ramsey nedbá Hunterova varování o hrozícím požáru a odmítne přerušit cvičný bojový poplach.
obrazek
O tři dny později přijde zpráva, že se Radčenko zmocnil kódů potřebných k odpálení raket. Alabama je uvedena do pohotovosti. Sonar zachytí přítomnost ruské ponorky a vzápětí přijde zpráva, nařizující odpálení raket. Alabama se ukryje v hloubce a unikne útoku Rusů. Kvůli tomu však radisté nedokáží zachytit další zprávu určenou kapitánovi Alabamy Ramseyovi. Ten je odhodlán splnit první rozkaz a pohádá se kvůli tomu s Hunterem, který trvá na tom, že útok provedou až poté, co obdrží celou zprávu. Ramsey nařídí Huntera zatknout, bocman však potvrdí správnost Hunterova jednání a naopak na příkaz zatkne Ramseye. Ruská ponorka znovu zaútočí, ale Alabama se ubrání a protiútokem ponorku zlikviduje.
obrazek
Mezitím se ovšem část důstojníků zmocní zbraní a osvobodí kapitána a obsadí velitelskou místnost. Hunter je nucen předat kapitánovi velení a ten okamžitě zahájí přípravy k útoku. Svět se ocitá v ohrožení.


Podobné filmy

Pryč a zpátky
(Away and Back) Truhlář Jack prožívá těžké období, stále se nevyrovnal se smrtí své ženy a...
dnes 09.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Obsluhoval jsem anglického krále
Malý ctižádostivý pikolík Jan Dítě touží naplnit za každých okolností svůj život bohatství...
dnes 11.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zrození šampióna
(Blind Side, The) Malý kluk z bohaté rodiny, jeho velký kamarád s nadáním pro americký fot...
dnes 14.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 1. 2020 Svátek má Zdislava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz